dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Okolice Białegostoku, będziemy budować w tym roku
    ---
    Co do projektu, trochę go zmieniamy ale niewiele. Oddzielamy kuchnię od salonu i wyjście na taras zamieniamy miejscami z oknem. Architekt zaproponował nam wykusz w salonie ale go sobie odpuścimy. Zaproponował żeby garaż wysunąć nie do tyłu a do przodu i z tym się zgadzam, jest dużo lepiej. O ile w ogóle będziemy budować garaż (środki!)
    Technologia? Praefa, ale jak się nie da uzyskać u nich sensownej ceny, będziemy szukać czego innego.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Ale ci zazdroszczę, my musimy czekać na rozpoczęcie budowy jeszcze 2,5 roku (mój mąż został przeniesiony służbowo do Katowic a mieszkamy w Jeleniej Górze), także ja narazie buduję wirtualnie. Patrzę na to jednak z drugiej strony - mamy duuuuużo czasu na wybór projektu. Jak myślisz, ile Cię będzie kosztował ten domek bez garażu? Robisz go przez tę firmę o której pisałeś wyżej?

  3. #23

    Domyślnie

    Pik, czy ja tez moge prosic o ten projekt lub chociaz namiar na pracownie?
    Ja tez mysle o praefa.
    Pozdrawiam
    Anka
    [email protected]

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tak w ogóle zaczyna mi się zawalać cała koncepcja tego domku, a to przez kominek z DGP.
    W projekcie stoi na zewnętrznej ścianie i trzeba by robić skomplikowany DGP z turbinami i użyciem kilku kilometrów rur, a tego mi się nie chce.
    Zabrać tego kominka stamtąd nie mam gdzie.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    On 2003-01-24 10:05, awrocka wrote:
    Pik, czy ja tez moge prosic o ten projekt lub chociaz namiar na pracownie?
    Ja tez mysle o praefa.
    Pozdrawiam
    Anka
    [email protected]
    Podeślę w najbliższym czasie... Jak ktoś kto go już widział ma pomysł na kominek, niech mi coś podpowie...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam miejsce dla kominka!!!
    Ponieważ i tak zdecydowaliśmy się zamknąć kuchnię, kominek pójdzie na ściankę między kuchnią a pokojem dzienym, w pobliżu wiatrołapu, a jego komin wraz z kominem wentylacyjnym z kuchni nikomu i niczemu nie przeszkodzi w tym miejscu. Najdłuższa pozioma rura dla DGP nie przekroczy 4 metrów.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-01-27 09:24 ]</font>

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia0504

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Drogi PIKU,czy mógłbyś mi także przysłać ten projekt.
    Z góry dziękuję.KASIA
    [email protected]

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czesc PIKU.
    Jak jeszcze masz cierpliwosc to ja tez bardzo prosze o projekt.
    I bardzo prosze o informacje jak cos dostaniesz z Praefy- rowniez mnie interesuje ta technologia
    EMil

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No więc nieco się wkurzyłem i cokolwiek podłamałem.
    Już miałem zamówić projekt, wysłałem rzuty z poprawkami - a architekt oddzwonił z informacją, że po przesunięciu kominka komin od niego wyjdzie na lukarnie... a wydawało mi się, że będzie z pół metra poza nią.
    Dalsza dyskusja przyniosła taki efekt, że trzeba po prostu usiąść i zacząć całą koncepcję od nowa.

    Pocieszyli mnie za to w Praefie - domek 100m2 da się zmieścić w 120-130k PLN. Po tym, co oni wybudują, pozostaje malowanie, ułożenie podłóg i montaż wyposażenia łazienkowego.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czesc
    News: mi sie dzisiaj udalo nawet do Praefy na Bartycka trafic ( a nie bylo latwo - niech szlag trafi system oznakowania ulicznego w tych wszytkich centrach budowlanych na Bartyckiej)
    Tak wiec twierdza, ze koszt wybudowania 1m bez podlog i bialego montazu ( tzw. standard "developerski") to 1200-1300 PLN, w przypadku domu parterowego, oraz 1500-1600 w przypadku domu z poddaszem. Roznica wynika z drogiego stropu jaki jest stosowany. Mozna ten strop zamienic na tanszy strop drewniany.
    W kazdym razie trze na pewno pojsc do nich z konkretnym projektem, a potem doliczyc to co trzeba i wtedy widac golym okiem co wychodzi. Mam jeszcze kilka uwag, ale musze to przemyslec.
    Do PIK-a: jak poznasz cene za swoj projekt, to bedzie bardzo pozyteczne porownac to z technologia szkieletowa, czy tradycyjna.
    Poza tym. Ten legalett wydaje sie dosc interesujacy w tym wszystkim. Mam ich folder. Jest tam dosc interesujace wyliczenie zimowych kosztow eksploatacji domu w tech. tradycyjnej, wsp. dla scian 0,3, dla dachu 0,22, dla okien 1,8 (??) pow. uzytkowa 128 m
    Otoz wynika z niego, ze w najzimniejszym miesiacu placimy ok. 180 PLN a srednio za calu sezon grzewczy (wrzesien-kwiecien) 119 PLN miesiecznie. Mam znajomego, ktory ma fundament legalett, dom z poddaszem ok. 150m, zbudowany z bloczkow FORTIS ( z dodatkiem styropianu, dosc cieple) Twiedzi, ze za ostatnie 2 miesiace zaplacil srednio 500PLN za miesiac. Spora roznica.
    To tyle. Generalnie chyba warto sie temu przyjrzec. Wczesniej chcialem budowac w szkielecie drewnianym, ale pare miesiecy temu na mojej dzialce spora sosna spadla na dom sasiedni i tak sie zastanawiam na ile wytrzymalby to szkielet drewniany. Mam nadzieje, ze dom z Praefy jest wytrzymalszy.
    Pozdrawiam
    Emil

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Praefa to żelbet. Co prawda zmodyfikowany, ale zawsze.
    Co do legalettu, praw fizyki się nie ominie.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Byłem w Praefie. Trafić rzeczywiście fatalnie, ale to co robią jest piękne. Wszystko równe, gładkie, pod linijkę i kątomierz... miałem przynajmniej okazję "pomacać" ścianę z praefy i zobaczyć w realu więżbę dachową łączoną płytkami kolczastymi.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam pik 33

    Czy kiedy poznasz bardziej realia cenowe, to podzielisz sie wiadomosciami?

    Emil

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Na "Wymianie doświadczeń" jest temat "Ściany keramzytowe".

  15. #35

    Domyślnie

    Czy ktoś mogłby mi przysłać projekty tego domu. Idealnie pasuje na moją małą działkę i ma dokładnie taki rozkład pomieszczeń. Będe wdzięczny.

  16. #36

    Domyślnie

    Cześć

    pik33 wielka prośba: jeśli masz jeszcze te zeskanowane informacje o projekcie z "Ładnego domu" to przyślij na
    adres [email protected].
    Dałem do Praefy W-wa funkcjonalnie podobny domek ale o powierzchni 137m2. Nie mam jeszcze wyceny, a ten Twój może mi odpowiadać (liczba pokoi) a może być znacznie tanszy.

    Z góry dzieki
    Marek

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Mam miejsce dla kominka!!!
    Ponieważ i tak zdecydowaliśmy się zamknąć kuchnię, kominek pójdzie na ściankę między kuchnią a pokojem dzienym, w pobliżu wiatrołapu, a jego komin wraz z kominem wentylacyjnym z kuchni nikomu i niczemu nie przeszkodzi w tym miejscu. Najdłuższa pozioma rura dla DGP nie przekroczy 4 metrów.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-01-27 09:24 ]</font>
    Czy mogłabym też liczyć na pzresłanie tego projektu
    )
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dancia

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    mi tez proszę przesłać [email protected]

  19. #39

    Domyślnie bardzo szybki dom

    proszę również o projekt - [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    czy mogłabym tez prosic o przeslanie projektu , z opisu wynika , ze ten domek moglby odpowaiadc moim potrzebom.
    Moze...ktos kto juz dostal projekt od pika przesle dalej...bardzo prosze

    [email protected]

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony