dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 27
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 525
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    U mnie poziom wód gruntowych na gł. ok. 2m. Sama tłusta nie przesiąkliwa glina. Mam piwnicę, ale zrobiłam drenaż opaskowy i dobrą izolację. Drenaż kosztował 2,5 tys. a izolacja ok.1,5 tys. Jak policzę cały dodatkowy koszt związany z zamianą fundamentu na piwnicę, to wychodzi, że metr kw. piwnic kosztował mnie ok. 200-300 zł w stanie niewykończonym, bo do tego trzeba doliczyć jeszcze posadzkę i malowanie oraz grzejniki.pyrka

  2. #22

    Domyślnie Re: Piwnica

    Cytat Napisał kulistkiewicz
    Jak sądziecie warto robić piwnicę? - mam już w części zasypane fundamenty,projekt nie przewiduje takowej , ale coraz bardziej się nad tym zastanawiam, jak myślicie warto?
    Ja zrobiłem sobie piwnicę dla własnego komfortu psychicznego. Teraz już wiem na pewno, że się w swoim domu "pomieszczę" bez dobudowywania "kurnika" w rogu działki.

  3. #23

    Domyślnie

    przez ostatnie 10 lat piwnice znalazły się w niełasce. Jacyś mądrale głosili, że koszt piwnicy to prawie koszt pomiesczeń ponad nią (w muratorze też tak pisali). Jakby zapominając, że stan surowy to dopiero ułamek kosztów wykończonego pomieszczenia.

    Generalnie jeżeli warunki gruntowe pozwalają - to buduj piwnicę.
    Jak cię nie stać - to jej nie wykańczaj. zyskasz na nieco mniejszym rzucie bryły budynku (pomieszczenia gospodarcze w piwnicy, łatwiejsze drogi instalacji i możliwość ich rewizji). No i oczywiście dodatkowe możliwości zagospodarowania (na saunę itp), bez konieczności stawiania dodatkowych budynków na działce.

    Natomiast oddzielnym zagadniniem jest graż w piwnicy - czasami, ze względu na wielkość działki zjazd może być stromy i niewygodny i wtedy taki garaz może być nieszczęściem. W innym przypadku w piwnicy o rzucie 120 m2 spokojnie wstawisz dwa samochody.

    No właśnie tu moja uwaga o garażach na jeden samochód?. A co na to współmałzonkowie ? Cywilizacja idzie do przodu i posiadanie samochodu nie jest już tak wielkim luksusem jak kiedyś i prędziutko dorobicie się drugiego samochodziku (jak juz nie bedziecie musieli bulić na dom .
    W tej chwili praktycznie każdy projekt powinien uwzględniać graż dwu stanowiskowy, lub mozliwość rozbudowy (ewenulanie dobudowy) o drugie stanowisko.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja zmienilem projekt i dolozylem podpiwniczenie pod czescią budynku. Zrobilem drenaz opaskowy i zwykłą izolacje przeciwwilgociową. Zyskalem 50 m2, sądze, że caly koszt piwnicy nie przekroczyl 15.000 zł.

    Z pom. gosp na parterze zrobilem osobną łazienke.

    W piwnicy mam saune, kotlownie z pralnią i suszarnią, duze pom. gosp oraz spizarnie.


    Teraz sąsiedzi zazdroszczą mi piwnicy i budują dodatkowe budynki gospodarcze, ktorych ja nie potrzebuje.

  5. #25

    Domyślnie

    ale czy opłacało ci się podpiwniczenie cześciowe? - to znaczy czy koszty dodtakowe przy ławie schodkowej nie sa za duże i czy po prostu nie podpiwniczyć całości ??

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    U mnie poziom wód gruntowych na gł. ok. 2m. Sama tłusta nie przesiąkliwa glina. Mam piwnicę, ale zrobiłam drenaż opaskowy i dobrą izolację. Drenaż kosztował 2,5 tys. a izolacja ok.1,5 tys. J
    Długo już mieszkasz? Były jakieś problemy z wilgocią?
    Na jakim poziomie masz ławy fundamentowe?
    Czy 2m to średni czy maksymalny poziom? Jak był mierzony (o jakiej porze roku?)
    Jaką izolacje robałaś?

    Pozdr. Zbyszek

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Zrobilem ławy schodkowe, to jesz zaden problem. Wykorzystalem spadek terenu ponad 1 m na szerokosci budynku.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja mam piwnice w swoim domu. 52 m2 (Pralnia, kotlownia,pomieszczenie gospodarcze i pokoj hobby). Rewelacja. Wysokosc piwnicy 2,40 m. jest tak gleboka, ze sufit jest na poziomie zerowym. Co oznacza, ze okna osadzone sa w koszach. Podloga wylozona terakota. W hobby mamy zestaw starych mebli i zestaw wypoczynkowy regaly z ksiazkami - ok. 25 m2. Pralnia ok. 7 m2 super. Piwnica jest sucha i ciepla. Oczywiscie jest ogrzewana. W upaly chlodno i w zwiazku z tym b.czesto w lecie tam sypiamy.
    Jest to moja najbardziej ulubiona czesc domu.
    Na co trzeba uwazac. Zeby cieszyc sie piwnica i uznac siebie za rozumnego inwestora w tym zakresie trzeba zrobic b. dokladne badania geotechniczne, geologiczne itp. i nie zalowac dobrych materialow przeciwwodnych i przeciwwilgociowych. Trzeba b. pilnowac robotnikow, zeby zbudowali piwnice zgodnie z projektem. Obok mnie jest dom z piwnica, ktora na wiosne zalewana jest 1/2m woda. Bo inwestor nie przypilnowal. I jeszcze jedno ABSOLUTNIE DRENAZ niezaleznie od tego co zaspiewa wynajety geotechnik. Milanowek uchodzil za najsuchsza miejscowosc podwarszawska. Po wielkich powodziach w 97 i 99 r. polowa domow (z lat 20 tych i trzydziestych ub.wieku) ma systematycznie zalewane piwnice. Po prostu zmienil sie poziom wod gruntowych.
    Polecam piwnice, ale polecam inwestorom madrym i nie zalujacym pieniedzy na dobre jej zabezpieczenie.
    Absolutnie nie polecam garazy podziemnych. W zimie codziennie jestem swiadkiem wyjazdow samochodow z tych garazy. Chyba ze kogos stac na ogrzanie wyjazdu. Tak szczerze w zimie 3/4 samochodow w ogole do tych garazy nie wjezdza. Nikt nie ma czasu i ochoty na wstawanie w zimie o 4-5 rano zeby czyscic zasypane wyjazdy. No to po co te garaze, jak w zimie ich sie nie uzywa?

  9. #29

    Domyślnie Dom z piwnicą czy bez?

    Jaki dom jest bardziej praktyczny, tańszy i ekonomiczny? Dom z piwnicą czy bez niej? Co wy o tym sądzicie?

  10. #30

    Domyślnie

    daniell o tym jest w dziale sondaże niesamowicie długi post!
    http://www.murator.com.pl/forum/view...asc&highlight=

  11. #31

    Domyślnie

    no to co ale jest tez tutaj

  12. #32

    Domyślnie

    Piwnica jest super, ale podraża koszt budowy domu ( głębszy fundament, w miarę potrzeb odwodnienie, itd.). Na mojej działce nie jest możliwa piwnica.

  13. #33

    Domyślnie

    a może nikt Ci tu nie odpowie

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zgadzam się dobrze wykonana piwnica (drogo !!!) jest super w lato chłodno i przyjemnie w zime ciepło, polecam szczególnie przy działkach o niedużych rozmiarach. Ja polecam piwnice o głebokości pomieszczenia w ziemi około 1,5m. Tak żeby były na górze były małe okna doświetlające

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Zgadzam się dobrze wykonana piwnica (drogo !!!) jest super w lato chłodno i przyjemnie w zime ciepło, polecam szczególnie przy działkach o niedużych rozmiarach. Ja polecam piwnice o głebokości pomieszczenia w ziemi około 1,5m. Tak żeby były na górze były małe okna doświetlające
    Jesteśmy za i taką zaprojektowaliśmy!!!!!!!!!!
    pzdr

  16. #36

    Domyślnie

    Witam !
    Jestem za piwnicą.Podpiwniczyłem tylko część domu sugerując się radami muratora ,że piwnica jest niepotrzebna.Teraz załuję lepiej było podpiwniczyc cały dom!

  17. #37

    Domyślnie

    Ja podpiwniczyłam (na razie na projekcie) cały dom (mąż był przeciwny ale w końcu padł ).

  18. #38

    Domyślnie

    Ja wybrałbym dom z piwnicą. Jest bardziej praktyczny od bzu.
    Kochajcie się i budujcie ...

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    a ja bez piwnicy, ale za to ze strychem (co prawda w lecie będzie na nim +50OC a w zimie -20 i ogóreczki tam raczej nie przetrwają, ale na klamoty się nada)

    moi znajomi kupili stary dom z piwnicą o wys. 1.9 metra z klepiskiem zamiast podłogi i postanowili ją pogłębić i zrobić w niej party-room i bawialnię. Minął już rok z okładem jak skończyli pogłębianie, podbijanie fundamentów i położyli ostatnią płytkę w tej bawialnii, ale do tej pory nie zrobili jeszcze żadnej imprezki. Jeszcze nie wiem dlaczego, ale coś mi to podejrzanie wygląda.

  20. #40

    Domyślnie

    Mała działka = piwnica.
    Duża działka = można bez (bo np. ziemiankę i garażowarsztat się postawi jak nie przymierzając ja)
    Jedno jest pewne ? bez dużej dodatkowej przestrzeni gospodarczej przewaga domu nad mieszkaniem jest niewielka.

Strona 2 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony