dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 35
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 689
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarGosiak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie DOM, MIESZKANIE - pomoc w aranżacji wnętrz, układ ścian, jak zagospodarować?

    Witamy wszystkich bardzo serdecznie.
    W poszukiwaniu inspiracji trafiliśmy na to forum i liczymy, ze nam pomożecie .
    Od grudnia staniemy się posiadaczami nowego, dwupoziomowego mieszkania. I tu zaczyna się nasz „problem” . Chcielibyśmy je „jakoś” urządzić, mamy sporo pomysłów, koncepcji, ale nie możemy się zdecydować, co i jak zbudować/dobudować/przebudować, aby mieszkanie było jednocześnie w miarę nowoczesne i praktyczne, ale również przytulne i przyjazne dla nas jak i dla dzieci .
    Poprzeglądaliśmy trochę stron zarówno w necie jak i w czasopismach branżowych, jednak w większości to, co oglądaliśmy było i owszem ładne, ciekawe i na wskroś inspirujące, jednak nie na naszą kieszeń .
    I tu dochodzimy do sedna. Na „zrobienie” mieszkania chcemy przeznaczyć około 50.000PLN (z tolerancją +/- 5.000). Póki co ograniczamy się przede wszystkim do wykończenia Iszego poziomu. W skład wyposażenia oddanego przez dewelopera wchodzą:
    - drzwi wejściowe antywłamaniowe;
    - pocekolowane ściany
    i w zasadzie to wszystko .
    Zależy nam na podpowiedzi z Waszej strony (najlepiej w postaci opisów, zdjęć, bądź linków z takowymi) jak zaaranżować salonik z kuchnią (33m), przedpokój (8m), łazienkę (4,2m) i schody na poddasze wychodzące z saloniku.
    Liczymy, ze nie zostawicie nas samych z naszym „problemem” .


    Pozdrawiamy,
    Gosia i Marek

    PS., jeżeli trzeba, to mogę wrzucić również zdjęcia wnętrz, ale dopiero w następnym tygodniu.


    czas zacząć...

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarGosiak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    hmmm, dlaczego zdjęcie nie weszło?
    czas zacząć...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    może ja spróbuję
    http://img356.imageshack.us/my.php?i...10306096ic.jpg

    faktycznie nie wchodzi.
    prosimy oglądać przez podany link

  4. #4

    Domyślnie

    Porada architekta plus wizualizacje i projekt to koszt na wasze mieszkanie co najmniej 1500-3000 zł. Może poproście architekta wnętrz o usługę zaproponowania stylu, ustawienia, proste ryzunki - żeby zamknęło się to w kwocie kilkuset złotych. Proponuję niezależnie od tego kupować tony czasopism wnętrzarskich (Dobre wnętrze, stylowe domy, weranda, moje mieszkanie, tak mieszkam - całe spektrum, od snobistycznych, po "normalne" ) Pozwoli się to wam zorientować co się wam podoba, czego oczekujecie, pozbieracie fajne pomysły, i wtedy idźcie do architekta, żeby pomógł wam wymyślić coś ciekawego. Jeśli nie macie pieniędzy na takie porady, to starajcie się o zachowanie maksymalnej prostoty, żeby wnętrza nie przeładować, żeby kolory byly neutralne, a w oczy rzucały się dodatki.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarGosiak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    może teraz się uda

    BK dzięki za podpowiedź, ale właśnie po to zamieściliśmy ten topik, aby uzyskać fachowe (darmowe ) porady od użytkowników, którym natura nie poskąpiła zmysłu artystycznego .

    Interesują nas podpowiedzi co do zaznaczonego na czerwono fragmentu
    czas zacząć...

  6. #6

    Domyślnie

    No jeżeli nie chcesz architekta , a sama nie potrafisz wypracowac sobie jakiegoś stylu to masz problem.Poszukaj na forum przy zdjęciach domów
    w niektórych sa rownierz wnetrza może tam coś sobie wypracujesz.

  7. #7

    Domyślnie

    MarGosiak pomiędzy [img] i [/img] musisz wstawić adres, który masz we właściwościach obrazku (jak klikniesz prawym przyciskiem myszy to zobaczysz). Ale ten Twój obrazek jest tak duży, że musiałabyś chyba go zmniejszyć najpierw, bo wtedy wątek kiepsko się czyta (szeroko strasznie jest) Więc może link wystarczy


    Co do rad dotyczących aranżacji waszego mieszkanka, to chyba jednak musicie przeglądać zdjęcia, czasopisma, tu na forum jest mnóstwo zdjęć pięknych wnętrz (w dziennikach, w galerii zdjęć, czy chociażby w wątku mimilapin). Trudno nie znając Was, Waszych upodobań, gustów cokolwiek doradzać. Nie żebym chciała się podjąć ale tak myślę...

  8. #8
    jfilemonowicz
    Guest
    jfilemonowicz

    Domyślnie

    nie widać zdjęcia

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarGosiak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4
    czas zacząć...

  10. #10
    jfilemonowicz
    Guest
    jfilemonowicz

    Domyślnie

    ŁAZIENKA:
    1> na pewno zastanowiłabym się nad zakupem wanny półkolistej ...





    2> przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę

    3> odległości mn różnymi sprzętami łazienkowymi powinny wynosić min 20 cm (teoretycznie 15)

    4> może by minimalnie powiększyć łazienkę poprzez przesunięcie lewego narożnika -bliżej drzwi do pokoju ( można by tam zrobić jakąś szafeczke)

    5>płytki średniej wielkości, nie za ciemne i nie zbyt jaskrawe.

    PRZEDPOKÓJ :

    zamiast tej ścianki działowej przy wejściu zrobiłabym ściankę szklaną, ze wzorzystego szkła, lub luksfery...

    Przy połączonych wnętrzach fajne efekty można uzyskać poprzez różnicowanie wysokości stropów

    PS jak wstawicie zdjęcia postaram się coś jeszcze poradzić ...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Chyba sie czepiam
    ale napisalas tak:
    Cytat Napisał jfilemonowicz
    ŁAZIENKA:
    1. na pewno zastanowiłabym się nad zakupem wanny półkolistej ...

    2 przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę

    3 odległości mn różnymi sprzętami łazienkowymi powinny wynosić min 20 cm (teoretycznie 15)

    4 może by minimalnie powiększyć łazienkę poprzez przesunięcie lewego narożnika -bliżej drzwi do pokoju ( można by tam zrobić jakąś szafeczke)

    5 płytki średniej wielkości, nie za ciemne i nie zbyt jaskrawe.

    PRZEDPOKÓJ :

    zamiast tej ścianki działowej przy wejściu zrobiłabym ściankę szklaną, ze wzorzystego szkła, lub luksfery...

    Przy połączonych wnętrzach fajne efekty można uzyskać poprzez różnicowanie wysokości stropów
    ad. 1 Po co? Ta lazienka jest tak malenka, ze wanna polokragla nie wejdzie. A moze chodzilo Ci o wanne asymetryczna, narozna?

    ad.2 To w koncu gdzie ta muszla?Widze , ze Ci to bez roznicy. Zostalo Ci przesuniecie jej jeszcze na wejscie , albo zrobic lustrzane odbicie. Tylko po co? Co to polepszy w ukladzie funkcjonalnym?

    ad.3 Jestem pod wrazeniem. W praktyce to moze byc i 5cm a teoria o 15 cm nic nie mowi.

    ad.4 Czy jest sens przesuwac kawalek sciany o kilkanascie cm po to tylko , zeby wcisnac tam szafeczke?? To nie lepiej isc na calosc i tak powiekszyc lazienke , zeby ergonomia nie cierpiala?

    ad5. Kwestia gustu, szczegolnie wlasciciela . Artysta tu jest tylko oplacanym dodatkiem. A jesli Inwestor lubi zywe kolory i kocha mozaike?Nikt Go o to nie zapytal. Wstyd! Kibel to miejsce gdzie sie nie przebywa godzinami, kolorystyka nie musi byc zrownowazona szczegolnie jak ktos lubi odrobine szalenstwa a w lazience jest mentalnie najlatwiej na to sobie pozwolic. Co to znaczy srednia plytka? Ile na ile? W tym konkretnym przypadku ma to byc 45x45 czy 15x15? Jaki rodzaj tej plytki, bo nie jedynie od formatu bedzie tutaj zalezal efekt optyczny. NA gresach moze to byc nawet plytka 60x120cm i bedzie dobrze.

    ad. PRZEDPOKÓJ
    Z tymi stropami mi sie cos nie zgadza. Czy strop to u Ciebie to samo co sufit?? Z rysunku nie wynika, zeby tam byly rozne poziomy stropow.
    Z reszta sie zgadzam i sie do reszty nie czepiam .
    pozdrawiam
    --------------------------------------------------------------------------
    przy takiej pogodzie to nawet zwykly ironista moze byc swinia

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    brawo
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dla mnie najlepsze jest to:

    Cytat Napisał jfilemonowicz
    ŁAZIENKA:

    2> przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę


  14. #14
    jfilemonowicz
    Guest
    jfilemonowicz

    Domyślnie

    [quote="2112wojtek"]Chyba sie czepiam
    ale napisalas tak:
    Cytat Napisał jfilemonowicz
    ŁAZIENKA:
    1. na pewno zastanowiłabym się nad zakupem wanny półkolistej ...

    2 przeniosłabym muszlę kozetową na prawo ,albo do rogu, albo na ścianę

    3 odległości mn różnymi sprzętami łazienkowymi powinny wynosić min 20 cm (teoretycznie 15)

    4 może by minimalnie powiększyć łazienkę poprzez przesunięcie lewego narożnika -bliżej drzwi do pokoju ( można by tam zrobić jakąś szafeczke)

    5 płytki średniej wielkości, nie za ciemne i nie zbyt jaskrawe.

    PRZEDPOKÓJ :

    zamiast tej ścianki działowej przy wejściu zrobiłabym ściankę szklaną, ze wzorzystego szkła, lub luksfery...

    Przy połączonych wnętrzach fajne efekty można uzyskać poprzez różnicowanie wysokości stropów
    ad. 1 Po co? Ta lazienka jest tak malenka, ze wanna polokragla nie wejdzie. A moze chodzilo Ci o wanne asymetryczna, narozna?

    ad.2 To w koncu gdzie ta muszla?Widze , ze Ci to bez roznicy. Zostalo Ci przesuniecie jej jeszcze na wejscie , albo zrobic lustrzane odbicie. Tylko po co? Co to polepszy w ukladzie funkcjonalnym?

    ad.3 Jestem pod wrazeniem. W praktyce to moze byc i 5cm a teoria o 15 cm nic nie mowi.

    ad.4 Czy jest sens przesuwac kawalek sciany o kilkanascie cm po to tylko , zeby wcisnac tam szafeczke?? To nie lepiej isc na calosc i tak powiekszyc lazienke , zeby ergonomia nie cierpiala?

    ad5. Kwestia gustu, szczegolnie wlasciciela . Artysta tu jest tylko oplacanym dodatkiem. A jesli Inwestor lubi zywe kolory i kocha mozaike?Nikt Go o to nie zapytal. Wstyd! Kibel to miejsce gdzie sie nie przebywa godzinami, kolorystyka nie musi byc zrownowazona szczegolnie jak ktos lubi odrobine szalenstwa a w lazience jest mentalnie najlatwiej na to sobie pozwolic. Co to znaczy srednia plytka? Ile na ile? W tym konkretnym przypadku ma to byc 45x45 czy 15x15? Jaki rodzaj tej plytki, bo nie jedynie od formatu bedzie tutaj zalezal efekt optyczny. NA gresach moze to byc nawet plytka 60x120cm i bedzie dobrze.

    ad. PRZEDPOKÓJ
    Z tymi stropami mi sie cos nie zgadza. Czy strop to u Ciebie to samo co sufit?? Z rysunku nie wynika, zeby tam byly rozne poziomy stropow.
    Z reszta sie zgadzam i sie do reszty nie czepiam .
    pozdrawiam

    ad 1 chodziło mi o wannę asymetryczną.
    ad 2 ja proponuje , nie widzę mieszkania, ani zdjęć ... możliwe że ustawienie muszli w narożniku bedzie najlpeszym rozwiązaniem ? ale nie wyrokuje
    ad 3 zrobiłbyś komuś wc w odległości 5 cm od ściany i umywalkę 5cm od tego wc , a dalej wannę w tej samej odległości od umywalki? gratulacje. jak nie ma w normie polskiej minimalnej odległości to nie znaczy, że możemy zrobić co chcemy. w normie niemieckiej taka minimalna odległość istnieje i wynosi właśnie 15 cm.
    ad 4 w malutkiej łazieneczce takie mini presunięcie ściany i usytuowanie tam szafki jest korzystne dla urzytkownika ... oczywiście to już są koszty, ale ja tylko sugeruje co można zrobić .
    miałeś kiedyś do czynienia z malutką łazieneczką jako użytkownik?
    ad 5 ale jesteś upierdliwy ... pewnie że jak ktoś chce, to może sobie wogole nie klaść płytek ... może też zrobić sobie graffiti ...
    ale jak łazienka jest mała użycie ciemnych barw lub bardzo jaskrawych - jeszcze ją optycznie pomniejszy.
    co do wielkości płytek... ja nie jestem bogiem, żeby mówić komuś płytka 15x15 i ani cm więcej ... sugeruję tylko, że za duże płytki mogą wyglądać śmiesznie jak na ścianach znajdzie się 5 sztuk choć i to może ktoś zrobić świadomie- ale musi to być świadome !!

    ad 6 oczywiście że chodziło mi o sufit... ale się koszmarnie przyczepiłeś. wyobraź sobie że dość dobrze wiem co to jest strop ...

    i nie wiem dlaczego tak was bawi to co napisałam, odpisuje na czyjś post, nie każe nikomu nic robić, tylko sugeruje co ewentualnie zrobić by sie dało... zacełam od łazienki, nie wiem czy mam ochote radzić w kwestii reszty mieszkania, skoro spotykam się z tak ostrą krytyką . zamiast tarzać się po ziemi wytykając mi leksykalne pomyłki może byścia sami coś zaproponowali ? Robert Skitek jest przecież architektem... a 2112wojtek nie wiem, ale skoro tak go zbulwersowała moja wypowiedź, to pewnie też ...
    no panowie...

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bosia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    492

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    przy takiej pogodzie to nawet zwykly ironista moze byc swinia
    ironista-sadysta?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    także jestes architektem (tak wnioskuję z postu, w którym piszesz jeszcze o braku uprawnien). I jako architekt wlasnie (glownie zajmujący sie wnętrzami) powinnas zdawac sobie sprawę, że aby dobrze poradzic, najpierw nalezy dobrze zapozać się z oczekiwaniami uzytkownika. Dlaczego ja nie radzę? Ano taką zasade przyjąłem na forum. żyje z projektowania, a tu mogę udzielic rad technicznych, prawnych, czasem pomóc wyłapać jakies błedy. Ale nie projektuję na forum. I Ty powinnas zacząć szanować i swój zawód i swoich potencjalnych klientów. A wojtek... no cóż po prostu wypunktował bardzo trafnie Twoje rady. pewnie nie zrobiłby tego, gdyby takowe podała osoba nie związana z naszą profesją zawodowo.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    dzieki Robercie , trafnie to ujales, a juz mialem punktowac punktowane punkty, co przy tej pogodzie echhhh szkoda gadac moglo by sie skonczyc
    Jfilemonowicz bez nerw proszę , dobrymi chęćmi piekło jest wybrukowane czy jakos tak ."Po pierwsze nie szkodzic"

    PS A tych 15 niemieckich centymetrow, to radze sie nie trzymac /zreszta nie jest juz tak jak piszesz/ - zasady ergonomii mowia co innego, no i nie gub prosze, sensu mojej wypowiedzi.
    a tak poza tym to
    pozdrawiam
    ironista-sadysta

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ayta

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    8

    Domyślnie teraz jesli chcesz są darmowe porady w IKEA

    oczywiście to tylko porada.. ale moga Wam zaproponować dość ciekawe rozwiazania i to zupełnie za darmo..jesteście z Gdańska wiec nie powinniście mieć problemu z umówieniem sie z konsultantem....wystarczy pójść do IKEA do Działu Obsługi i sie umówić..

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    ayta

    świetny pomysł
    na stronkach IKEA są takze gotowe programy aranżacyjne do samodzielnego zaprojektowania kuchni i sypialni.
    adresy są w moim wątku mimi-inspiracje

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    MarGosiak
    nie jest możliwe wg mnie zaprojektowanie mieszkania przez internet.
    Owszem, tak jak napisała filemonowicz - samą łaziekę czy elementy jakiegoś pomieszczenia - trudniej niż w realu, ale dało by się z dobrym efektem

    co do całego mieszkania czy domu - było by to nie tylko niemożliwe, ale nawet nie powinien się znaleźć odpowiedzialny projektant.

    I najpierw trzeba by długo, długo porozmawiać - o zwyczajach, potrzebach, nawet usposobieniu
    A tego się nie da już tak na wirtualnej linii .
    Poza tym musisz pamiętać, że to zajęcie czasochłonne i pewno nikt nie da rady poświęcić tyle czasu, byś była zadowolona z efektu i by autor projektu mógł się pod tym podpisać
    ja, choć nie projektuję zawodowo, nie zrobiłabym niczego w necie poza łazienką , ewentualnie podpowiedzią w zakresie funkcjonalności wnętrza.
    Nic poza tym, niestety

Strona 1 z 35