dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 27
Pokaż wyniki od 521 do 525 z 525
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystianW79 Zobacz post
    A ja mam pytanie w temacie ale troszkę z innej strony?

    Chcę zrobić piwnicę pod częścią domu, ale nie mam jej w projekcie.
    Mam już wydane pozwolenie na budowę.
    Czy tego typu zmiany można dokonywać w czasie prac czy muszę to jeszcze przed rozpoczęciem budowy zgłosić, uzyskać pozwolenie i takie tam.??

    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Taka zmiana wiąże się ze zmianą pozwolenia na budowę. Idziesz do projektanta, który robi Ci zamienny projekt z piwnicą. Z tym i z pustym dziennikiem budowy idziesz do starostwa po nowe pozwolenie. Do czasu jego uzyskania nie możesz nic robić.
    "Trzeba stworzyć dom, aby mieć do czego wracać.
    Upchać miłość tam, w każdy kąt..."

    Dziennik budowy
    Komentarze

  2. #522

    Domyślnie

    Thx

  3. #523
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Może kierownik pozwolić wpisem do książki budowy po akceptacji projektanta. I mozna robić, ale ....
    Trzeba będzie wystąpić z pozwoleniem zamiennym i pewna jest wizyta inspektora z odpowiedniego urzędu.

    Kierownik jeśli weźmie tą odpowiedzialnośc to powinien całą procedurę wyjaśnić.

  4. #524
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadekx

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, ja zdecydowałem się zrobić piwnice pod całym domem, koszty o których piszecie są dosyć duże, ale nie wyobrażam sobie domu bez piwnicy.

    jak wykonujecie hydroizolację ? na ile szacujecie jej koszty?

  5. #525

    Domyślnie

    Przyłącze się i ja do tematu. Jeszce 2 tygodnie temu miałem mieć piwnicę pod całym domem. Jak sąsiad zaczął kopac pod fundamenty to zrezygnowałem z piwnicy. Woda stała jakieś 60 cm pod gruntem. Wykonawca również szczerze odradził budowanie piwnic. Bo mówi, nie da mi gwarancji że za 5 lat nie bedzie grzyba. Można izolować, odpompowywać, ale nikt nie da mi gwarancji, ze woda się nie przedrze. Zresztą ostatnie wydarzenia powodziowe utwierdzają mnie w tym przekonaniu.
    Co do formalności. Mam wydane prawomocne pozwolenie na budowę, ale taką zmaianę jak brak piwnic trzeba zgłosić. Nazywa się to zmiana pozwolenia na budowę i możesz to zrobić podczas budowy, nie musisz jej wstrzymywać. Jest to normalna procedura, kierownik to załatwi, ale uwaga: musisz mieć na to projekt.
    Jeśli decydujesz się na piwnicę, to rób pod całym domem. Potem w razie czego łatwiej się dostać do ścian od zewnątrz. A koszt wtedy - stosunkowo- niewiele wzrośnie.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy - Albert Einstein

Strona 27 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony