dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Temat: D62

  1. #1

    Domyślnie D62

    Czy ktoś budował taki dom?
    Zamierzam rozpocząć budowę w przyszłym roku. W tym roku chcę kupić projekt i załatwić pozwolenie.
    W tej chwili rozważam włąśnie d62, właściwie to juz jestem zdecydowany. Potrzebuję się jedynie utwierdzić w wyborze. Wszelkie uwagi krytyczne dotyczące w/w projektu też są mile widziane.


    http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=168

  2. #2

    Domyślnie

    Ufff.....
    Ale wielki.Fajna chałupa.Jedna uwaga-mały salon.Ja bym przesunął .o ile się da,schody w stronę frontu żeby go powiększyć.Na górze połączyłbym łazienkę z pom.gosp. w wielki salon kąpielowy.Natomiast na dole spróbowałbym powiększyć kotłownię aby zrobić tam też pralnię.Na ile wyceniono budowę tego domu?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    .Ogólnie:
    1) ale fajna dwuetapówka,
    2) ale fajna dwupokoleniówka.
    Qrde iloe szkła
    Parter:
    1) uciąłbym wc 3 za kiblem z reszty pod schodami zrobiłbym pawlacz/garderobę dla sypialni 7,
    2) zrezygnowałbym z jednego z kominków,
    3) po co pełne okno w pomiesczeniu gospodarczym 12?
    4) zastanowiłbym się nad przesunięciem wyjscia na taras z 9 bliżej kuchni będzie praktyczniej, nie wiem jak to wyjdzie na fasadzie.
    Góra:
    1) kibel i wanna w 21 w skosie może być mały problemik,
    2) trzeba będzie uważać na te naczółkowe kosze nad garażem, żeby na ścianę nie żygało przy deszczu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #4

    Domyślnie

    Murator wycenił go na 314tys (3 kwartał zeszłego roku).
    Dzięki za porady, zwaszcza za sugestię z przesunięciem schodów w celu powiększenia salonu-rozważę.
    To okno w pomieszczeniu gospodarczym jest malutkie, a może być przydatne do wentylacji (jeżeli kocioł będzie z otwartą komorą).

    Myślałem też o zmianie ściany (na dole z dwuwarstwowej na trójwarstwową, na góże ze szkieletu na dwuwarstwową)- jeżeli oczywiście za bardzo taka operacja nie podroży realizacji. Zmniejszę chyba też wysokość okien w salonie (tych po obu stronach kominka) oraz zmienię dzrzwi na taras na dwuskrzydłowe- lubię słońce, ale bez przesady.

  5. #5

    Domyślnie

    To jest powierzchnia użytkowa 270m2 ? Czy netto(na wysokości podłóg)?

  6. #6

    Domyślnie

    Murator wycenił go na 314tys (3 kwartał zeszłego roku).
    Dzięki za porady, zwaszcza za sugestię z przesunięciem schodów w celu powiększenia salonu-rozważę.
    To okno w pomieszczeniu gospodarczym jest malutkie, a może być przydatne do wentylacji (jeżeli kocioł będzie z otwartą komorą).

    Myślałem też o zmianie ściany (na dole z dwuwarstwowej na trójwarstwową, na góże ze szkieletu na dwuwarstwową)- jeżeli oczywiście za bardzo taka operacja nie podroży realizacji. Zmniejszę chyba też wysokość okien w salonie (tych po obu stronach kominka) oraz zmienię dzrzwi na taras na dwuskrzydłowe- lubię słońce, ale bez przesady.

  7. #7

    Domyślnie

    >To jest powierzchnia użytkowa 270m2 ? Czy netto(na wysokości podłóg)?

    Wydaje mi się, że 270 netto. Tak przynajmniej mi wychodzi z porównania powierzchni poddasza i parteru. W końcu na poddaszu użytkowej powinno być mniej.[/quote]

  8. #8

    Domyślnie

    314 tys. to chyba nadmiar optymizmu.Policz nawet po 1400 za 1m2,wychodzi 378tys.A w rzeczywistości penie ok.400 000.

  9. #9

    Domyślnie

    >314 tys. to chyba nadmiar optymizmu.Policz nawet po 1400 za 1m2,wychodzi 378tys.A w rzeczywistości penie ok.400 000.

    Z tego co się orientuję, to Murator podaje cenę domu w "standardzie developerskim", tj. bez podłóg i białego montażu.
    Oczywiście w standardzie developerskim mieszkać się nie da, ale przecież można nie wykańczać całości, a tylko dół.

    W każdym razie liczę, że przez najbliższe dwa lata nie wydam więcej niż 250-300tys. (chcę zamieszkać na dole, ew. pozostawić dach pod deskami i papą na parę lat).

    Oczywiście mam pewne bonusy: 1h ładnego lasu sosnowego i znajomego w tartaku (rodzina żony), dobrego cieślę, uprawnienia elektryka (murator wyliczył instalację el. na ponad 10tys.- zgroza) i sporo zapału.

    Można zapytać dlaczego przy takich skromnych środkach taki duży dom? Ano dlatego, że jest nas sześcioro (2+4) i nikt nie wie ile jeszcze przybędzie .

  10. #10

    Domyślnie

    Życzę wszystkiego dobrego i przede wszystkim do końca zapału.

    p.s. Po ile możesz załatwić drewno na więźbę?

  11. #11

    Domyślnie

    Tak na marginesie, to ten projekt jak na swoją wielkość wydaje mi się stosunkowo prosty=niedrogi. Dach nie jest przesadnie skomplikowany, stropy mają umiarkowaną rozpiętość. Łatwo jest na planie krzyża rozplanować instalacje (z kanalizacją mały problem).
    Jedyne co martwi, to duża powierzchnia okien (zamierzam trochę zredukować) i ścian zewnętrznych. No ale ściany chyba nie są w tej całej imprezie najdroższe?

    Nie choruję na rekuperator, pompę ciepła, 20cm izolację i wiele innych rzeczy- fajnych, ale drogich.

    Oczywiście jestem póki co inwestorem- toeretykiem, mogę się przeliczyć.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Życzę wszystkiego dobrego i przede wszystkim do końca zapału.

    p.s. Po ile możesz załatwić drewno na więźbę?
    Muszę się podpytać. Z tym, że ten tartak jest na trasie do Wrocławia między Bełchatowem a Wieluniem (gdzie nb. jest ten słynny hektar lasu mojej lepszej połowy).

  13. #13

    Domyślnie

    Zrobiłbym tylko jeszcze wyjście z salonu na taras.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Zrobiłbym tylko jeszcze wyjście z salonu na taras.
    ??
    Wyjścia na taras są z salonu i z jadalni. Przez duże, przeszklone drzwi balkonowe. Nie zamierzam ich usunąć, tylko zwęzić (planuję dwuskrzydłowe, najlepiej z ruchomym słupkiem).

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Zrobiłbym tylko jeszcze wyjście z salonu na taras.
    ??
    Wyjścia na taras są z salonu i z jadalni. Przez duże, przeszklone drzwi balkonowe. Nie zamierzam ich usunąć, tylko zwęzić (planuję dwuskrzydłowe, najlepiej z ruchomym słupkiem).

  16. #16

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ermita

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    5

    Domyślnie Re: D62

    Cytat Napisał bird
    Czy ktoś budował taki dom?
    Zamierzam rozpocząć budowę w przyszłym roku. W tym roku chcę kupić projekt i załatwić pozwolenie.
    W tej chwili rozważam włąśnie d62, właściwie to juz jestem zdecydowany. Potrzebuję się jedynie utwierdzić w wyborze. Wszelkie uwagi krytyczne dotyczące w/w projektu też są mile widziane.


    http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=168
    Tez sie przymierzam do tego projektu, spelnia wszystkie nasze wymagania i potrzeby, ale:
    1. wiatrolap malutki w porownaniu z powierzchnia domu, psuje sie cale wrazenie przy wejsciu do takiej komorki - nie do przyjecia. Zamierzam cos z tym zrobic ale jeszcze nie wiem co. W ogole mam watpliwosci czy takie ukryte wejscie frontowe bedzie dobrze wygladalo
    2. garaz za maly na dwa duze samochody, planuje powiekszenie do przodu
    3. drugi kominek w jadalni - zbytek
    4.w pom. gosp. na gorze planujemy zrobic saune
    5. na razie nie potrafie ocenic jaka powierzchnia tarasu jest zadaszona - a wydaje mi sie ze w nazym klimacie powinna byc taki zakatek zeby mozna bylo w czasie deszczu lub innych niedogodnosci pogodowych miec mozliwosc schowac sie ale nie w scianach ,tylko na swiezym powietrzu
    6. marze tez o doswietleniu klatki schodowej - luksfery, okono polaciowe?
    Bardzo bysmy z mezem chcieli zobaczyc realizacje tego projektu. Prosze o sygnal jesli ktos cos wie lub widzial!

  18. #18

    Domyślnie Re: D62

    Cytat Napisał ermita

    1. wiatrolap malutki w porownaniu z powierzchnia domu, psuje sie cale wrazenie przy wejsciu do takiej komorki - nie do przyjecia. Zamierzam cos z tym zrobic ale jeszcze nie wiem co. W ogole mam watpliwosci czy takie ukryte wejscie frontowe bedzie dobrze wygladalo.
    Drzwi wejściowe zamierzam przerzucić na ścianę zewnętrzną, powiększy to trochę wiatrołap. Co prawda będzie wtedy kiszkowaty, ale mówi sie trudno. W tej chwili lepszego pomysłu nie mam. Taka zmiana uprości też konstrukcję domu.

    Cytat Napisał ermita
    2. garaz za maly na dwa duze samochody, planuje powiekszenie do przodu
    3. drugi kominek w jadalni - zbytek
    4.w pom. gosp. na gorze planujemy zrobic saune
    Nie zastanawiałem się nad wielkością garażu, natomiast kominek w salonie mi się podoba. Ale otwarty, taki, w którym się pali 3x w roku.
    Jeżeli na górze będzie sauna, to gdzie zrobisz pralnię?

    Cytat Napisał ermita
    5. na razie nie potrafie ocenic jaka powierzchnia tarasu jest zadaszona - a wydaje mi sie ze w nazym klimacie powinna byc taki zakatek zeby mozna bylo w czasie deszczu lub innych niedogodnosci pogodowych miec mozliwosc schowac sie ale nie w scianach ,tylko na swiezym powietrzu
    Dach wydaje się mieć dość duże okapy, tak więc z cieniem i osłoną od deszczu nie powinno być problemu- oczywiście to zależy jak usytuujesz dom względem stron świata.

    Kiedy planujecie rozpocząć budowę?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ermita

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    5

    Domyślnie Re: D62

    Planujemy rozpoczac w przyszlym roku. Rozpatrujemy kilka projektow ale ten najbardziej nam sie podoba. Nawiazalismy kontakt z autorem projektu (z Pomorza) probujac ustalic czy nie da sie gdzies obejrzec realizacji lub przynajmniej makiety - niestety on nic nie wie. W Salonie Muratora powiedzieli mi jedynie, ze owszem, projekt kilka razy byl kupiony ale nic nie wiedza o realizacjach.
    Bird, skad wniosek o szkielecie na gorze w D62? Nigdzie nie znalazlam wzmianki o tym .
    Co do wiatrolapu, to autor uwaza, ze da sie go powiekszyc do ok. 5 m2 ale nie podpowiedzial jak, prosil tylko przyslac rysunki do akceptacji. Bedziemy rozmawiac z architektem czy jest jakies w miare proste rozwiazanie.
    Co do sauny - na razie to tylko luzny pomysl, akurat ta sprawa nie wymaga natychmiastowego rostrzygniecia.
    Chodzi nam tez po glowie mala piwniczka pod garazem.
    A kominek w salonie z widokiem na ogrod tez nam sie podoba. Zrezygnujemy z kominka w jadalni.

  20. #20

    Domyślnie Re: D62

    Cytat Napisał ermita
    Planujemy rozpoczac w przyszlym roku. Rozpatrujemy kilka projektow ale ten najbardziej nam sie podoba. Nawiazalismy kontakt z autorem projektu (z Pomorza) probujac ustalic czy nie da sie gdzies obejrzec realizacji lub przynajmniej makiety - niestety on nic nie wie. W Salonie Muratora powiedzieli mi jedynie, ze owszem, projekt kilka razy byl kupiony ale nic nie wiedza o realizacjach.
    Bird, skad wniosek o szkielecie na gorze w D62? Nigdzie nie znalazlam wzmianki o tym .
    Co do wiatrolapu, to autor uwaza, ze da sie go powiekszyc do ok. 5 m2 ale nie podpowiedzial jak, prosil tylko przyslac rysunki do akceptacji. Bedziemy rozmawiac z architektem czy jest jakies w miare proste rozwiazanie.
    Co do sauny - na razie to tylko luzny pomysl, akurat ta sprawa nie wymaga natychmiastowego rostrzygniecia.
    Chodzi nam tez po glowie mala piwniczka pod garazem.
    A kominek w salonie z widokiem na ogrod tez nam sie podoba. Zrezygnujemy z kominka w jadalni.
    No to zaczynasz ostro działać. Ja narazie chcę załatwić wodę na działce, projekt planuję kupić dopiero w zimie i jak się uda to też ruszę w przyszłym roku. Działkę mam w Gliniance koło Otwocka.
    W internecie rzeczywiście nie ma wzmianki o szkielecie na górze, jednak w katalogu muratora już jest. Z tego powodu jest ta zmiana grubości ściany zewnętrznej.
    Ja chyba ten szkielet wywalę. Np. na dole dam ścianę 3W (z nośną grubości 25cm), na górze 2W (ze ścianą nośną grubości 18cm). Albo na dole 2W 25cm + 15cm i na górze 2W 18cm+ 12cm. Efekt na zewnętrz powinien byc podobny do oryginału.
    Kominek w jadlani zostawię- będzie zamknięty, jakiejś porządnej firmy. Po pierwsze- lepiej chyba stamtąd pociągnąć DGP, po drugie wolę mieć to całe zamieszanie związane z paleniem dalej od salonu. No i mi wychodzi (ze wstępnego projektu zagospodarowania działki), że drzewo lepiej będzie nosić do tego kominka, niż do tego w salonie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony