dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki89
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Ciril
    Ja planuję kominek z płaszczem wodnym wspomagany dobrym kotłem na olej. Nie mam ochoty paprać się ekogroszkiem, węglem lub miałem. Tym bardziej, że w obecnej chwili cena paliw stałych nie jest wcale konkurencyjna... a podejrzewam, że będzie duzo gorzej.

    Czyli ten kominek to nie na paliwo stałe?
    Jaka musi być cena miału, węgla, groszku, aby była konkurencyjna do oleju?
    Jaki jest koszt załozenia takiego kominka ?
    Bo musze porównac oferty do tego jak to wyglada w połaczeniu z pompami ciepła.
    Ogólnie, kominek wraz z osprzętem full wypas - Buderusa wyjdzie ok. 8 tys. złotych + własna robocizna nadzorowana przez znajomego prowadzącego serwis Buderusa...
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  2. #42

    Domyślnie

    Mam pytanie jak sprawdzi się ogrzewanie kominkiem z rozprowadzeniem przy domu ok. 220m2???Ja mam jeszcze czas na decyzje ale zastanawiam się jaka decyzje podjąć. Na działce są wszystkie media.kominek z rozprowadzeniem jest fajny ale jest z nim jeden problem , mianowicie przez cała noc trzeba dokładać , ba problem jak pójdziesz do pracy. To samo dotyczy pieca na węgiel chociaż tam jest jedna fajna rzecz mianowicie dozownik i to jest wspaniała rzecz , chociaż nie wiem dokładnie jak to się spisuje. Na dzień dzisiejszy jeśli będzie się to dało powiązać to planuje kominek+piec gazowy.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz789
    Mam pytanie jak sprawdzi się ogrzewanie kominkiem z rozprowadzeniem przy domu ok. 220m2???Ja mam jeszcze czas na decyzje ale zastanawiam się jaka decyzje podjąć. Na działce są wszystkie media.kominek z rozprowadzeniem jest fajny ale jest z nim jeden problem , mianowicie przez cała noc trzeba dokładać , ba problem jak pójdziesz do pracy. To samo dotyczy pieca na węgiel chociaż tam jest jedna fajna rzecz mianowicie dozownik i to jest wspaniała rzecz , chociaż nie wiem dokładnie jak to się spisuje. Na dzień dzisiejszy jeśli będzie się to dało powiązać to planuje kominek+piec gazowy.
    Kocioł na gaz + kominek z płaszczem wodnym ( podpięte razem) a do tego podłogówka na całości .

    To grzanie w kominku może być z przerwami nawet 12-16 godzin.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał Łukasz789
    Mam pytanie jak sprawdzi się ogrzewanie kominkiem z rozprowadzeniem przy domu ok. 220m2???Ja mam jeszcze czas na decyzje ale zastanawiam się jaka decyzje podjąć. Na działce są wszystkie media.kominek z rozprowadzeniem jest fajny ale jest z nim jeden problem , mianowicie przez cała noc trzeba dokładać , ba problem jak pójdziesz do pracy. To samo dotyczy pieca na węgiel chociaż tam jest jedna fajna rzecz mianowicie dozownik i to jest wspaniała rzecz , chociaż nie wiem dokładnie jak to się spisuje. Na dzień dzisiejszy jeśli będzie się to dało powiązać to planuje kominek+piec gazowy.
    Kocioł na gaz + kominek z płaszczem wodnym ( podpięte razem) a do tego podłogówka na całości .

    To grzanie w kominku może być z przerwami nawet 12-16 godzin.
    ja się właśnie zastanawiam nad podłogówką na całości (prócz piwnic, gdzie będzie odrębny obieg na kaloryfery). Tylko jak to się ma w sypialniach??? Czy to prawda, że:
    - niezdrowe,
    - kurz unosi sie na wysokości 1,5 m
    - że puchną nogi??

    Ten znajomy z serwisu mówi, że lepiej zrobić mieszane - w sypialniach zostawić grzejniki a resztę w podłogówce Sama nie wiem
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Odnośnie podłogówki , to powiem tak: cały dół w moim domu mam w podłogówce i powierzchnię nad garażem również, no i łazienki .W pokojach na górze mam grzejniki. Gdybym budowała jeszcze raz to z pewnością wszędzie dałabym podłogówkę. Nie wiem dlaczego wszyscy myślą, że jak podłogówka to od razu kurz na 1,5 m? Przy podłogówkach nie ma ruchu powietrza tak jak w grzejnikach! Nie wiem jak to określić ,ale przy podłogówce podłoga poprostu nie jest zimna i nie jest też ciepła (letnia, to chyba dobe określenie). Teraz mieszkam w domu na poddaszu i jak mam mniej niż 23 st. w domu , to przestaję funkcjonować, a w nowym domu w salonie mam teraz 18 st. i jest dla mnie w porządku. Ciepło z podłogówki jest inaczej odbierane- ciepło w stopy. W nowym domu liczę na duże oszczędności ciepła,i wiem już napewno, że z pewnością nie będę potrzebowała 23 st bo będzie za ciepło.
    Swoją drogą, że podłogówka w materiałach i wykonaniu jest droga w porównaniu z grzenikami. No ale coś za coś
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Halo Czy komuś puchną nogi od podlogówki? Jesoo, co za dyrdymały ktoś wymyśla!
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No właśnie chcę się dowiedzieć, bo podłogówki nie miałam


    Czyli na razie 1:0 dla podłogówki po całości. Czekam na więcej opinii
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciril
    No właśnie chcę się dowiedzieć, bo podłogówki nie miałam


    Czyli na razie 1:0 dla podłogówki po całości. Czekam na więcej opinii
    Mam podłogówke na całości ( oprócz garażu )
    temperatura idealna dla mnie to 21,5 oC, porównując z ogrzewaniem w bloku gdzie temperature utrzymywałem na poziomie 22-23 oC ( na kalafiorach) to teraz klimat mam w domu idealny ( również w sypialni) bo powietrze nie jest przesuszone jak w bloku
    ( w mieszkaniu stosowałem nawilżacze na kalafiorach aby podnieśc wilgotność).


    Odnośnie "puchnących nóg" , problem istnieje najczęściej u starszych ludzi bez względu na rodzaj ogrzewania.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    2:0 dla podłogówki po całości

    Czekam na więcej opinii...
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  10. #50

    Domyślnie

    mam podłogówkę na parterze (70m2 podłogówki)
    3 pokoje kaloryfery - w salonie są 2 pętle podłogówki + kaloryfer w łazience też mam drabinki. Generalnie ogrzewanie podłogowe to rewelka. Natomiast dodatkowych parę "kalafiorków" daje taki komfort że szybko (w ciągu godzinki) można sobie z 21 zrobić np 23 stopnie.

    Przy podłogówce temperatura może być niższa a czuje się, że jest bardzo ciepło.

    21-21,5 stopnia przy podłogówce daje odczucie ciepełka

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Co do strony technicznej reakcja na nastawy dużo bardziej podoba mi się przy kaloryferach.
    Co do kwestii zdrowotnych to bazowałbym raczej na opiniach ludzi testujących dane rozwiązanie przez dziesiątki lat, a nie kilka.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Należę do osób, dla których maks. temp. w domu to 20st. C i raczej nie przewiduję radykalnych skoków temp. z 18 na 21, albo z 20 na 23..


    Na razie widzę, że
    3:1 dla podłogówki


    Czy podłogówka nie wychodzi również oszczędniej później w użytkowaniu?? (ilość spalanego paliwa na sezon grzewczy)??
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  13. #53

    Domyślnie

    podobno podłogówka więcej żre... niby trochę tego betonu musi zagrzać... Ale ja mam inne doświadczenie z mojego domu. Jak włączałem kaloryfery to kocioł na ekogroszek sporo spalał, a przy samej podłogówce jakoś wolniej opał idzie. Obecnie podłogówka chodzi non stop a kalafiorki są włączane jak temperatura w pokojach spada do 21 stopni a wyłączane jak jest 22stopnie. W nocy praktycznie wyłączam kaloryfery i rano jest w pokojach 21 stopni.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    podobno podłogówka więcej żre... niby trochę tego betonu musi zagrzać... Ale ja mam inne doświadczenie z mojego domu. Jak włączałem kaloryfery to kocioł na ekogroszek sporo spalał, a przy samej podłogówce jakoś wolniej opał idzie. Obecnie podłogówka chodzi non stop a kalafiorki są włączane jak temperatura w pokojach spada do 21 stopni a wyłączane jak jest 22stopnie. W nocy praktycznie wyłączam kaloryfery i rano jest w pokojach 21 stopni.
    No właśnie ja mam informacje odwrotne Że kaloryfery są paliwożerne, bo wymagają temp. 65 st. na grzejniku żeby ogrzać, a w podłogówkę idzie temp. dużo niższa, co wpływa na niższe zużycie paliwa.


    Coś tam znajomy mówił o ustawieniach pieca na wysoki i niski parametr...



    I bądź tu mądry i pisz wiersze
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  15. #55

    Domyślnie

    cudów nie ma ... jak dom potrzebuje x energii do ogrzania to czy podasz tą energię grzejnikami czy podłogówką otrzymasz podobny wynik. Tylko podłogówką nagrzejesz do niższej temperatury i będzie Ci już ciepło a kalafiorami jeszcze będzie zimno. Inny jest rozkład temperatury w pomieszczeniu.

  16. #56

    Domyślnie

    Ja jakoś nie potrafię uwierzyć tej podłogówce nie mogę się do niej przekonać na razie planuje zamontować tylko kominek z płaszczem wodnym i piec gazowy . Mam na podjęcie stosownych decyzji jeszcze sporo czasu więc spokojnie. Obawiam się swojej alergii przy podłogówce , ale czytam Wasze opinie i moze jeszcze trochę i się do podłogówki przekonam.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    cudów nie ma ... jak dom potrzebuje x energii do ogrzania to czy podasz tą energię grzejnikami czy podłogówką otrzymasz podobny wynik. Tylko podłogówką nagrzejesz do niższej temperatury i będzie Ci już ciepło a kalafiorami jeszcze będzie zimno. Inny jest rozkład temperatury w pomieszczeniu.
    Więc o to chodzi.
    Skoro komfort cieplny osiągasz przy niższej temperaturze to musisz mniej paliwa spalić, by go osiągnąć...
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  18. #58

    Domyślnie

    Ja mam podłogówkę w całym domu (dom z poddaszem użytkowym). Nigdy kaloryferów .
    Kliknij TUTAJ , a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał rume
    Ja mam podłogówkę w całym domu (dom z poddaszem użytkowym). Nigdy kaloryferów .
    hmm rozumiem że podłogówka tam gdzie gres, terakota, ale w pokojach co macie na podłogach, bo chyba nie parkiet????

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Misiu2345

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał Misiu2345
    Mam dom o pow. 110 m2, ocieplony styropianem 15 cm.Starałem się przy budowie maksymalnie wyeliminować mostki termiczne. Ze względu na najniższe koszty instalacyjne wybrałem ogrzewanie elektryczne z zastosowaniem grzejników Convector i do tego kominek z DGP firmy Tarnava. Na samych instalacjach, kominach i doprowadzeniach zaoszczędziłem min. 20 000 zł. To mi wystarczy na około 8/10 lat grzania samym prądem. Grzejniki konwektorowe wybrałem dlatego, że po powrocie z pracy szybko nagrzewają dom. Temperatura w domu bez żadnego grzania spada mi około 4 stopnie przez 8/9 godzin, gdy na zewnątrz jest około 6/8 stopni.


    No to cieniutko, u mnie przy temp. zewn. -5 do -8 oC ( zeszłej zimy) przez 12 godzin spadało o 1,5 o C a dom ocieplony tylko styro ( frez ) 12cm.

    Coś musisz zrobić z tym ociepleniem i grzaniem , bo jak przyjda prawdziwe mrozy to na ogrzewaniu " popłyniesz"
    Trochę mnie wystraszyłeś, że popłynę. Jednak nie jest tak tragicznie. Od kilku dni jest na zewnątrz około -4 stopnie C. Wychodząc rano około 8:00 i wyłączając ogrzewanie zostawiam temperaturę +21 stopni C na parterze (na piętrze jest zawsze 2 stopnie wyżej). Po powrocie na parterze mam około 17/18 stopni, a an pietrze 19 stopnie C. Nie jest tak źle

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony