dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: starczy pieniędzy czy nie?

Głosujących
105. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • zdecydowanie wystarczy

    2 1,90%
  • raczej wystarczy

    10 9,52%
  • raczej bedziesz musia

    49 46,67%
  • 44 41,90%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie 90 tyś zł czy mi wystarczy na niewielki dom?

    witam wszystkich. Jestem z Żywca (południe polski). Ma działke 8,5a , i moje pytanie jest następujące czy mając 90 tyś jestem wstanie wybudować dom taki na około 100mkw, bez tynkow z zewnątrz bez żadnych szaleństw, poprostu zwykły domek z garażem przy nim. Ekipe prawdopodobnie bede musiał zatrudnić, aha i mebli prosze nie wliczać w tą kwote.

    edit: dom ma być nie podpiwniczony, taki parter i wysokie poddasze i obok garaż

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli zatrudniasz ekipę i nie masz przyłączy to moim zdaniem nie starczy.

    i PROSZĘ CIĘ - popraw duży błąd w ankiecie

  3. #3

    Domyślnie

    przyłącze to znaczy czy mam podprowadzony prąd i wode itp?
    Bo słupek z przewodami mam zaraz obok działki dosłowni na granicy a i kanalizacia jest tuż obok też praktycznie na granicy działki. Dom nie musi był wykończony cały tak jak pisałem wystarczy mi że parter będzie nadawał sie do zamieszkania

  4. #4

    Domyślnie

    Hej!!!
    Ja buduję mały domek o pow. użytkowej 113m2. Wykańczam tylko parter czyli 70m2. Działkę i wszelkie formalności załatwili rodzice (tzn. zapłacili ). Jak narazie to wydaliśmy na domek ok. 100tys. ale mamy dachówkę ceramiczną i okna machoniowe. Wśrodku żadnych szaleństw. Płytki w rozsądnej cenie , a na podłogach panele. Nie zapłaciliśmy jeszcze drugiej raty za prąd, nie mamy drzwi wewnątrz, no i został jeszcze płot do zrobienia. Liczę, że jeszcze potrzebuję ok 10tys. co do ekipy to domek stawiał wują , instalację wod-kan kuzyn, więc oczywiście wszystko było trochę taniej
    Myślę, ze bez szaleństw i tak będziesz musiał dołożyc ok 10tys.
    powodzenia
    Jolka

  5. #5

    Domyślnie

    liczysz to 100tyś z działką czy bez? aha a tynkowałaś dom z zewnątrz czy nie?

    aha a czy ta dachówka jest durzo droższa od np: blacho dachówki, to samo pytanie co do okien czy to jest bardzo duża różnica w cenie?

    edit: no i ten domek raczej w kształcie prostokąta i z dachem dwuspadowym (bo tak chyba taniej?)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3g1on
    przyłącze to znaczy czy mam podprowadzony prąd i wode itp?
    Bo słupek z przewodami mam zaraz obok działki dosłowni na granicy a i kanalizacia jest tuż obok też praktycznie na granicy działki. Dom nie musi był wykończony cały tak jak pisałem wystarczy mi że parter będzie nadawał sie do zamieszkania
    Jak masz wszystkie media w granicy, to licz za przyłącza 10-15tyś (prad, woda, kanalizacja, gaz). Koszt troche zależy od tego jak daleko będzie stał dom od tej granicy. U mnie za 30m przyłączy wyjdzie 14tyś.
    Buduje prosty dom - ok. 116m2 pow. uż+mały garaż. Wykończony parter licze na ok. 180tyś. A całość 220-230tyś (+ 14 tyś za wspomniane przyłącza). Standard co najwyżej średni.
    Koszty poszczególnych etapów podaje tutaj.
    pozdrawiam
    Konrad

  7. #7

    Domyślnie

    z tego co pamiętam z przedszkola ...
    ... na wiosnę się buduje

    karmiki
    motorniczy tramwaju linia 6

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    opieram się na doswiadczeniach siostry..budowa pod Krakowem stan surowy zamkniety do zamieszkania, bez wykończeniówki na czysto i z kupnem działki musiała się zmieścić w 100 i powiem tak...jej się udało!
    Budował sam szwagier z dwoma kolegami do pomocy, dach robiła firma...mieszkać się da choć do wykończenia mają jeszcze sporo...

  9. #9

    Domyślnie

    Nie będę pisał, czy to wystarczy czy nie ponieważ ma na to wpływ wiele czynników:
    1. Kto będzie budował
    2. Z jakich materiałów (szczególnie w zakresie prac wykończeniowych)
    3. Co to znaczy - w jakim stanie musi być dom - aby można było mieszkać.

    Powiem tylko tyle, na podstawie własnych doświadczeń (za około 2 tyg. dom, który buduję będzie całkowicie wykończony - ja się jeszcze trzymam), że 90.000 zł to dużo pieniędzy ale nie przy budowie domu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Pomnóż te 90 tysięcy przez 2 to może na skromny domek z garażem wystarczy.
    Budowa domu to masa wydatków, które pojawiają się w trakcie nie wiadomo skąd.
    Moje 110 m2 szacuję na ok. 180 tysięcy przy sporym wkładzie pracy własnej.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3g1on
    liczysz to 100tyś z działką czy bez? aha a tynkowałaś dom z zewnątrz czy nie?

    aha a czy ta dachówka jest durzo droższa od np: blacho dachówki, to samo pytanie co do okien czy to jest bardzo duża różnica w cenie?

    edit: no i ten domek raczej w kształcie prostokąta i z dachem dwuspadowym (bo tak chyba taniej?)
    Działkę kupili rodzice więc nie wlicza się do kosztów. Dachówka kosztowała ok. 40zł/m2 więc drożej od blachodachówki i położenie dachówki też jest droższe. dom narazie nieotynkowany. Okna machoniowe z drzwiami wejściowymi kosztowały prawie dwa razy tyle co plastiki. Domek w kształcie prostokąta z dachem dwuspadowym i jednym oknem dachowym.
    a co do okien to mamy trzy nietypowe ze ściętymi narożnikami, więc to też trochę przedrożyło.. Jeszcze zapomniałam dodać, że wyposażenie kotłowni zafundował mi tatuś

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka111
    Hej!!!
    Ja buduję mały domek o pow. użytkowej 113m2. Wykańczam tylko parter czyli 70m2. Działkę i wszelkie formalności załatwili rodzice (tzn. zapłacili ). Jak narazie to wydaliśmy na domek ok. 100tys. ale mamy dachówkę ceramiczną i okna machoniowe. Wśrodku żadnych szaleństw. Płytki w rozsądnej cenie , a na podłogach panele. Nie zapłaciliśmy jeszcze drugiej raty za prąd, nie mamy drzwi wewnątrz, no i został jeszcze płot do zrobienia. Liczę, że jeszcze potrzebuję ok 10tys. co do ekipy to domek stawiał wują , instalację wod-kan kuzyn, więc oczywiście wszystko było trochę taniej
    Myślę, ze bez szaleństw i tak będziesz musiał dołożyc ok 10tys.
    powodzenia
    Jolka
    Cytat Napisał Jolka111
    ... Jeszcze zapomniałam dodać, że wyposażenie kotłowni zafundował mi tatuś
    To ja się wypowiem za kumpla. Dom o pow. 140m2 + garaz dwustanowiskowy. Całkowity koszt - 0zł. Bo wszystko fundnął tatuś.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniama

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    3

    Domyślnie jolka 111

    podaj jak mozesz jaki projekt cię tyle kosztował w budowie bo po przeczytaniu bardzo sie podbudowałam.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Cytat Napisał Jolka111
    Hej!!!
    Ja buduję mały domek o pow. użytkowej 113m2. Wykańczam tylko parter czyli 70m2. Działkę i wszelkie formalności załatwili rodzice (tzn. zapłacili ). Jak narazie to wydaliśmy na domek ok. 100tys. ale mamy dachówkę ceramiczną i okna machoniowe. Wśrodku żadnych szaleństw. Płytki w rozsądnej cenie , a na podłogach panele. Nie zapłaciliśmy jeszcze drugiej raty za prąd, nie mamy drzwi wewnątrz, no i został jeszcze płot do zrobienia. Liczę, że jeszcze potrzebuję ok 10tys. co do ekipy to domek stawiał wują , instalację wod-kan kuzyn, więc oczywiście wszystko było trochę taniej
    Myślę, ze bez szaleństw i tak będziesz musiał dołożyc ok 10tys.
    powodzenia
    Jolka
    Cytat Napisał Jolka111
    ... Jeszcze zapomniałam dodać, że wyposażenie kotłowni zafundował mi tatuś

    To tylko pozazdrościć

    To ja się wypowiem za kumpla. Dom o pow. 140m2 + garaz dwustanowiskowy. Całkowity koszt - 0zł. Bo wszystko fundnął tatuś.

    Ale jaka satysfakcja z takiej budowy

  15. #15

    Domyślnie

    Mam projek typowy z muratora D02 rozwojowy. Ale żeby nie było to jeszcze trochę by się przydało kaski szczególnie do wykończenia na zewnątrz (podbitka, tynk,płot). No i mąż dużo zrobił sam i ja też pomagałam jak mogłam (rozładowywanie cegieł, doglądanie, wyszukiwanie materiałów i dostawy, malowanie, kładzenie paneli), w końcu jestem kobieta pracująca i żadnej pracy się nie boję

  16. #16

    Domyślnie

    Budując dom zdecydowaliśmy, że możemy oszczedzić na wykończeniu, bo z wymianą płytek czy paneli nie ma większego problemu, a okien wymieniać nie mam zamiaru, dachówka też musi swoje odsłużyć. Więc wykończenie zostało zrobione raczej niskim kosztem. Coś za coś. Przy pensjach nie sięgających średniej krajowej i tak możemy się cieszyć, że będziemy na swoim

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniama

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki bardzo jolka. Całkiem wporządku domek. Też myślimy o czymś małym co można zrobić etapami. Kiedy go budowałaś?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniama
    Dzięki bardzo jolka. Całkiem wporządku domek. Też myślimy o czymś małym co można zrobić etapami. Kiedy go budowałaś?

    zaczęliśmy dwa lata temu fundamentami. W zeszłym roku stan surowy zamknięty z oknami i tynkami w środku. W tym roku cała wykończeniówka i właściwie moglibyśmy się wprowadzać gdyby nie nasza kochana ENERGETYKA, która od kwietnia robi projekt przyłącza i jeszcze nie jest gotowy. Gdyby nie to to byłabym chyba najszczęśliwsza na ziemi

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chyba może zbraknąć z 50tys...,obym się mylił...
    pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka111
    Hej!!!
    Ja buduję mały domek o pow. użytkowej 113m2. Wykańczam tylko parter czyli 70m2. Działkę i wszelkie formalności załatwili rodzice (tzn. zapłacili ). Jak narazie to wydaliśmy na domek ok. 100tys. ale mamy dachówkę ceramiczną i okna machoniowe. Wśrodku żadnych szaleństw. Płytki w rozsądnej cenie , a na podłogach panele. Nie zapłaciliśmy jeszcze drugiej raty za prąd, nie mamy drzwi wewnątrz, no i został jeszcze płot do zrobienia. Liczę, że jeszcze potrzebuję ok 10tys. co do ekipy to domek stawiał wują , instalację wod-kan kuzyn, więc oczywiście wszystko było trochę taniej
    Myślę, ze bez szaleństw i tak będziesz musiał dołożyc ok 10tys.
    powodzenia
    Jolka
    Dlaczego robisz ludzi w bambuko ???
    Szlag mnie trafia na takich podpowiadaczy i odpowiedzi typu " jasne buduj - nam 100 tysięcy starczyło", a potem w kolejnych postach dowiadujemy się że po pierwsze do skończenia domu jeszcze daleko, bo dopiero parter jest urządzony, a poddasze to w przyszłości. Natomiast w kolejnym odcinku wyjaśnia się, że fundatorem kolejnych 100 tysięcy jest rodzina, bo to wujek zbudował, tatuś kupił działkę i kotłownię, siostra .... i tak dalej. I potem naiwniacy zasugerowani tego typu odpowiedziami biorą się za budowę, a sąsiadów straszą pozostawione fundamenty bądź w optymistycznym wariancie stan surowy, bo inwestor sie przeliczył i poległ w trakcie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony