dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 35
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 689
  1. #21

    Domyślnie Aranzacja/wykonczenie poddasza.

    Witam,

    Poszukuje isnspiracji w wykonczeniu poddasza w bloku - 54m2. Mam zamiar tam zmiescic 2 sypialnie i lazienke.

    Glownie chodzi mi o zdjecia uzytkownikow - wszystkie fotki ktore znajduje poprzez google sa zdjeciami jakis "palacow" a nie normalnych mieszkan! Nie interesuje mnie marmurowe lazienki i temu podobne wynalazki!!!
    Jezeli ktos ma jakies ciekawe pomysly/zdjecia prosze ladnie o pomoc!!!

    Z gory dzieki!
    Ostatnio edytowane przez rafaal ; 18-05-2010 o 13:36

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kutkus1983

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Aranżacja 40 metrowej kawalerki - prosimy o pomoc.

    Witam.

    Proszę o pomoc w aranżacji kawalerki o powierzchni niespełna 40 m2.
    - Kawalerka jest położona na ostatnim (czwartym) piętrze, przez co wysokość pomieszczeń to 2,7 m.
    - Zależy nam na maksymalnym wizualnym powiększeniu tej kawalerki.
    - Wewnętrzne ściany można burzyć i przestawiać. Położenia łazienki wolelibyśmy jednak nie zmienić.
    - Myśleliśmy o wyburzeniu ściany między pokojem a kuchnią, ewentualnie umieszczeniu tam rozsuwanych dwuskrzydłowych drzwi. Tak aby można było mieć otwarta kuchnię, kiedy będziemy tego chcieli.
    - Najchętniej pozbylibyśmy się, także ściany między pokojem a przedpokojem (ten jest dość wąski, więc jakiekolwiek umieszczenie tam mebli raczej nie wchodzi w grę, przez co jest to dla nas bezużyteczna przestrzeń. Zamiast tego, jakaś niewielka ścianka przy drzwiach, aby od razu nie wchodzić do pokoju.
    - Fajnie jakby był jakiś kącik z biurkiem do pracy.

    Mieszkanie jest do kapitalnego remontu, instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, grzewcza, w zasadzie cale mieszkanie trzeba "zrobić od nowa".

    Prosimy Was o pomoc w aranżacji, wszystkie Wasze pomysły będą dla nas nieocenioną pomocą.
    -

    Z góry dziękujemy
    Magda i Łukasz



  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poproszę jeszcze wymiary, bo widzę, że sprzęty sanitarne chyba są zmniejszone względem skali całego mieszkania.

    Tak na wstępie:


    Szafa na całą ścianę do chowania klamotów
    Łazienka doświetlona luksferami.
    Kuchnia przesłonięta wysoką zabudową z lodówką i piekarnikiem
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-07-2010 o 10:57

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kutkus1983

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie.

    Pomysł Elfir ciekawy.
    Podoba mi się pomysł z lustrem naprzeciw drzwi wejściowych, to korzystnie wpłynie moim zdaniem na optyczne powiększenie.
    Luksfery też bardzo mi się podobają, powiem szczerze, że dziś o tym myśleliśmy.

    Tak sprzęty sanitarne są pomniejszone w stosunku do reszty, łazienka to dla nas jeszcze zagadka Wiemy mniej więcej jaki kolor płytek itp (zastawiamy się czy umywalka którą kładzie się na blat, czy jakiś ciekawy mebel z wbudowaną), łazienka raczej w jasnych barwach. Nie wiemy jeszcze czy prysznic, wanan itp.

    Co do otwarcia kuchni, to prawdopodobnie jednak zrezygnujemy całkowicie z otwierania kuchni (taki pierwszy pomysł) mimo, że jesteśmy świadomi że to najlepiej powiększy mieszkanko, zdecydowaliśmy jednak, że dobrze aby w mieszkaniu były dwa pomieszczenia, mimo iż tym drugim miałaby być kuchnia.

    Niżej, taka nasz mała koncepcja (ciągle się zmienia , zawiera tez pomysł na luksfery przy wejściu do mieszkania. Chwielibyśmy jednak kącik z jakimś biurkiem (komputer). Rozjasnienie łazienki to też dobry pomysł, więc może coś także z luksferami?

    Co do wymiarów, to jutro będziemy mieli.
    Jeśli chodzi o możliwości burzenia ścian nie jesteśmy na 100% pewni czy będziemy mogli, ale te ścianki w mieszkaniu nie są chyba nośnymi, zakładamy więc, że tak W kwestii oświetlenia mieszkania w ciągu dnia, to jest dość jasne, okna są szerokie (w pokoju 210 cm).


    Co myślicie o takim ułożeniu ścian, czyli wejście do kuchni troszkę przesunięte i wyburzona ścianka między pokojem a korytarzem.
    Oczywiście szafki i wszystkie meble można przestawiać dowolnie

    @duś - wyspę osobiście bardzo chciałbym mieć, ale to powiedzmy w "docelowym" mieszkaniu. Pomysł z wyspą i jednocześnie stołem (blatem) fajny. tutaj raczej odpada, bo pomieszczenia mają 2,7m wysokości i wiszące garnki nad wyspą (bo takie co mi się marzy) raczej odpadają .


    Aha, no i generalnie w mieszkaniu będą mieszkały dwie młode osoby, może jakiś piesek kiedyś Jest spora szansa, że za 3-5 lat będziemy, zmieniali to mieszkanie na większe, więc nie jest to docelowe miejsce zamieszkania, ale chcemy czuć się w nim komfortowo i przyjemnie



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez kutkus1983 ; 18-07-2010 o 23:01 Powód: problem ze zdjęciem :)

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W twojej propozycji dużo miejsca tracisz na komunikację. Mieszkanie podzieliłeś na dwa równe fragmenty: pokój + kuchnia i przejście + łazienka
    Myślę, że musisz wrzucić wymiary mieszkania, bo w twojej wizualce chyba brak proporcji sprzętów. Krzesła przy stole miałyby 15 cm szerokości

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kutkus1983

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Masz racje, konieczne jest wrzucenie wymiarów, bez tego nie ma się co na tym głowić. Wymiary będą w środę.

    Pozdrawiam

    P.s
    Jak możesz zajrzy za dwa dni jak będą wymiary.

  7. #27

    Domyślnie

    ja to bym w ogóle przy takim ukladzie zmieniła kuchnię w sypialnię, a kuchnię przeniosła w postaci aneksu do salonu - koniecznie otwartego na przedpokój, bo przy obecnym układzie to rzeczywiście ten korytarz jest kiszkowaty.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kutkus1983

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał maartaa Zobacz post
    rzeczywiście ten korytarz jest kiszkowaty.
    Dlatego właśnie chcemy pozbyć się ściany między pokojem a korytarzem, co do sypialni zastanawialiśmy się nad tym, ale w zasadzie nie mamy takiej potrzeby, tym bardziej, że jak już mówiłem traktujemy to mieszkanie jako lokum na 3-5 lat, później do sprzedaży albo pod wynajem.

    A mam pytanko jeszcze, wysokość pomieszczeń to jakieś 2,70 jak uważacie lepiej kafelki do samego sufitu w łazience, czy np. do wysokości kabiny prysznicowej jeśli się na taka zdecydujemy, albo np do końca lustra jeśli będzie wanna. Czyli ogólnie lepiej do samego sufity, czy kombinować z linią zakończenia kafelek na niższym poziomi?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam kafelki w łazienkach do wysokości framugi drzwi.
    Mała łazienka, więc kafelki białe

  10. #30

    Domyślnie

    a może coś takiego ??
    kuchnia niby niewidoczna a jednak otwarta ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzutmieszkania..jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	17003

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nea - kanapa jest węższa od drzwi do łazienki
    Musimy poczekać na wymiary.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nea - kanapa jest węższa od drzwi do łazienki
    Musimy poczekać na wymiary.
    to tylko wskazanie miejsca bo tutaj wydaje się że nie będzie problemów z miejscem, ale masz rację bez wymiarów i tak nie da rady

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Tak. Bez wymiarów trudno cokolwiek wymyślać.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kutkus1983

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Poniżej rzut z wymiarami, wiem że są jakieś zasady wymiarowanie (nie znam ich) ale mam nadzieję, że to rozjaśni troszkę sytuację.


  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba udało mi się zachować proporcje:

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..może coś takiego ?

    pzdr
    J
    Ostatnio edytowane przez Jerzysio ; 22-07-2010 o 22:13
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    A coś w ten deseń?


    Uploaded with ImageShack.us

  18. #38

    Domyślnie

    Z tego, co czytałam, wiele rzeczy w moim "projekcie" się powtarza, ale i tak go zamieszczę:



    Uploaded with ImageShack.us

    Uznałam, że niewielki przedpokój warto wydzielić i na wprost wejścia jest ścianka, żeby jak ktoś otwiera drzwi - to żeby (czasami obca osoba) nie oglądała od razu mieszkania w całej krasie. Przy ściance szafka na buty i lustro. Na przykład takie:



    Uploaded with ImageShack.us

    Ścianka w przedpokoju ma kształt "L", od strony salono-kuchni są drzwi przesuwane.

    Na wejściu do salonu jest duży narożnik z ławą z widokiem na kuchnię. W kuchni umieściłam tylko zabudowę dolną, co "ulżyło" by całemu wnętrzu. Kuchnia skręca w prawym boku, po drugiej stornie stołki barowe, gdzie można pić kawę i jeść posiłki.

    Za ścianką przedpokojową ciągnie się aż do samej łazienki wielka szafa (kto by o takiej nie marzył! . W jednych z drzwi szafy zamknięty jest telewizor, można i siedzieć na kanapie i go oglądać, i gotować, śledząc losy bohaterów Plebanii Widziałam kiedyś w szybkich metamorfozach taką, która by może tutaj pasowała:



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    W łazience na lewej ścianie jest prysznic bezbrodzikowy, oddzielony tylko szklaną ścianką, jakby ktoś chciał - można też ścianę dzielącą łazienkę i sypialnię także zrobić szklaną, widziałam coś takiego w Dobrnym WNętrzu chyba, z drugiej strony ścianki były szklane półki na książki. Poza tym w łazience umywalka na wprost wejścia, obok toaleta, w roku od drzwi słupek.

    Wydzieliłam sypialnie, a w niej naprzeciwko łóżka szafki na ubrania, najlepiej gdyby były wysokości biurka, dalej biurko do pracy lub toaletka. To chyba wszystko.

    Pozdrawiam i czekam na zdjęcia poremontowe

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z tego co narysowałaś szafa byłaby węższa niż 60 cm

  20. #40

    Domyślnie

    No musiałaby mieć 55 cm, tak jak wnęka. Mam w domu szafę 50 i spokojnie mieszczą się ubrania.

Strona 2 z 35