dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Isoxsuprine - preparat weterynaryjny

    Przepraszam, że zawracam głowę, ale sytuacja wygląda tak:

    U jednego z naszych koni wykryto zmiany w trzeszczkach, na szczęście w początkowym stadium. Dla niezorientowanych: choroba polega na tworzeniu się mikroubytków w kościach w kopytach konia, co powoduje nasilającą się z czasem kulawiznę. Choroby nie da się odwrócić, ale daje się ją często powstrzymać. Niestety kuracja jest - wybaczcie, ale powiem wprost - bardzo droga, bardzo czasochłonna i daje tylko ok. 60% szans na poprawę.

    W ramach kuracji stosuje się też leki wspomagające. Jednym z preparatów, które można z dośc dobrym skutkiem podawać koniowi w takim przypadku jest lek o nazwie ISOXSUPRINE. Jest to lek zwiększający ukrwienie okolic chorej tkanki i nie zawsze, ale w wielu przypadkach potrafi znacząco poprawić stan konia. Problem w tym, że lek jest w powszechnej sprzedaży w USA, ale nie w naszym kochanym kraju, gdzie nie figuruje on na liście leków dopuszczonych do obrotu. Jedyną zatem metodą jego zdobycia jest import przez osoby prywatne.

    Lek jest stosunkowo tani, opakowanie 1000 szt. pigułek kosztuje obecnie ok 25-28 USD, tj. powiedzmy 90 złotych. NIE DA SIĘ go zakupić przez internet m.in. z uwagi na to, że wymaga on amerykańskiej recepty i nie jest dopuszczony do sprzedaży w Polsce. Próbowaliśmy więc sprowadzić go za pośrednictwem weterynarza, który zajmował się koniem - no i fajnie, ale pan wet "zaśpiewał" jedyne... 900 (słownie: dziewięćset) złotych, co uważam za "lekkie przegięcie". Lub raczej: za żerowanie na chorobie zwierzęcia. Wiadomo, trzeba zapłacić za transport i pośrednictwo, ale to już ostra przesada.

    Pytanie zasadnicze: czy ktoś z Was ma jakąś zaufaną, przysłowiową "ciocię z Ameryki", dzięki której można by taką dostawę załatwić na jakichś bardziej zdroworosądkowych warunkach ?
    Mam nadzieję, że się uda...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  2. #2

    Domyślnie Re: Isoxsuprine - preparat weterynaryjny

    Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mi napisali na priva, oferując pomoc.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  3. #3

    Domyślnie

    Tomku, wysłałam Ci na priva wiadomość, ale nie mam odpowiedzi, a mój brat nogami przebiera... Musi znać stężenie, znaczy gramuturę, znaczy ile mg?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Tomku dopiero dzisiaj tu zajrzalam , czy juz masz ten lek?

  5. #5

    Domyślnie

    Odświeżam topik po to, by powiedzieć gromkim głosem:

    Monika czyli MWW jest WIELKA !

    Dzięki niej, dzięki jej zaangażowaniu, od ostatniego piątku możemy już leczyć naszą kobyłkę.

    Specjalne podziękowania należą się też jej bratu. To on znalazł weta w Stanach, który zgodził się wystawić receptę.

    Kochani, DZIĘKUJEMY WAM !

    Tomek i Gosia
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  6. #6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony