dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ile moze kosztowac podniesienie terenu (8a) o jakies 50cm w gore? Sasiad musial duzo nawiezc ziemii (lekki spad dzialki) i dzialka z ktora sasiaduje jest nizej od niego.

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy czym chcesz podnieść. Najtańszy jest gruz i jakieś śmiecie z rozbiórki, jak się dogadasz (z firmami transportowymi) to nawet ci za darmo przywiozą.

    Zwykłą ziemię z wykopów też masz szanse odtrzymania za darmo ale to już trudniej i trzeba więcej szczęścia albo uporu.
    Taka ziemia w okolicahc Warszawy kosztuje od 120 do 200zł za ciężarówkę, na której mieści się około 10m3. Tobie potrzeba 800*0,5 czyli 400m3 czyli około 40 ciężarówek. Po 150zł wychodzi 6000zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Mariusz, my podnosiliśmy działkę o jakieś pół metra. Robi się to tak: zatrzymujesz ciężarówki które wiozą gruz/ziemię np do cegielni, pytasz co wiozą (byle nie były to śmieci, glina i bardzo duży gruz), dajesz gościowi 10-40 PLN (w zależności od wielkości wozu)i mówisz gdzie to wysypać. Niestety trzeba tego dużo.

  4. #4

    Domyślnie

    Karolina, dzieki za pomysl!!!
    Tez mamy w planach taka operacje, i w zyciu nie wpadlabym na takie rozwiazanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Czasami umawialiśmy się z kierowcami, że jak mają więcej kursów z dobrą ziemią to zrzucają w ciągu dnia kilka "ładunków", a wieczorem umawialiśmy się na rozliczenie (my liczyliśmy "górki" i płaciliśmy za sztukę . Można też poprosić majstrów jak są na budowie żeby liczyli i zapłacili potem ile trzeba (o ile ma się do nich zaufanie). Niestety większość to był gruz, który poszedł na "spód", a na wierzch postaraliśmy się o lepszą ziemię (trochę drożej). Podobno dobrze też jest podjechać pod wiekszą budowę i zobaczyć, czy nie wywożą ziemi z wykopów, tu jest kłopot, bo ciężko natrafić na taką budowę "po sąsiedzku", ale może ktoś ma. Powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    W ub.roku znalazłam firmę, która zgodziła się zamiast na zwałkę przywozić ziemię na moją działkę oczywiście gratis. Wiosną, tak się umówiłam z właścicielem, zadzwoniłam ale okazało się, że firma już nieistnieje. Wielka szkoda. Ziemię zdobyliśmy w sposób opisany przez Karolinę a ceny podobne:
    - gorsza ziemia z drobnym gruzem do 30 zł
    - lepsza bez gruzu 40 zł/wywrotka

  7. #7

    Domyślnie

    Czy potrzebna jest zgoda sąsiadów na podwyższenie terenu mojej działki? Działka jest niżej niż ulica, tereny sa raczej podmokłe (łąki), troche deszczu i woda stoi. Geodeta wyliczył 1m-0,8m do poziomu drogi.
    Pewne jest że moje podwyższenie terenu przyczyni się do tego że opady deszcu będą spływać do sąsiadów, jak na razie nikt obok mnie się nie buduje, ale jeżeli zacznie to powinien również podnieść teren, ale nie wiem czy wszyscy będą chcieli wydać na to pieniądze: 30-40zł kiepska ziemia, 200-250zł dobra ziemia, podniesienie fundamentów też kosztuje, sam piach wokół budynku to jedyne 250 zł za wywrotkę, a i jeszce piach do środka fundamentów, hmm przydałoby się też trochę czarnoziemu na wierzch - koszt 300-350 zł
    oj te działki, sprawdzajcie przed ich kupnem jakie jeszcze Was potem wydatki czekają...

  8. #8

    Domyślnie

    deszczu.... chciałam napisać

  9. #9

    Domyślnie

    Domka, czy już zaczęłaś budowę? Jeśli nie, to chęć podwyższenia terenu działki musisz ująć w warunkach zabudowy. Dostajesz wtedy zgodę z Gminy i sąsiedzi nic do tego nie będą mieli. Fundamentów nie musisz podwyższać, wylewasz ławy na takiej głębokości na jaką Ci pozwalają wody gruntowe a fundamenty wtedy masz nad ziemmią.

  10. #10

    Domyślnie

    Jolu, dom już stoi (stan surowy zamknięty) fundamenty wyniosłam ponad poziom drogi, obsypałam piachem na zimę, ziemia nawieziona w jedno miejsce narazie.
    czy teraz mogę występować o zgodę do urzędu na podwyższenie terenu?
    czy sąsiedzi jej nie podważą?
    czy wystapić najpierw o zgodę do sąsiadów? (z jednym mogę mieć problem, bo wstępnie już pytałam)

    i dokąd tej ziemi nawieść tzn.:

    * ze spadkiem do granic działki? z jednej strony mam od budynku do granicy 4,5m - podwyższam prawie o 1 m więc zrobi się stromo...
    * czy równo około 1m po całości i spadek już na działkach sąsiadów (co byłoby najlepszym rozwiązaniem przy stawianiu ogrodzenia ale ingeruję w działki sąsiednie)


    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Witam! Przeczytaj mój wątek -problem z prawem wodnym. Moja sprawa jest podobna w razie czego pisz na priv.

    Pozdrawiam Mariusz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony