dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariofr

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Post Czy założyłbyś ponownie zmiękczacz wody

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Od dłuższego czasu szukam zmiękczacza wody do domku jednorodzinnego...
    Czym dłużej szukam i więcej na tentemat czytam, tym mniej wiem
    Twardość wody wg. sanepidu to 17,9 jednostek niemieckich (318 mg.Co3), założone zużycie miesięczne to około 7 m3.
    Dodam że jest szambo i chcę rozdzielić wodę do użytku na ogród od reszty, którą chcę zmiękczyć do 4-5 może 6 jednostek niemieckich na pewno nie do "0"
    Doczytałem się że powinna to być głowica Clack i dobre złoże monosferyczne.
    Nie wiem też jak często powinna się włączać regeneracja ( chyba nie częściej niż raz na dwa tygodnie?)
    I jeszcze jedno - Co ze zmiękczaczem jeśli w ciągu roku jestem nieobecny przez okres 3-4 miesiące i w tym czasie nie będzie zużycia wody.
    Czy istnieje możliwość " wyłączenia " zmiękczacza" i w jaki sposób się to wykonuje i na co powinienem zwrócić uwagę?
    Proszę o pomoc w znalezieniu takiego zmiękczacza, który byłby w mojej sytuacji odpowiedni ?!
    Martwi mnie , że od dłuższego czasu nie zauważam wpisów jednego z najpozytywniejszych forumowiczów w tym temacie czyli "qbek17"
    Z niecierpliwością czekam na waszą pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mariofr ; 12-07-2023 o 07:11

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!
    Podepnę się pod pytanie, bo tez jestem na etapie rozpoznania.
    Instalator proponuje mi montaż stacji Keller Family Plus 20-25. Twardość wody wg danych z wodociągów to 16dH. Od kilku dni wczytuję się w fora i informacje i mam wrażenie, że ten Keller to coś z kosmosu o którym nikt nigdzie nie pisze. Teoretycznie dane od producenta są OK. Czy ktoś z Was ma może taką stację lub spotkał się z nią? Jakieś opinie lub wnioski?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkorbik75 Zobacz post
    ten Keller to coś z kosmosu o którym nikt nigdzie nie pisze. Teoretycznie dane od producenta są OK.
    Niby które dane uważasz za OK?
    Badziewna, chińska głowica, mały przepływ i nieznane złoże? To tania tandeta OEM Klarwooda (który na swojej stronie do niego się nie przyznaje) dla sieci marketów budowlanych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony