dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Witam! Chcę zatopić rurki miedziene, które doprowadzają wodę do grzejników, aby pełniły rolę ogrzewania podłogowego. Aby były efektywniejsze chcę dać bez peszla. Czy nie przeszkoszi to ich rozszerzalności cielnej, co mogło by spowodować coś złego.
    Może ktoś ma takie zastowanie i jak to się sprawdza?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    WMarek - radziłbym ostrożność.
    Ogrzewanie podłogowe ma inne paramety cieplne (temperatury czynnika grzewczego), niż ogrzewania grzejnikowe.
    Nie piszesz, jakie grzejniki chcesz dać - być może przy konwektorach ma to sens. W każdym innym przypadku daj wodę tylko z powrotu - a i tutaj bym się obawiał. Dla przypomnienia przytaczam opinie z Purmo - dla zachowania właściwych (zdrowych) parametrów ogrzewania podłogowego temperatura podłogi w pomieszczeniach (z wyjątkiem łazienki) nie powinna przekraczać 29stopni.

    Co do stosowaniu rurek miedzianych w podłogówce to stosuje się. Z tego co pamiętam trzeba układać w specjalny sposób ze względu na dużą rozszerzalność cieplną materiału.

  3. #3

    Domyślnie

    Rurek miedzianych nie da się zastosować w aspekcie ogrzewania podłogowego. Gdyż trzeba układać je w odpowiednich otulinach aby beton wylewki nie pękał w miejscach rurek.Do ułożenia ogrzewania podłogowego służą specjalne węże miedziane lub plastikowe, które układa się na styropianie z folią aluminiową by ciepło migrowało do góry a nie ogrzewało fundamentu. Do betonu należy dodać płyn który spowoduje jego uplastycznienie. Jest możliwe wykonanie tzw. powrotów tj. z powrotu grzejnika rozwija się wąż do ogrzewania podłogowego i to dizała.

  4. #4

    Domyślnie

    mam ogrzewanie z powrotu z grzejnikow ale tylko w lazienkach i na korytarzu. dziala ok. jak wspomniano specjalne rury na styropianie z folia aluminiowa, temperatura powrotu 55 C nie nadanaje sie na podlogówke w pokojach

  5. #5

    Domyślnie

    Słyszałem, że niby rury wchodzą w reakcje z betonem. To prawda?

  6. #6

    Domyślnie

    A ja eksperymentowałem w obydwu wariantach. W korytarzu podłączyłem ogrzewanie podłogowe pod powrót z grzejnika. Działa O.K. Położyłem podłogówkę w warstwie betonu (5cm) na warstwie 10cm styropianu oddzielonej folią - odrębny obieg grzewczy. Reguluję tylko przepływ zaworami odcinającymi. Działa O.K. Grzejniki płytowe dobrałem na parametry 55/45°C. Nic nie pęka i grzeje.

  7. #7

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać,że ten odrębny obieg grzewczy dotyczy kuchni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony