dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 238
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Agduś, my już się zdecydowaliśmy, więc tym bardziej mamy taką nadzieję. Jak już pisałam, jak na razie jestem pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem ich podejścia do klienta. A na marginesie dodam, że Viessman dał nam ofertę sporo droższą...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Viessman u nas odpadł w przedbiegach - wysoka cena i nic, co by ich wyróżniało. Bralismy jeszcze pod uwagę firmę z Jasła, bo dużo tańsza, ale nie potrafili wymienić żadnych swoich realizacji. Takoż stanęło na Climakomforcie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Viessman u nas odpadł w przedbiegach - wysoka cena i nic, co by ich wyróżniało. Bralismy jeszcze pod uwagę firmę z Jasła, bo dużo tańsza, ale nie potrafili wymienić żadnych swoich realizacji. Takoż stanęło na Climakomforcie.
    ja mam ich pompe ... a wlaściwie to mam pompę, którą oni sprzedają w Polsce bo producent jest ze Szwecji ... Instalowała mi firma polecona przez nich ...

    pozdrawiam
    /Roland

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Tzn. masz tę pompę z Jasła czy z Viessmana?
    Jeżeli z Jasła, to proszę o opinię. Jak się sprawuje? Czy grzeje tylko c.o., czy też cwu? Tylko podłogówka, czy kaloryfery też? Jaka powierzchnia domu? Zapewnia komfort cieplny sama, czy wymaga pomocy w razie mrozów? Jakie dolne źródło?

  5. #25

    Domyślnie

    Czy mozecie napisac, jakie rabaty (%) udalo Wam sie wynegocjowac w ClimaKomforcie?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Jesteśmy prawie pewni, że kupujemy pompę w Climakomforcie. Wszystko wygląda pięknie, tylko, czemu tyle kosztuje?
    No ale mamy nadzieję, że to nie będą wyrzucone pieniądze.
    Wiem, że zabrzmi to jak kryptoreklama, ale pomimo faktu, że koszt zakupu pompy boli mnie do dzisiaj i nadal brakuje mi kasy na wyposażenie domu, to decyzję o nabyciu pompy ciepła uważam za najlepszą w całym procesie budowania domu.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daguś

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam zamontowaną pompę szwedzką IVT. Montowała ją firma ze Słupska " Eko". Firma wydaje się być ok. O pompie powiem tylko tyle, że
    zdobyła nagrodę na ubiegłorocznych targach w Koszalinie.

  8. #28

    Domyślnie

    daguś, czym wypelniony jest kolektor Twojej pompy?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał daguś
    Ja mam zamontowaną pompę szwedzką IVT. Montowała ją firma ze Słupska " Eko". Firma wydaje się być ok. O pompie powiem tylko tyle, że
    zdobyła nagrodę na ubiegłorocznych targach w Koszalinie.
    Proszę o więcej szczegółów. Chdzi mi o to czy masz ogrzewanie podłogowe, czy kaloryfery, czy może jeszcze coś innego.

    Dołączam się do pytania tchrzano: daguś, czym wypelniony jest kolektor Twojej pompy?

    Ps. A koszty jakie poniosłaś czy to tajemnica? Proszę - tak dla porównania z Climakomfortem (dla mnie).

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Tzn. masz tę pompę z Jasła czy z Viessmana?
    Jeżeli z Jasła, to proszę o opinię. Jak się sprawuje? Czy grzeje tylko c.o., czy też cwu? Tylko podłogówka, czy kaloryfery też? Jaka powierzchnia domu? Zapewnia komfort cieplny sama, czy wymaga pomocy w razie mrozów? Jakie dolne źródło?
    Pompa z Jasła, Sprawuje się dobrze, grzeje zarówno podłogówkę w całym domu (140m2) jak i CWU. Tylko podłogówka - wtedy to tak na prawde ma sens ( niskotemperaturowe ). Nie mam na razie kominka i po 1 sezonie wyglada na to że będzie on i tak tylko nastrojowy bo pompa ma odpowiednia wydajnosc ( nawet bez włączonych dodatkowych, zapasowych grzałek które są w komplecie ). Dolne źrudło poziome 3 pętle po 60 mb napełnione czynnikiem o kodzie R-407C ...

    pozdrawiam
    /Roland

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    RolandB
    grzeje zarówno podłogówkę w całym domu (140m2) jak i CWU. Tylko kaloryfery - wtedy to tak na prawde ma sens ( niskotemperaturowe ).
    pozdrawiam
    Zaraz, zaraz, chyba się pogubiłam. Co ma sens? Tylko podłogówka, czy tylko kaloryfery niskotemperaturowe, czy po trochu jedno i drugie? Jaką temperaturę ma woda użytkowa? Ilu i jakich zbiorników wymaga cału układ? Jaką wydajność ma pompa przy grzaniu też cwu (to wymaga układu mieszającego)?
    A swoją drogą to mi namieszałeś: już miał być ClimaKomfort, a tu znowu pojawiły się wątpliwości... Ciężkie jest życie budującego się - a tu budowa się jeszcze nie zaczęła...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    RolandB
    grzeje zarówno podłogówkę w całym domu (140m2) jak i CWU. Tylko kaloryfery - wtedy to tak na prawde ma sens ( niskotemperaturowe ).
    pozdrawiam
    Zaraz, zaraz, chyba się pogubiłam. Co ma sens? Tylko podłogówka, czy tylko kaloryfery niskotemperaturowe, czy po trochu jedno i drugie? Jaką temperaturę ma woda użytkowa? Ilu i jakich zbiorników wymaga cału układ? Jaką wydajność ma pompa przy grzaniu też cwu (to wymaga układu mieszającego)?
    A swoją drogą to mi namieszałeś: już miał być ClimaKomfort, a tu znowu pojawiły się wątpliwości... Ciężkie jest życie budującego się - a tu budowa się jeszcze nie zaczęła...
    Sorry pomyliłem się oczywiście że tylko podłogówka ...
    Woda mam w zależności od poboru ciepła i od nastawionej temp w sterowniku od 45 do 75C ( latem 48 a zimą 75 )... mam jeden zbiornik 300l jest on zbiornikiem warstwowym i nie wymaga żadnego układu mieszającego ... z wyjątkiem zaworu trójdrożnego na wejściu na podłogówkę, który reguluje temp wejściową mieszając w odpowiednich proporcjach wodę ze zbiornika z powrotem z podłogówki. W doborze proporcji pomaga mu zamontowana na zaworze pogodówka.

    Z 2 częścią twojego listu zgadzam się w 100%

    pozdrawiam
    /Roland

  13. #33

    Domyślnie

    Witam tez zastanawiam sie nad pompa ciepla .

    Czy mozecie podac jakie sa koszty metra ogrzewania podlogowego , co z garazem czy tez go ogrzewacie , i jakie sa ceny robot ziemnych tzn kolektorow

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ceny podłogówki, o których słyszałam, to od 68 zł do 110 zł za metr kwadratowy. Oczywiście wszystko zależy od zagęszczenia rurek, a to znowu od rodzaju podłogi (mniej dla gresu, więcej dla drewna) i wielu innych czynników. Oczywiście każdy wykonawca uzasadni cenę i gęstość, którą zaleca - a to, że lepiej gęściej ale wtedy niższa temperatura wody w rurkach, bo nie odczuwa się cieplejszych i zimniejszych części podłogi no i zawsze ma się w rezerwie możliwość dogrzania w razie mrozów stulecia, a to znów, że nie ma co przesadzać, wystarczy rzadziej i taniej, a mrozy stulecia nam nie grożą, bo idzie globalne ocieplenie. Tak czy siak, sprawę trzeba przemyśleć i dobrze policzyć, żeby później gorzko nie żałować, że w domu zimno, a rurek nijak się juz dołożyć nie da. To nie są już tylko kolejne żeberka starych , dobrych kaloryferków...
    Garażu nie planujemy ogrzewać, uznaliśmy, że to by była już rozpusta. Autko stało całe lata na dworze i nie narzekało, że mu oponki marzną, to i w nieogrzewanym garażu mu nie będzie źle. A postoi jeszcze u nas, postoi... póki kredytu na budowę nie spłacimy.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    I jeszcze pytania do Rolanda:
    1. Ile sezonów grzałeś tą pompą?
    2. Jak to wyszło finansowo (grzanie)?
    3. Ile kosztowała pompa, podłogówka za metr i wszystko wokół tego?
    4. Gdybyś mógł jeszcze raz wybierać sposób grzania wybrałbyś ...

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał bryta
    Witam tez zastanawiam sie nad pompa ciepla .

    Czy mozecie podac jakie sa koszty metra ogrzewania podlogowego , co z garazem czy tez go ogrzewacie , i jakie sa ceny robot ziemnych tzn kolektorow
    Płaciłem 90 zł za m2, przy gęstości przewodów grzewczych 11mb/m2.
    Garażu nie ogrzewam bo to strata energii i tak większość ciepła ucieknie przez bramę garażową.
    Wykop pod kolektor: zdjęte 600m2 do głębokości 1,70m. Fadroma pracowała przez cały dzień = 1000zł.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    I jeszcze pytania do Rolanda:
    1. Ile sezonów grzałeś tą pompą?
    2. Jak to wyszło finansowo (grzanie)?
    3. Ile kosztowała pompa, podłogówka za metr i wszystko wokół tego?
    4. Gdybyś mógł jeszcze raz wybierać sposób grzania wybrałbyś ...
    ad1/ jeden
    ad2/ rachunek za prąd ( ogrzewanie + CWU + wszystko inne ) 700 zima, 300 lato
    ad3/ pompa z instalacja : 27 kPLN, podłogówka na 140m2 kosztowała mnie 3,5 kPLN ( sam materiał - resztę zrobiłem sam ), 1,2 kPLN zakopywanie kolektora, 1,5 kPLN instalacja pompy
    ad4/ gdybym miał gaz ziemny ... hmmm ... nie wiem - u mnie w domu teraz nie ma praktycznie miejsca na to, ale myślę że dopuszczałbym pomysł gazu tylko musiałbym to policzyć ... - gdybym nie miał gazu ziemnego ( tak jak teraz ) - wybrałbym PC

    pozdrawiam
    /Roland

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. To teraz myslimy dalej. W końcu zostaniemy myśliwymi

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daguś

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam!
    Sorry, że nie odpowiadałam ale nie było mnie na forum. Kolektor mojej pompy wypełniony jest denaturatem (chyba). Widziałam bardzo dużo baniaków z tym płynem, a facet z firmy mówił, że to do napełnienia kolektora. A może wypili? Odpowiadając na drugie pytanie. Mam ogrzewanie podłogowe + kaloryfer (dodatkowo) w łazience + 2 kaloryfery w piwnicy. Nie wiem, czy wszystkie pompy działają tak samo, ale nasza jest niskotemperaturowa, max temp. 45 st.C. Największa oszczędność jest przy podłogówce.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daguś

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pompa IVT + podłogówka na pow.150m2 + wykopy pod kolektor (600m) to koszt ok. 60 tyś zł. Ale najlepiej skontaktować się z firmą "EKO" ze Słupska. Oni w ciągu 2 dni zrobią wstępną ofertę. Dodam, że firma ta jeżdzi po całej Polsce.
    Wcześniej napisałam, że kolektor wypełniony jest denaturatem, mąż mówi, ze to glikol.
    Daguś

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony