dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie "wyciągnięte" zimowity?

    Czy może ktoś wie dlaczego moje zimowity są słabe, wyciągnięte wręcz leżą na ziemi. Widzę często w różnych publikacjach ładne wysokie stojące, a moje takie jakieś. Rosną w miejscu półcienistym. W tym roku je przesadzałam z innego miejsca bo właśnie takie były nie bardzo. Przekopałam głęboko ziemię, posadziłam i jak zaczęły się pokazywać to podlałam chyba florowitem, i nic dalej marne. Co im jest? Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    moje stoją kiedy przesadzałaś ? wiesz o tym, że one wiosną wypuszczają liście i należy pozwolić im uschnąć i nie wolno ich kosić? przesadzać należy po kwitnieniu i sadzić głęboko

  3. #3

    Domyślnie mam ten sam problem

    Moje zimowity też się wyciągają ale to sprawa braku dostatecznego oświetlenia, leśna działka, ale można to wywołać sztucznie sadząc cebulki zbyt głęboko. Właściwa głdokość to średnica cebul czyli 2-5cm
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: mam ten sam problem

    Cytat Napisał zygmor
    Moje zimowity też się wyciągają ale to sprawa braku dostatecznego oświetlenia, leśna działka, ale można to wywołać sztucznie sadząc cebulki zbyt głęboko. Właściwa głdokość to średnica cebul czyli 2-5cm
    Cała prawda

  5. #5

    Domyślnie

    No i dzięki Wam chyba wiem co dolega moim zimowitom. Po pierwsze przesadzałam je jak jeszcze miały zielone czupryny i oczywiście obcięłam. Posadziłam /nie wiem/ może za płytko. Chyba dosypię im teraz więcej ziemi. Można teraz ? Pozdrawiam,dziękuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony