dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 238 z 238
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Mamy Siriusa, kupowaliśmy w Thermogolvie.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #222

    Domyślnie

    w sierpniu będą miała instalowaną PC zdecydowaliśmy się na Climę Komfort pompa neuratherm czy jak tam sie to pisze , w związku z tym mam pytanie do użytkowników PC, czy wszyscy zdecydowaliście się na drugą taryfę?

  3. #223

    Domyślnie

    Madziorkaa ,a jakiej mocy ta PC ,bo ja też szukam czegoś do natalki ,a narazie mam propozycję na PC vitocal 222 7,7 za ok 19000 w tym 7% vat , ale nie wiem jeszcze ile za DZ i jakie

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Mamy Siriusa, kupowaliśmy w Thermogolvie.
    SUPER nie ukrywam, że jest to jeden z moich faworytów.. drugi to Klima Comfort - ale oni są droźsi, więc czas pokaże... Jedną z tych pomp będziemy instalować pod koniec roku, jeśli ktoś jest także zainteresowany, proszę o kontakt - możemy wtedy wynegocjować lepsze rabaty

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał ..::M:D::..
    Madziorkaa ,a jakiej mocy ta PC ,bo ja też szukam czegoś do natalki ,a narazie mam propozycję na PC vitocal 222 7,7 za ok 19000 w tym 7% vat , ale nie wiem jeszcze ile za DZ i jakie
    jestem teraz na wyjeździe także nie podam ci bo nie pamietam, ale jak wrócę to dam ci znać.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrykos2005
    Cytat Napisał Agduś
    Mamy Siriusa, kupowaliśmy w Thermogolvie.
    SUPER nie ukrywam, że jest to jeden z moich faworytów.. drugi to Klima Comfort - ale oni są droźsi, więc czas pokaże... Jedną z tych pomp będziemy instalować pod koniec roku, jeśli ktoś jest także zainteresowany, proszę o kontakt - możemy wtedy wynegocjować lepsze rabaty
    Dokładnie tak samo myśleliśmy. Dłuuuugo wybieraliśmy właśnie pomiędzy tymi dwiema pc, ale w końcu zdecydowaliśmy się na Thermogolv. Przeliczyliśmy, że różnice w wydajności nie są tak duże, gdy weźmie się pod uwagę, że przecież zimą pc ogrzewająca cwu pobiera ciepło z domu, a to oznacza, że pc ogrzewająca dom musi pracować poniekąd też i na ogrzanie cwu. Nie znaczy to, że uważam Clima Komfort za zły wybór. Jeżeli ktoś nie musi liczyć każdej złotówki, to czemu nie? Tym bardziej, że latem można sobie klimę w domu zapewnić.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Cytat Napisał patrykos2005
    Cytat Napisał Agduś
    Mamy Siriusa, kupowaliśmy w Thermogolvie.
    SUPER nie ukrywam, że jest to jeden z moich faworytów.. drugi to Klima Comfort - ale oni są droźsi, więc czas pokaże... Jedną z tych pomp będziemy instalować pod koniec roku, jeśli ktoś jest także zainteresowany, proszę o kontakt - możemy wtedy wynegocjować lepsze rabaty
    Dokładnie tak samo myśleliśmy. Dłuuuugo wybieraliśmy właśnie pomiędzy tymi dwiema pc, ale w końcu zdecydowaliśmy się na Thermogolv. Przeliczyliśmy, że różnice w wydajności nie są tak duże, gdy weźmie się pod uwagę, że przecież zimą pc ogrzewająca cwu pobiera ciepło z domu, a to oznacza, że pc ogrzewająca dom musi pracować poniekąd też i na ogrzanie cwu. Nie znaczy to, że uważam Clima Komfort za zły wybór. Jeżeli ktoś nie musi liczyć każdej złotówki, to czemu nie? Tym bardziej, że latem można sobie klimę w domu zapewnić.
    Rozumiem, a czy kupowaliśmy PC w grupie czy osobno? Jeśli w grupie, to jakie udało Wam się wynegocjować rabaty?

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Osobno. Rabatu nie wytargowaliśmy, ale kupiliśmy rzutem na taśmę w starej cenie.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Osobno. Rabatu nie wytargowaliśmy, ale kupiliśmy rzutem na taśmę w starej cenie.
    Hmmm, a ceny wzrosły od kiedy? Bo nie wiem, czy mam aktualną wycene....

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    My kupowaliśmy jesnieną 2006, więc sprawa przedawniona.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    Cytat Napisał Peterek
    Nie umarł tylko jest w hibernacji na koniec kwietnia podam zużycie prądu. Co do prognoz Leona, jeśli chodzi o schłodzenie gruntu to nie miał racji. U mnie praktycznie na koniec sezonu grzewczego z ziemi powraca glikol o temp. od 4 do 8 st.C. Czyli Matka Ziemia odbiera chłód i nic sobie nie robi z wyliczeń Leona
    Proszę bardzo rok 2008 (mam każdy miesiąc od uruchomienia):
    stycz-344 pln
    luty-262
    marz-285
    kw-174

    Takie mam opłaty za energię elektr. na cały dom (ogrzewanie, CWU, TV, komp, świetlówka całą noc przed domem itp.) w taryfie G12.
    Dokładne dane obliczam na podstawie str inter zewt teren, tam jest kalkulator taryfowy.
    Dla mnie PC to temat zamknięty. PC działa poprawnie, bezobsługowo. Po prostu warte wydanych pieniędzy i tyle

    pozdro


    ps. Leon nie ma racji, bo nie zużywam więcej energii co następną zimę.
    Jeśli wolno zapytać: jaka powierzchnia domu, z czego budowany i jak ocieplony, jaki rodzaj wentylacji, U okien, czy pogłogówka na całości; w końcu pompa o jakiej mocy i jakie dolne źródło?

    Pozdrawiam
    Blanka

  12. #232

    Domyślnie

    witam!

    Czytam ten jak i podobne watki o pompie i im wiecej czytam tym bardziej trace orientacje
    Osobiscie jestem zainteresowany wlasnie pompa z poziomym wymiennikiem i rekuperatorem oraz z funcja klimatyzacjii.
    I tu mam pytanie......a mianowicie :
    z tego co rozumiem to pompa moze miec 2 tryby chlodzenia pasywny i aktywny .... czy mozna jakos tak zrobic zeby pompa klimatyzowala pomieszczenia z wykorzystaniem rekuperatora a wiec fizycznie aby dmuchalo zimno z kratek sufitowych a nie mrozilo posadzki (koniecznosc kapci bo po lodzie nie lubie na boso chodzic)
    Trzeba zastosowac jakis wymiennik cos w stylu powietrze - woda i wydmuch skierowac do rekuperatora i przy okazjii miec ciepla wode lub regenerowac poziomy wymiennik ?
    Prosilbym o lopatologiczne wytlumaczenie jak taki system ma wygladac bo bede musial czegos takiego szukac i musze wiedziec jak to wytlumaczyc
    Dziekuje za kazde ifo

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrykos2005
    Cytat Napisał Agduś
    Osobno. Rabatu nie wytargowaliśmy, ale kupiliśmy rzutem na taśmę w starej cenie.
    Hmmm, a ceny wzrosły od kiedy? Bo nie wiem, czy mam aktualną wycene....
    Ceny wzrosły ale złotówka się umocniła - za M2-7 zapłaciłem z kolektorami coś ok. 23 tyś.
    Pozdrawiam
    Bartek

  14. #234

    Domyślnie

    Agduś Przebrnąłem przez cały watek pełen gorących dyskusji co do tego jaka pompe ciepła, co do CWU itp. itd. fajnie jest po tych 2 latach przeczytać, że wszystko działa ok i jestescie z tego zadowoleni itd. My stoimy przed tym wyborem i mamy nadzieję, że też będziemy zadowoleni. też tak jak wy w pewnym momencie jestem za Climakonfort ale może to sie zmieni.
    p.s. w tych dyskusjach "gorących" dotyczących pompy powietrze woda do CWU nikt nie dostrzegał, iż w naszym klimacie ciepło do CWU jest pobierane za darmo przez 2/3 roku bo conajmniej od 15 marca do 15 listopada jest u nas conajmniej 10 stopni. Więc pompa taka korzysta z ciepła drugiej pompy jedynie przez pewien czas itp itd.

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Mamy solary
    Acz nie przeczę, że spostrzeżenie słuszne. Zresztą nigdy nie twierdziłam, że CK jest gorszy. Jest droższy.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robek Warmia
    p.s. w tych dyskusjach "gorących" dotyczących pompy powietrze woda do CWU nikt nie dostrzegał, iż w naszym klimacie ciepło do CWU jest pobierane za darmo przez 2/3 roku bo conajmniej od 15 marca do 15 listopada jest u nas conajmniej 10 stopni. Więc pompa taka korzysta z ciepła drugiej pompy jedynie przez pewien czas itp itd.
    Tak dla jasności. Ta PC do wody, instalowana jest wewnątrz budynku czyli zawsze czerpie powietrze z budynku. Można oczywiście zamontować czerpnie na zewnątrz, ale to inna bajka.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Zimą czerpanie powietrza z zewnątrz byłoby trochę bez sensu. Za to latem można wdmuchiwać ochłodzone przez tę pompę powietrze do domu i jest to jakaś namiastka klimy.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Można zastosować czerpnię która w zimę czerpie z domu, a "wyrzuca" na zewnątrz, a w lecie "na odwyrtkę". Są takie rozwiązania - nawet z automatem.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony