dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Kuchnia częściowo zamknięta

    Witam, przymierzam się właśnie do projektu kuchni.
    Kuchnię mam częściowo połączoną z salonem:

    Nie chcę robić typowo otwartej, z drugiej strony aż grzech murować w tym miejscu ściankę...
    Czy macie może jakieś zdjęcia aranżacji kuchni połączonej z salonem, ale z jakąś ażurową przegrodą, przesłoną - czymś, co delikatnie oddzieli oba pomieszczenia.
    Za wszelkie pomysły i inspiracje bardzo będę wdzięczna
    Kuchnia ma jakieś 12, salon - ok. 35m

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    U mnie sprawa wyglada podobnie. Wymyśliłam sobie cos takiego. Hm... tylko jak to opisać... Spróbuję . Nie ma drzwi tylko 1,5 przerwa w ścianie do samego sufitu. I do tego drzwi suwane chowane za płytą karton gips. Drzwi będą jakieś delikatne (narazie w domu nie mam jeszcze nawet okien) a na ściance z karton gips mozna cos postawić czy nawet powieści coś ozdobnego a drzwi będą niewidoczne. Nie wiem czy o coś takiego Ci chodzieło


    Pozdrawiam Agi od Jaro

  3. #3

    Domyślnie Re: Kuchnia częściowo zamknięta

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Witam, przymierzam się właśnie do projektu kuchni.
    Kuchnię mam częściowo połączoną z salonem:

    Nie chcę robić typowo otwartej, z drugiej strony aż grzech murować w tym miejscu ściankę...
    Czy macie może jakieś zdjęcia aranżacji kuchni połączonej z salonem, ale z jakąś ażurową przegrodą, przesłoną - czymś, co delikatnie oddzieli oba pomieszczenia.
    Za wszelkie pomysły i inspiracje bardzo będę wdzięczna
    Kuchnia ma jakieś 12, salon - ok. 35m

    Moze moj pomysl coś Ci podsunie. U nas bedzie sciana wybita pomiedzy salonem a kuchnia na szerokosc 2.60 m i w tej "dziurze" bedzie zrobiony barek, dalej filar do sufitu i potem dalsza czesc dziury jako przejscie. Mysle, ze bedzie to ciekawie wygladalo.

  4. #4

    Domyślnie

    Zrób bar, wyższy od szafek kuchennych. od strony salonu będzie widać tylko niską ściankę. Na nią daj blat z ładnego drewna lub czegoś innego. Moja koleżanka tak ma i wygląda to przepięknie. U mnie jest to tylko króciutka ścianka ale fajnie oddziela kuchnię od salonu.Możesz zobaczyć - w dziale - Projekty. Plejada....

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Na razie koncepcja urodziła się taka: przedłużenie ścianki (na rysunku przy wejściu do kuchni) - przy okazji chcemy zrobić narożny kominek (jeśli się uda). Ścianka byłaby z ręcznie formowanej cegły (materiał powtórzony w obudowie kominka). Przy oknie wyższy barek, wejście bardziej na środku. Część "brudno-roboczą" chcemy schować za ścianką-barkiem, tak, aby blatów roboczych nie było widać.
    Co o tym myślicie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Na razie koncepcja urodziła się taka: przedłużenie ścianki (na rysunku przy wejściu do kuchni) - przy okazji chcemy zrobić narożny kominek (jeśli się uda). Ścianka byłaby z ręcznie formowanej cegły (materiał powtórzony w obudowie kominka). Przy oknie wyższy barek, wejście bardziej na środku. Część "brudno-roboczą" chcemy schować za ścianką-barkiem, tak, aby blatów roboczych nie było widać.
    Co o tym myślicie?
    Pewnie, ja mysle, ze to dobre rozwiazanie.

  7. #7

    Domyślnie KUCHNIA PÓŁOTWARTA

    Witam zastanawiam sie czy ma ktos moze jakies pomysły jak oddzielic kuchnie od salonu mysle o jakiejs sciance bo barek odpada Moze macie jakies fotki POZDRAWIAM

  8. #8

    Domyślnie

    moja koleżanka ma fajną ażurową ściankę. Wygląda jak wykrojone w rózny sposób prostokąty - poziomo i pionowe. Wygląda fajnie
    KARO

  9. #9

    Domyślnie

    Może być ścianka z luksferów, może być ażurowy regał na książki kucharskie, kwiatki i bibeloty, może być skrzynka z pnączami i kratka do tego, może stać parawan, mogą być rozsuwane drzwi, mogą stać dwa wysokie meble plecami do siebie - od strony kuchni na kuchenne utensylia, od strony jadalni/salonu na inne rzeczy, mogą być kwietniki na prętach rozporowych od podłogi do sufitu - jak kwiaty będą obfite, nic nie będzie widać, może być ściana po prostu.....

    Albo coś jeszcze zupełnie innego....

    Pozdrawiam, akacja
    Już w domku!!!

  10. #10

    Domyślnie

    no dzieki a jakies fotki

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał KARO1
    moja koleżanka ma fajną ażurową ściankę. Wygląda jak wykrojone w rózny sposób prostokąty - poziomo i pionowe. Wygląda fajnie
    No! A ile ścierania kurzu!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    Cytat Napisał KARO1
    moja koleżanka ma fajną ażurową ściankę. Wygląda jak wykrojone w rózny sposób prostokąty - poziomo i pionowe. Wygląda fajnie
    No! A ile ścierania kurzu!

    To tylko propozycja. Pytanie było o ściankę a nie o utrzymanie czystości

    Ja mam barek z luksferów
    KARO

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie jest tak. Od strony salonu do kuchni dwa wejścia (bez drzwi) po bokach kuchni - 1 od przedpokoju drugie od strony salonu. Kuchnię mam doświetloną na całej szerokości (okna balkonowe).
    Kuchnię oddziela murek 60 cm szeroki a wysoki na 125 pokryty granitem tak jak blaty kuchenne. Za murkiem ścianka do sufitu 60 cm na lodówkę a dalej ścianka b. lekko po skosie na szafę gospodarczą która jest na linii kuchnia przedpokój. Z salonu widać tylko szafki kuchenne wysokie.
    Od strony salonu mogę stawiać na blacie wysokie sprzęty - nie widać ich. Kuchnia sprawdza się doskonale. Nic bym nie zmieniła.
    Murek nie przeszkadza w podaniu potrawy, nie zasłania gości siedzących przy stole i salonu a zasłania wszystko co trzeba w kuchni. Okap mam szafkowy więc też jest schowany.
    monig

  14. #14

    Domyślnie

    Murek stanowia dwie szafki 60 a nie jak podałam wcześniej 1.
    monig

  15. #15

    Domyślnie

    Ale jak wygląda taka ścianka ażurowa macie jakes linki zeby to zobaczyc

  16. #16

    Domyślnie Przykład

    Może taka?


    albo murek...


    z innej strony



    To tylko propozycje na małą skalę.

  17. #17

    Domyślnie

    o kurcze dzieki za te fotki nie dosc ze przysłałes rozwiązania ścianek to jeszcze podłoge jaką zamierzam zrobić THANKS

  18. #18

    Domyślnie

    O przepraszam powinienem był napisać "przesłałaś" a nie przesłałes Sorki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony