dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Temat: Dom Alicjanki

  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie





    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2002-12-12 14:54 ]</font>

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dla tych co nie czytują dzienników budowy na Forum chcę pokazać mój dom (D24 Muratora). Wszystkie szczegóły budowy, technologii i nie tylko opisane są w Dzienniku Alicjanki.
    A.

  3. #3

    Domyślnie

    Alicjanka. Piękny domek. Gratulacje

  4. #4

    Domyślnie

    Ale cacko!!!Piękny - to za mało powiedziane.Gratuluję.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Przyłączam się do chóru zachwytów.
    Podoba mi się, poza bryłą budynku (mój wymarzony domek parterowy) kolorystyka okien i wykończenie klinkierem.
    Czy możesz powiedzieć jakie i skąd masz klinkier?
    Pozdrawiam
    Gaga2

  6. #6

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Jezu!
    Jak fajnie jest wejść na Forum i od razu poczytać tyle miłych słów! Widoczna na zdjęciu elewacja jest ogrodowa (południowa), czyli nikt oprócz mnie nie będzie się mógł nią zachwycać. Elewacja wejściowa (północna) jest w tym domu conajmniej skromna (jeśli chcecie obejrzeć więcej zdjęć tego domu, wejdźcie na skrót www pod moim postem). Niemniej jednak byłam tego świadoma gdy projekt wybierałam, a stawiałam bardziej na funkcjonalność niż wygląd zewnętrzny.
    Myślę, że jak obsadzę odpowiednio domek zielenią, to zyska na urodzie i charakterze.
    Klinkier to swojski Roben cieniowany nr 17. Dachówka to Roben jesienny liść (też trochę cieniowana brązowa). Bardzo lubię klinkierowe i inne naturalne wykończenia domów (klinkier oprócz urody jest trwały!), więc zamieniłam zaplanowane w projekcie drewniane słupki na klinkierowe. I myślę, że wyszło dobrze.
    Dzięki jeszcze raz za ciepłe słowa!
    A.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-12-13 14:18 ]</font>

  8. #8

    Domyślnie

    Piękny, schludny i z klasą. Gratuluję. Jaka to jest dachówka?

  9. #9

    Domyślnie

    Pytania o dachówkę nie było. Trzeba najpierw uważnie czytać wszystkie wiadomości. Ale jest piękny!!!

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Bardzo ładny....., podoba mi się
    Życzę miłych letnich wieczorów w ogrodzie, który mam takie wrażenie, że będzie wspaniale komponował się z rzeźbą budynku.
    Cieszę się, że wybrałaś identyczna dachówkę jak ja. To miłe.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2002-12-13 15:23 ]</font>

  11. #11

    Domyślnie

    A te drzwi typu patio na taras (trójdzielne), jakie są? Możesz je cokolwiek więcej opisać? Jak się otwierają? Harmonijka?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Klaudia,
    Dachówkę możesz z bliska obejrzeć na stronie www (pod moim postem) klikając na "full size" na samym dole pod zdjęciem po prawej stronie. W takim powiększeniu można obejrzeć wiele szczegółów.

    Wowka, to samo mogę powiedzieć ja - niewiele się widzi odważnych do tej dachówki. A jaką kolorystykę (okna, elewacja) do tej dachówki dobierasz w swoim domu?

    Franek, drzwi otwierają się klasycznie: dwie części po lewej stronie zdjęcia się otwierają jak każde drzwi balkonowe (do środka pokoju), a ostatnia część po prawej stronie zdjęcia (przy schodach) jest stała (z nakładką aby wyglądała tak jak te części które się otwierają). Zdecydowaliśmy się na tą jedną część stałą, ponieważ jest ona w bardzo niedużej odległości od rogu pokoju (ok. 25cm) i zawsze coś tam będzie stało (duża zieleń, palma, choinka itp), więc stwierdziliśmy, że nie będziemy z niej i tak korzystać.

  13. #13

    Domyślnie

    Alicjanko, dom macie piękny, widny i blisko lasu - super!
    Bardziej jeszcze niż opakowanie podoba mi się podwójna zawartość jednego z pokoi. Ależ piękne panny! Przyjmij moje gratulacje!

  14. #14

    Domyślnie

    Alicjanka dom jest rzeczywiście wspaniały ale ja najbardziej zazdroszczę Tobie płaskiej działki -jaka to wygoda .Oglądałem już kiedyś ten dom w trakcie tworzenia na jakimś forum fotograficznym ale teraz to mnie zatkało!
    1

  15. #15

    Domyślnie

    Prze - pię - knie !!! Długowłosa blondi, na którą czekacie będzie się doskonale komponować na podjeździe i na tarasie. Gratuluję.

  16. #16

    Domyślnie

    Aż chce sie wejść do takiego domu
    Gratuluję! Wspaniały

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo,baaaardzo mi się podoba.Goldenka będzie miała rajskie życie z Waszą rodzinką. Gratulacje.
    DJ

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-12-13 17:30, Alicjanka wrote:
    Wowka, to samo mogę powiedzieć ja - niewiele się widzi odważnych do tej dachówki. A jaką kolorystykę (okna, elewacja) do tej dachówki dobierasz w swoim domu?
    Kosze miedziane, rynny Marley - miedziane, pas podrynnowy ciemny brąz podobnie jak i podbitka. Stolarka mahoń meranti, parapety klinkrowe ciemny brąz z angobą. Co do koloru elewacji to mamy czas (na szczęście bo to trudna decyzja) do wiosny. W tym roku zakończyliśmy na ociepleniu.
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Oprócz miedzi (Marley brązowy, blacha sara brązowa matowa) z resztą mam podobnie. No tylko podbitkę ma jasną.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tyz piknie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony