dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Może nie na tą porę roku temat, ale jak sobie radzicie z tą plagą w domkach? Latem, na wsi przy otwartych oknach muszą wlatywać masami...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    W razie plagi - gęsta siateczka na oknach. W normalnych ilościach - packa na muchy. Ale szwagierka przetestowała to co się wtyka do kontaktu i wydziela zapach przeciw komarom. Zapomniałem jak to sie nazywa, ale ważne że działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozwiązaliśmy ten problem przez zakupienie siatek do okien. Ramka z siatką, zakładana sprytnie od wewnętrz, ale po montażu będąca na zewnątrz. Co prawda żona nie może wtedy wychylić się z okna, by nam udzielić światłych wskazówek.
    Z drugiej strony jak się jest na wsi, to od kontaktu ze światem zewnętrznym są drzwi wejściowe i ganek.
    Co ciekawe - siatki kupiliśmy (na wymiar) w firmie innej jak ta, która nam dostarczyła okna. Trzeba tylko pomierzyć grubość zewnętrznej "wargi" ościeżnicy - czy jest to 7, czy 12 mm. Do tego wymiaru dobiera się zaczepy.
    Miałem świeże powietrze bez much. Zdjąłem, gdy zaczęły się chłody.

  4. #4

    Domyślnie

    zamowilem siatki razem z oknami, dostalem na nie takze 39% upustu, problem mam tylko z drzwiami na taras, nie maja takich siatek, ktore sie przesuwaja na boki tak jak dzrzwi, gdyby ktos mial namiary na takie siatki prosze o kontakt

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Latem zamykam okna, otwieram tylko w nocy jak jest zgaszone swiatlo. Obowiazkowo przed snem patrol po scinach i sufitach i totalna eksterminacja. Czasami w nocy lotne patrole rowniez pomagaja.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    A może ktoś ma pomysł jak taką siateczkę założyć na okna dachowe.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Kgadzina - nazywa się Raid i działa na 98% - czasem zabłąka się jakiś komar, który nie został poinformowany, że mam coś takiego w kontakcie. Są 2 typy - ja mam w płynie (kostki są tańsze ale o ile pamiętam to nie zalecane przy małych dzieciach). Trochę czuć po pierwszym założeniu, ale generalnie nie przeszkadza.

    W Egipcie standardem w dobrych domach są okna z prowadnicami do siatek, więc można przesunąć i się wychylić. Jak mieszkałbym nad jeziorem przy lesie, to pewnie dałbym coś takiego sobie zrobić choćby na zamówienie.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Aha - są jeszcze takie siateczki na okna. Dostępne w hiper- i supermarketach. Przylepiasz (samoprzylepne) najpierw coś ala rzep na ramę, a potem na to czepiasz siateczkę. Problem z tym, że trzeba zdjąć wtedy okno, no chyba, że nie odklei się przyklejone od zewnątrz i rozwiąże się problem z miejscem gdzie wystaje dolna część furtki.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A teraz jeszcze znalazłem:
    http://www.perfecta.pl/moskitiery.php

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    On 2002-12-17 09:45, paj^ wrote:
    zamowilem siatki razem z oknami, dostalem na nie takze 39% upustu, problem mam tylko z drzwiami na taras, nie maja takich siatek, ktore sie przesuwaja na boki tak jak dzrzwi, gdyby ktos mial namiary na takie siatki prosze o kontakt
    Paj..te siatki przesuwane ma moja znajoma..podaje telefon do firmy. 0914169087 ( szczecin)

  11. #11

    Domyślnie

    ,

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-01-08 07:47, Frankai wrote:
    A teraz jeszcze znalazłem:
    http://www.perfecta.pl/moskitiery.php

  13. #13

    Domyślnie

    A ponoć (ponoć) są takie preparaty do wpuszczenia w oczka wodne, okoliczne bagienka. To taka bakteria - "kastruje" komarkową - i ona już biedaczka dzieci mieć nie może. Wtedy co rok lepiej - i komaronów nie ma. A poza tym dobrzy ludzie mówia- ptaszki trzeba dokarmiać - one się przyzwyczają do jedzonka u Was - i przy okazji jedzą komarki. Tylko jak się nazywa ten preparat...

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Czy zna ktoś środek odstraszający komary?
    Wiadomo ,że wytruć wszystkich się nie da,ale niech chociaz omijają moją działke.

  16. #16

    Domyślnie

    Nikt nie zna odpowiedzi?
    A młode już się lęgną!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony