dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał rume
    Ja mam podłogówkę w całym domu (dom z poddaszem użytkowym). Nigdy kaloryferów .
    hmm rozumiem że podłogówka tam gdzie gres, terakota, ale w pokojach co macie na podłogach, bo chyba nie parkiet????
    No a co NA podłodze: łóżko (nie mówiąc o łożu małżeńskim), szafy, komody... więc ile miejsca zostaje na skuteczną pracę podłogówki w pokojach?? W małych pokoikach takich 9- 10 m2 nie widzę miejsca na taki sposób ogrzewania. Lepiej powiesić kaloryfer pod oknem (optymalna cyrkulacja powietrza okna dachowego, brak efektu skraplania, zamarzania, pleśni...), pod oknem biurko dla dziecka, dziecko ma ciepło gdy się uczy, a jak idzie spać to ma optymalną temp do spania.

    Druga sprawa, przy ogrzewaniu gazowym, kiedy nastawię sobie temp. w nocy na 17-18 st, rano chcę mieć ciepło ok 21 st. Rano więc ok 6 włącza się piec gazowy... Zanim podłogówka się rozhuśta to już będę po rannej kąpieli jadł śniadanie... w kuchni na dole...

    Pozdrawiam

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Misiu2345

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johnadias
    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał rume
    Ja mam podłogówkę w całym domu (dom z poddaszem użytkowym). Nigdy kaloryferów .
    hmm rozumiem że podłogówka tam gdzie gres, terakota, ale w pokojach co macie na podłogach, bo chyba nie parkiet????
    No a co NA podłodze: łóżko (nie mówiąc o łożu małżeńskim), szafy, komody... więc ile miejsca zostaje na skuteczną pracę podłogówki w pokojach?? W małych pokoikach takich 9- 10 m2 nie widzę miejsca na taki sposób ogrzewania. Lepiej powiesić kaloryfer pod oknem (optymalna cyrkulacja powietrza okna dachowego, brak efektu skraplania, zamarzania, pleśni...), pod oknem biurko dla dziecka, dziecko ma ciepło gdy się uczy, a jak idzie spać to ma optymalną temp do spania.

    Druga sprawa, przy ogrzewaniu gazowym, kiedy nastawię sobie temp. w nocy na 17-18 st, rano chcę mieć ciepło ok 21 st. Rano więc ok 6 włącza się piec gazowy... Zanim podłogówka się rozhuśta to już będę po rannej kąpieli jadł śniadanie... w kuchni na dole...

    Pozdrawiam
    Uważam, że polskie warunki nie są najlepsze na ogrzewanie podłogowe, chyba, że położymy jakiś super atestowany parkiet. wiem, że za granicą zdaje to egzamin. Ale w Polsce u większości moich znajomych parkiet się rozsycha. I brzydko wygląda już po kilku latach. A na terakotę mamy za zimny klimat. Podłogówka raczej tylko do kuchni, łazienki i holu.

  3. #63

    Domyślnie

    Za granicą to mają podłogówkę ale elektrycznąA co do naszych warunków pogodowych to chyba nie jest jakoś specjalnie chłodniej niż w Niemczech czy Austrii.
    A pytanie słuszne czy pod panelami też macie podłogowe czy tylko płytki???

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony