dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    invx napisał:
    w bieszczaddach, na szlakach widzialem pelno barierek, zabezpieczonych wlansie zuzytym olejem silnikowym. Jest to uzywane dosc powszechnie i to w parku narodowym
    A to akurat o niczym nie świadczy.
    Hmmm? Być może świadczy właśnie o tym co invx ma w podpisie postu...

    Z innej beczki: człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie zastanawiałem się, że w zużytym oleju silnikowym są jakieś niebezpieczne świństwa z dioksynami na czele. A z drugiej strony niedawno usłyszałem, że do napędzania silnika wysokoprężnego można używać oleju po smażeniu frytek! Tu byłem zdumiony, bo zdawało mi się, że jak się takie toto spala, to mogą powstawać różne dziwne rzeczy. No ale wprowadza się to ponoć i na zachodzie co z kontekście tamtych przepisów powinno być jakąś gwarancją nieszkodliwością tego rozwiązania...

    Nawiasem mówiąc przedtem o zużytym oleju nie słyszałem, ale słupki mojego płotu proponowano mi potraktować ropą. 4 zł/l to może niezbyt wygórowana cena za prosty środek do impregnacji ?...

  2. #22

    Domyślnie

    Ostatnio w MAKRO kupiłem impregnat do drewna o dzwięcznej nazwie KARBIBOL
    Wodorozcienczalny ( czyli powinien być ekologiczny, ale ja wyczuwam lekki zapach amoniaku ). w bańce 10 l. wydajnosc ( z etykiety 10 l na 30 m2 - ja jeszcze nie mam własnych doswiadczeń)
    cena za bańke bodajze 33 zł. ( nie pamietam ) wiec jest on dosc tani.
    Ale na ocene jego skutecznosc trzeba jeszcze poczekac, na razie pomalowałem kilka desek 2 krotnie, i przez zime bede je testował na dworze,
    Kolor brazowy ( lekko fioletowawy ) po dwukrotnym malowaniu widac fakture drewna ( tak ma byc bo piszą tak na etykiecie ).
    Jak na razie woda po nim ładnie spływa.
    To tyle słowem reklamy.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Kiedyś malowałem cały drewniany kościółek tzw. Karboleum. Kolor jaki to daje można podziwiać na większości drewnianych zabytków sakralnych.
    Na pewno jest tańszy niż Drewnochrony, Sidoluxy i inne.
    Ale nie zalecam pracy na słońcu bez rękawic.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RobertMaj

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Odświerzam stary temat po przeczytaniu którego jestem zrozpaczony .
    Mam dom drewniany po pradziadkach. Od kilku lat remontuję go w celu przyszłego zamieszkania. W zasadzie zostało już do zrobienia mniej niż więcej.
    Problem polega na tym,że w 2002 roku pomalowałem go od zewnątrz olejem przepalonym . Wydawało mi się że to dobre rozwiązanie, nieraz też widziałem wiejskie chaty tak zaimpregnowane -stąd wziął się mój pomysł. Olej pomimo,że trochę brudzi (szczególnie po oparciu w białej koszuli) to już od dawna jest niewyczuwalny wewnątrz, o ile w ogóle był. Za dwa lata mam zamiar ocieplić dom i w zasadzie się przeprowadzić, chociaż teraz to chyba przyjdzie go rozebrać i spalić. Co Wy na to, jakieś pomysły,sugestie. Dodam,że ten dom i działka to mój cały świat.
    Pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Spokojnie, nie podpalaj.
    Aczkolwiek zgadzam się z tym, że nie powinno się.. itd. ale.... Minęło 4 lata, dojdą dwa, wiatr, deszcz, słońce, większość świństwa wymyte. Ocieplaj, mieszkaj i nie panikuj.

  6. #26
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    witaj JózefinaK - dziwię się, że masz taki pomysł na impregnację desek. Dziwię się także moim niektórym przedmówcom popierającym ten pomysł. Jeżeli tak mamy dbać o nasze środowisko, to przykro. Nic nie tłumaczy takiego sposobu, że taniej, że diabli tego nie wezmą przez 20 lat itp.
    Chyba nie tak chcemy żyć ?

  7. #27
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    poza tym zapomniałem dodac, że mam przez płot sąsiada, który w ubiegłym roku pomalował /posmarował/ jakimś ajzolem /chyba też zużytym olejem/ pokrycie dachu wykonane z płyt azbestowych. Gdy przyszło na to słońce, przez cały czas mam zapach jakbym siedział w starym zakładzie mechaniki pojazdowej. Jest to zapach, a raczej smród, który naprawdę przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Niestety

  8. #28

    Domyślnie

    Co do impregnacji: krokwie malowaliśmy u moje go brata czystą (tzn prosto z odwieru) ropą naftową: od 67 lat nie widac sladu robali, w miejscach zacieków nie widac uszkodzenia materiału i dodatkowo drewno dtało się całkiem niepalne zostało pare zamalowanych ścinków, próbowalismy je spalić w piecu: za chorobe, zwęglało się to tylko ale ognia nie trzymało
    efekt uboczny: bardzo ciekawy kolor krokwi
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  9. #29

    Domyślnie

    Przepraszam za odkop, ale mimo wszystko, temat chyba wciąż aktualny

    Cytat Napisał chemik Zobacz post
    Poza tym każdy impregnat nawet ten z Hipermarketu NIE JEST odpadem i to niebezpiecznym.
    Czy to znaczy, że jest mniej szkodliwy dla środowiska niż przepał? Nie czepiajmy się słów. Przepracowany olej może i jest bardziej uciążliwy w eksploatacji - ale jest za darmo. I w pewnych okolicznościach na pewno warto rozważyć jego zastosowanie.

  10. #30
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarkGyver Zobacz post
    Przepraszam za odkop, ale mimo wszystko, temat chyba wciąż aktualny



    Czy to znaczy, że jest mniej szkodliwy dla środowiska niż przepał? Nie czepiajmy się słów. Przepracowany olej może i jest bardziej uciążliwy w eksploatacji - ale jest za darmo. I w pewnych okolicznościach na pewno warto rozważyć jego zastosowanie.
    a i poza ekologią to w zasadzie nie ma lepszego materiału ochronnego przed gryzoniami drewna , patrz fińskie domki malowane 2-3 razy zużytym olejem stoją do dziś , czy stały by dalej bez tego ?

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinjaskolskidesig

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    16

    Domyślnie

    Polecam dołożyć do tego jeszcze jakiś kawałek działki na odpady chemiczne. i będzie niezły komplet.
    Pomyśl czy chcesz żyć otoczona czarną mazią?
    Taki olej jest wypłukiwany przez deszcze i wsiąka w ziemie. Masz wtedy 'zdrowo" zaimpregnowaną działkę.
    "Kiedyś było tak impregnowane drewno" Kiedyś było. Szczególnie po wojnie jak nie było innych środków, a rozbitych czaołgów i pojazdów było sporo. Niestety z perspektywy czasu taki olej wcale nie okazał się trwałym zabezpieczeniem ponieważ szybko był wypłukiwany. Taki olej jest cały czas w postaci płynnej tak jak zresztą wiele olei na rynku służących do impregnacji drewna.
    Polecam Ci naturalny olej lniany. Nie jest tragicznie drogi, a bartdzo skuteczny i naturalny. poza tym polimeryzuje się i nie jest wypłukiwany przez deszcze. będziesz miała spokój na lata. Jak masz ajkieś pytania to napisz [email protected] lub tel 795-829-541

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinjaskolskidesig

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    16

    Domyślnie

    Popieram I ten mit jeszcze, że przez lata będzie zabezpieczało. Po dwóch trzech latach, a może wcześniej zostanie tylko kolor, olej spłynie do ziemi Napisałem to w innym poście. ALe do tego tylko kawałek działki przeznaczyć na odpady toksyczne i fajny klimacik będzie

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinjaskolskidesig

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    16

    Domyślnie

    Zima to akurat nie jest dobry okres na testowaie takich preparatów. Wyniki testu mogą być miarodajne po trzech porach roku - wiosna lato jesień ale nie zima
    Myślę, że preparat jest jak inne tego typu. I nie ma tu znaczenia czy za 33 zł czy za 333 zł. Rok - dwa i go nie ma

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinjaskolskidesig

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jeszcze tańszy sposób to nie stawiać wogóle ogrodzenia. Wtedy to się zaoszczędzi

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinjaskolskidesig

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    16

    Domyślnie re

    Cytat Napisał kroyena Zobacz post
    Kiedyś malowałem cały drewniany kościółek tzw. Karboleum. Kolor jaki to daje można podziwiać na większości drewnianych zabytków sakralnych.
    Na pewno jest tańszy niż Drewnochrony, Sidoluxy i inne.
    Ale nie zalecam pracy na słońcu bez rękawic.
    A wystarczyło użyć olej lniany Tylko nie z marketu bo tam tylko nazwa est lniana

  16. #36

    Domyślnie

    witam ! widzę że masz wiedze na ten temat i bardzo dobrze że nas uświadomiłeś, ale dziewczyna chce jakiejś alternatywy żeby zaimpregnować płot tanim sposobem więc może byś poddał jakiś pomysł skoro masz w nazwie "Chemik" to pewnie wiesz jak można zrobić nie toksyczną ciecz aby ten płot był pomalowany

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał izabela2005 Zobacz post
    witam ! widzę że masz wiedze na ten temat i bardzo dobrze że nas uświadomiłeś, ale dziewczyna chce jakiejś alternatywy żeby zaimpregnować płot tanim sposobem więc może byś poddał jakiś pomysł skoro masz w nazwie "Chemik" to pewnie wiesz jak można zrobić nie toksyczną ciecz aby ten płot był pomalowany
    "Dziewczyna" chyba już zdążyła pomalować ze dwa razy - wątek założony w 2005 roku. Chemik też ostatnio się tu wypowiadał 10 lat temu - czytajcie daty postów .
    Aktualnie w wekszości sieciówek można kupić najtańszy impregnat w cenie ok 20-30zł/5L - moim zdaniem nie ma sensu przygotowywać samemu wątpliwych mikstur, które nie muszą wcale być tańsze.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 25-04-2016 o 20:29
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony