dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    pierwek - Oczywiście za jego wiedzą i zgodą
    Odległość "na oko" - do 100 m.

    frykow
    Co to jest router wi-fi ???

    Boję się już dalej pytać, ale czy do tego trzeba przeciągać jakieś kable?
    On jest po drugiej stronie ulicy...
    ewa78_2005

  2. #62

    Domyślnie

    Abstrahując od szczegółów technicznych należy wziąć pod uwagę, że umowa sąsiada może zawierać zakaz współdzielenia internetu poza lokal i konkretne kary za to. Np. w przypadku neostrady i wielu innych tańszych łącz.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    A.. że umowa sąsiada może zawierać zakaz współdzielenia internetu poza lokal i konkretne kary za to. Np. w przypadku neostrady i wielu innych tańszych łącz.
    Nieżyciowe zapisy w regulaminie można omijać

  4. #64

  5. #65

    Domyślnie

    Czy WY wszyscy myslicie że tepsa to jedyny operator w kraju ? Jest conajmniej 5 tyś mniejszych operatorów którzy mają zasięgi tam gdzie tepsa niema.
    Poszukajcie sobie :
    http://gdzienet.pl/
    http://www.ig.net.pl/
    http://www.dostawcy-internetu.pl/

    Jest jeszcze co najmniej 10 innych stron na których można znaleźć operatora. Co do telefonu to 90% z tych mniejszych operatorów ma w swojej ofercie telefony VoIP które sa znacznie tańsze niż stacjonarne tepsy.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Myślę, że tylko TPSA ma miedziany zasięg w mojej okolicy. Z tych 5000 innych operatorów, żaden nie może mi zaoferować czegoś o podobnych parametrach. Oczywiście mam umowy z dwoma z tych 5000 operatorów ale to jest internet "prawie" jak po kablu.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  7. #67

    Domyślnie Internet dla wszystkich - własny (wspólny) kabel w drodze

    Chciałem wznowić wątek ale trochę z innej strony. Jestem właścicielem działki budowlanej położonej przy jeszcze nie asfaltowanej-brukowanej drodze. Za lat kilka może nawet szybciej gmina założy wodociąg, gaz już w trakcie podłączania a następnie wyleje asfalt lub położy kosteczkę. chciałem się dowiedzieć lub skorzystać z rad, doświadczeń, mądrych pomysłów; Czy warto zainteresować się tematem aby przymusić gminę również do założenia na całej długości dla wszystkich mieszkańców ulicy dostępu do światłowodu. Prościej to ujmując aby właścicielem kabla-światłowodu dostarczającego sygnał 'internetowy' i ewentualnie telefoniczny, w drodze przylegającej do domków, była albo gmina albo sami mieszkańcy danej ulicy. Na zasadzie "w kupie siła" dzięki ilości abonentów nie być skazanym na jednego operatora (właściciela linii w drodze) a samemu negocjować najlepsze warunki z operatorami w danej miejscowości (to są okolice W-wy). Wdzięczny będę też za informacje czysto techniczne dotyczące takiego kabelka.
    *** Lubię czasami sobie coś wybudować ***

  8. #68

    Domyślnie

    Nie ma w polskim prawie "właściciela sieci" nie będącego operatorem - chyba że do niczego nie podłączona - ale przecież nie oto chodzi. Sieć można sobie wybudować ale żeby z tego był jakiś efekt to trzeba ją sprzedać operatorowi. Kończy się to oddaniem w zamian za usługi przez czas jakiś. Korzyści z tej transakcji są wprost proporcjonalne do wielkości majątku stron umowy
    Nic nie zmieni się dopóki dostęp do łącza teletechnicznego nie będzie traktowany w prawie na równi z elektrycznym, wodociągowym, kanalizacyjnym i gazowym.

  9. #69

    Domyślnie Re: Internet dla wszystkich - własny (wspólny) kabel w drodz

    Cytat Napisał TataMuminek
    ... Za lat kilka może nawet szybciej gmina założy wodociąg, gaz już w trakcie podłączania a następnie wyleje asfalt lub położy kosteczkę. chciałem się dowiedzieć lub skorzystać z rad, doświadczeń, mądrych pomysłów; Czy warto zainteresować się tematem aby przymusić gminę również do założenia na całej długości dla wszystkich mieszkańców ulicy dostępu do światłowodu. ...
    Światłowód?
    Dobrze się czujesz? Nie masz wody, o kanalizie nawet nie piszesz w planach, a chcesz przymuszać gminę do światłowodu - przy domkach?
    A po co Ci niby ten światłowód? Masz choć jedno urządzenie do którego go podepniesz?

    Ale wszystko jest możliwe w tym chorym kraju, podobno im bardziej absurdalny i drogi projekt tym większe szanse, że uzyska akceptację.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie Re: Internet dla wszystkich - własny (wspólny) kabel w drodz

    Cytat Napisał janekbo
    Cytat Napisał TataMuminek
    ... Za lat kilka może nawet szybciej gmina założy wodociąg, gaz już w trakcie podłączania a następnie wyleje asfalt lub położy kosteczkę. chciałem się dowiedzieć lub skorzystać z rad, doświadczeń, mądrych pomysłów; Czy warto zainteresować się tematem aby przymusić gminę również do założenia na całej długości dla wszystkich mieszkańców ulicy dostępu do światłowodu. ...
    Światłowód?
    Dobrze się czujesz? Nie masz wody, o kanalizie nawet nie piszesz w planach, a chcesz przymuszać gminę do światłowodu - przy domkach?
    A po co Ci niby ten światłowód? Masz choć jedno urządzenie do którego go podepniesz?

    Ale wszystko jest możliwe w tym chorym kraju, podobno im bardziej absurdalny i drogi projekt tym większe szanse, że uzyska akceptację.
    Kolego przecież to Polska! Wszystko możliwe nawet dworzec we Włoszczowej...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #71

    Domyślnie Re: Internet dla wszystkich - własny (wspólny) kabel w drodz

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Kolego przecież to Polska! Wszystko możliwe nawet dworzec we Włoszczowej...
    Dobry przykład.
    Kurna no .... światłowód... przedstawi wójtowi propozycję budowy wiejskiej sieci szkieletowej o przepustowości 1Gbit/s i to zrobią ale wyjście na świat do jakiegoś xmana 10Mbit/s synchroniczne. A unia jeszcze da na to kasę.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony