dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Projekt tak określony znajduje się na stronie 22-23 czasopisma "Ładny Dom", 8/2002

    Podoba mi się ten domek - czy ktoś "to" zna, albo buduje - albo chociaż ma namiary na pracownię, w której ten domek powstał?

    W czasopiśmie jest tylko telefon...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie widział tego projektu?

    Domek jest w tradycyjnym stylu, z dwuspadowym dachem i lukarną, na dole ma salon, 25 m2, kuchnię, gabinet albo pokój gościnny - obok pokoiku jest łazienka, pomieszczenie gospodarcze, na poddaszu - 3 pokoje, 2x10 m2 i 1x20 m2 - oraz łazienka. Obok można dobudować garaż (miejsce przewidziane w projekcie)

    Całość ma 5 pokoi i nieco ponad 100 m2 (mniej niż 110 m2), na planie prostokąta 7.40 x 9.50 m

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Chyba kupię ten projekt.

    Dzwoniłem do architektów. Mają kilkanaście różnych wersji tego domku - wyytali o kształt i położenie działki, przyślą mi materiały. Będę mógł wybrać co chcę mieć, czego nie, co zmienić -i na tej podstawie zrobią mi wersję ostateczną.

    Podobno jest w Poznaniu firma która buduje te domy pod klucz za 150k PLN...

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli możesz podaj namiary. można Oglądnąć w internecie? Też muszę coś wybrać

  5. #5

    Domyślnie

    Drogi PIK-u, a co z Twoim dawnym pomysłem na D06 ?
    Pozdrawiam i...Szczęśliwego, NOWOBUDOWLANEGO ,2003 ROKU !

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W necie tego niestety nie ma.

    Ja znalazłem projekt, jak już pisałem, w czasopiśmie "Ładny Dom", 8/2002 - jest tam telefon do pracowni w której powstał.

    Dlaczego nie D06? Potrzebny był piąty pokój. A D06a jest po prostu poza zasięgiem, za duży.

    Ten domek jest mniejszy niż D06 - jest zbudowany na prostokącie 7.40 x 9.60 (w przybliżeniu). Na parterze ma wiatrołap, z niego wejście na prawo do sporego pomieszczenia gospodarczego, ok 6 m2, na wprost wchodzi się do saloniku, ok. 25 m2. Salonik i kuchnia są położone podobnie jak w D06. Z salonu na górę schody, a na prawo, pokoik "gościnny" ok 11 m2, i łazienka.

    Na górze, z jednej strony są dwa pokoiki ok. 10m2, z drugiej, sypialnia z garderobą, ok. 20 m2 Na końcu korytarza łazienka, w lukarnie.

    Więcej będę wiedział jak dostanę od nich obiecane materiały. Mają to być bardziej szczegółowe rysunki kilku wersji tego domu.

    Dla mnie zalety:
    - dobrze rozplanowana przestrzeń
    - 5 pokoi przy niewielkim (109 m2) metrażu
    - prosta bryła
    - tani i szybki w budowie (jedyna komplikacja bryły to ta lukarna z łazienką)

    Wady:
    - za mała łazienka

    NA razie tyle wiem.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dostałem rysunki!!!
    Kilka wersji domku, usytuowanie na działce(!!!), rzuty, przekroje, elewacje...

    No co mi zostało? Teraz siądziemy we dwoje, ustalimy szczegóły - a potem jadę do Warszawy, do Praefy, żeby mi kosztorys ustalili..

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Podaj ten nr telefonu jeśli możesz i jak będziesz miał kosztorys, to napisz ile wyszło. Twój opis domku brzmi b. obiecująco.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Daj jakiś adres @ to podeślę telefon i pare rysunków (rzuty, elewacje)

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamM

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    PIK33
    Czy ja też mógłbym dostać jakieś rzuty i elewacje tego domku?

    A swoja drogą co myślicie o projekcie "Wojtuś" na stronie http://www.archis.com.pl/?sub=projekt&id=19. Ja chciałbym zagospodarowac poddasze.
    Adam
    mój e-mail: [email protected]

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: AdamM dnia 2003-01-05 13:57 ]</font>

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Z ogólnego doswiadczenia sadzę,że projekt "Wojtuś" będzie dość tanim domkiem do wybudowania -niewielki dwuspadowy dach,zwarta bryła,w późniejszym etapie zawsze mozna dobudować garaż,prosta konstrukcja .Jednym zdaniem -taki domek można zbudować tanio i szybko.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Już podaję i z góry dziękuję za wszelkie informacje: [email protected]

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Przepraszam że tak długo się nie odzywałem.

    Ale na dobry początek po prostu zeskanowałem artykuł i zaraz będę wysyłał. Skan jest zrobiony w 200 dpi, wydaje mi się że jest czytelny, pliczki (dwa) mają po 400 kB sztuka. Jest tam rysunek domku, dwie elewacje, rzuty i przybliżony kosztorys (98k PLN za surowy zamknięty z ociepleniem i wykończeniem tynkiem).

    Domek ten został zaprojektowany w kilku wersjach. Dostępne są m. in. wersje z wykuszem w salonie, z zamienionymi miejscami - pokojem i pomieszczeniem gospodarczym, z garażem wysuniętym do przodu zamiast wycofanym do tyłu. Na skanach jest telefon do pracowni.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Poszło. Jakby ktoś nie dostał, niech się odezwie. Jak dostał, też, czekam na opinie o domku.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Apropos domku "Wojtuś" - mały. Niby prawie 100 m2, ale tylko 3 pokoje...
    Żeby zagospodarować poddasze trzeba mu podnieść dach przynajmniej do 35 stopni i zmienić jego konstrukcję...

  16. #16

    Domyślnie

    Dzieki Piku.
    Powiem tak, podoba mi sie to, że w tym domku jest przestrzeń, prosto z przedsionka wchodzimy do dziennego, który jest otwarty na kuchnię. Nie podobają mi się schody, które "wchodzą" z dziennego. Mimo wszystko, obstawiamy na GL -123 Studio Atrium.
    Ponadto uważam, że gl -123 wyjdzie taniej.
    Pozdrowienia - ryby.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Przepraszam, ze tak dlugo sie nie odzywalam, ale siadl mi system operaczjny i tak jeszcze cos nie gra (to widac po czcionce). Ale do rzeczy: pierwsza rzecz, ktora mnie w tzm projekcie zastanawia to fakt zbudowania go z gotowych elementow prefabrykowanych. Do mnie najbardziej przemawia beton komorkowy. Sam domek jest sympatyczny i napewno tani w budowie. Kurka napisze wiecej w poniedzalek bo wkurza mnie ta czcionka

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pracownia ma wersje tego domku w różnych technologiach. Prefabrykaty są po prostu najszybsze. Sam jeszcze nie wiem z czego go zbuduję.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    On 2003-01-18 21:42, AgnesK wrote:
    Przepraszam, ze tak dlugo sie nie odzywalam, ale siadl mi system operaczjny i tak jeszcze cos nie gra (to widac po czcionce). (...) wkurza mnie ta czcionka
    Masz ustawioną w systemie klawiaturę polską - maszynistki. Zmień w ustawieniach klawiatury na polską - programisty.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-01-18 22:42 ]</font>

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Sorry, że tyle to trwało, ale nie była to prosta sprawa, ponieważ ktoś podesłał mi 3 wredne wirusy. Ale już jest gut.
    Odnośnie układu domku: + taras pod pergolą, gabinet na dole, duże pom. gosp., myślę że sensownie poprowadzone instalacje wodn-kan (bo blisko), ładne sypialnie na górze (dobrze że doświetlone nie tylko oknami połaciowymi, mam takie w mieszkaniu (w kuchni tylko połaciowe)i klnę cała zimę. - troszkę bym zasłoniła pokój dzienny (wszystko kwestia gustu i tego jaki tryb życia się prowadzi), no igaraż z płaskim dachem jest okropny. chyba że by na nim zrobić taras. Ja sama generalnie jestem za parterówkami, ale ten domek mi się podoba. Ciekawe ile by kosztował w wersii z betonu komórkowego. Narazie pozdrawiam. A i jeszcze jedno, kiedy i gdzie masz zamiar się budować?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony