dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 117 z 117
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Witaj CCI! Bardzo mi miło, że pojawiła się na forum właścicielka i miłośniczka CC. Rasa ta jest jedną z kilku moich ulubionych, a ponieważ hodowczyni CC szkoliła mojego labradora, trochę przegadałam z nią na temat rasy i jej konkretnych psów. Nie mam CC, ale nie wykluczam, że mieć będę. Na razie zbieram informacje o wybranych rasach, a moloski ostatnio darzę sporą sympatią. Jeśli możesz, napisz więcej o relacjach swoich suczek, szczególnie tej starszej z dziećmi, na ile cierpliwa jest sunia, na ile dzieci mogą sobie pozwolić, jak zachowywała się wobec dzieci w momencie, kiedy miała szczeniaki, w jakich sytuacjach i czy w ogóle jest agresywna? Jak CC zachowują się wobec innych psów, czy są przyjazne? Wszelkie złote rady mile widziane
    Hejka bardzo chwali Ci sie ze zanim podejmiesz pochopnie decyzję dowiadujesz sie o rasie od ludzi którzy znają sie na niej i chodzi mi tu o Panią hodowczynię cc która szkoliła Ci psa. Apropo jak sie nazywa bo nie wiem czy to nie przypadkiem moja znajoma. Jeżeli zdecydujesz sie na molosa to daj znać i koniecznie wstaw zdjątka jak już bedzie u Ciebie
    Co do dzieci to ja wyznaję zasadę ze nie wolno żadnego psa zostawiac z małymi dziećmi sam na sam. Dziecko potrafi np. włozyć długopis psu do nosa albo ucha albo baterie paluszki wcisnąć do uszu i czasem nawet najłagodniejszego psa moze to bardzo zaboleć i moze warknąć dzieci szczególnie małe mają rózne pomysły Moja suka do małych dzieci i do moich jest w porzadku szczególnie po ur szczeniaka stała sie jakby nienka dla nich ciagle pilnuje ba nawet kiedyś ze 2 i pół roku temu jak moja młodsza córka mało co sie nie przewróciła (moja Ania jest po leczeniu dysplazji i często zdaża sie jej przewracać na prostej drodze) Bi złapała ją za rajstopy i przytrzymała żeby spotkanie z ziemią nie było tak gwałtowne Zrobiła to tylko raz i nie wiem skad u niej ta myśl zakwitła ze przytrzyma mała. No cóż pora czekać na wigilię i zapytać o północy choć do tej pory żadne z moich zwierzaków po ludzku nie mówiło może mają dobrze i nie muszą mówic nie lubi nastolatków którzy biegną i wrzeszczą ale nie rzuca sie tylko obserwuje. jak była mała to zdarzyło sie że rzucali w nia kamieniami z boiska i zanim dobiegłam do gówniarzy zdazyli rzucić i uciec ale nie rzuca sie patrzy i obserwuje czy aby napewno nam nic nie grozi. Najbardziej lubi dzieci w wózkach i moze godzinami trzymać łeb w wózku i marzyć podczas gdy małe dziecko ja dotyka. Jej córka tez to ma. Zobaczy wózekj lub małe dziecko i mało nie sika z radosci. Nasza sąsiadka ma 2 letnią córeczke i mała prowadza Bel a ta ciagle ja ze szczescia liże. Pozatym mała prowadzam do szkoły jak idę po córki dużą też zabieram czasem. Socjalizacja najważniejsza a z dziećmi najlepiej socjalizować psy gdzie? pod szkoła Co do szczeniaków. Czekaliśmy długo. Nasza suka poroniła 2 razy i teraz udało sie dzieki wspaniałemu wetowi DR. Jurka
    .
    Bi przez cesarskie cięcie wydała na świat córeczkę 1. Też obawialismy sie o reakcje jej na dzieci jak doszła do siebie i zaczeła zajmować sie mała ale jakie było nasze zdziwienie jak ona bez problemu wpuściła dzieci do kojca i dała całować i przytulać Bel. Znajomi też bez problemu mogli brać na ręce szczeniaka. natomiast zmieniła sie do psów. Zaczeła sie rzucać. jednak po skończeniu przez bell 5 tyg zabraliśmy Bi na zlot molosków który jest z reguły co tydz w w-wie i o dziwo zaczeła sie bawic z dorosła suka cc bez zadnego ale i z innymi psami. Może po prostu jak Bell była mała to broniła jej w te sposób nie wiem nie wnikam ważne że teraz jest oki. Zrobiła sie po ciazy bardziej przyjacielska i bardziej zdziecinniała Ciagle sie bawi. natomiast jedno co jej zostało nie lubi być dotykana przez ludzi których nie zna a właściwie przez męzczyzn. Nie rzuci sie ale moze warknac chyba ze wydam komendę nie i wtedy da sie pogłaskac ale bacznie obserwuje. Myślimy ze zostało to jej niestety po napadzie na mojego meza a była z nim wtedy tyle ze miała pół roku i dla niej był to szok. Na szczęście ON-ek zadziałał i mąż wyszedł cało ale na psychice Bi napewno zrobiło to jakis ślad I chodzi tu głównie o mężczyzn. Pozatym jest bardzo posłuszna ale to już pewnie zasługa tresera który nauczył nas jak obsługiwać CC. Co prawda przy mężu pozwala siobie na wiecej bo to kobieta mojego męża (3 po 2 dzieci ukochana ja jestem na 5 bo przedemna Bella ) ukochana i rozpieszczona. Moje zdanie jest takie przedewszystkim od małego pełna socjalizacja. Nasza mała suka była już w CAREFOURZE udało nam sie przemycić ja i zobaczyła tłum ludzi wszyscy ja głaskali nawet ochrona przymkneła oczy i sie usmiechali Była już na giełdzie komputerowej i w pubie i w szkole. Wszyscy mogą ja głaskać i dotykać. Pozatym bała sie aut przejeżdzajacych koło niej i wczoraj 2 godz spędziliśmy w markecie z czego godz na parkingu samochodowym zeby obyła się z autkami. Będziemyteż robić w szkole moich dzieci spotkania z psami pod nadzorem tresera by dzieci wiedziały podstawy o psach i wiedziały jak sie zachować w razie zagrożenia ze strony psa oraz by mogły poprzbywać z psem i pobawic sie bez paniki sianej tak przez media ze każdy pies a w szczególności molos to morderca Ogólnie pare spotkań na których dzieci dowiedza sie mnóstwo na temat psów. mysle ze takie cos powinno być w kazdej szkole bo przez nagonkę mediów strasznie cierpią psy i trzeba ludzi uświadamiać. Konczę już ten długi wywud mam nadzieję ze sie nie zanudziłaś ale o cc i psach mogłabym godzinami Ogólnie w mojej ocenie CC to pies o zrównowazonej psychice, nie nadpobudliwy, odpowiednio wychowany zresztą jak każdy pies nie wykazuje agresji, zdający sobie sprawę z własnej siły, lubiący dzieci potrafi być wobec nich bardzo czuły i delikatny, zachowuje sie z dystansem do obcych, uwielbia pracować z ludźmi i super sie szkoli bardzo pojetny i madry molosek jak coś mi sie przypomni to napisze A to fotki ze zlotu molosów dodam ze Bi widziala te psy po raz pierwszy
    na poczatek MATRIX
    Bi w powietrzu tu z canarkiem Maxem

    tu z cc MIRAGE Wendetta i canarkiem


    tu Bi z Mł.Ch.Pl. MADAME Del Orte i MAXEM canareczkiem

    Tosa MILAN Z Leśnego Potoku i nasza Bi

    tu 3 cc : Mł.Ch.Pl.,Ch.Pl. ZOJA Las Vegas S.J.,Ch.Pl. MIRASZ Z Leśnego Potoku i syn Mirasza MIRAGE Wendetta
    [/quote]
    Na razie tyle zdjeć mam wiecej jak cc dogadują sie z innymi psami ale musze poszukać .Na koniec zdjatko ze stronki Wendetta nasza Bi i jej 2 siostry wszystkie dziewczyny są CHAMPIONKAMI

    Pozdrawiam
    Kamusiu Kocham Cie na zawsze
    http://img70.imageshack.us/img70/1967/frilu6.gif

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Galja
    bingo-ada: i inni zainteresowani tematem: zapraszam na forum miłośników cane corso http://www.moloss.fora.pl/index.php
    Galja: właścielka 6 letniego cane corso
    Siema Ania Gamp Ani pies jest piękny
    Pozdrawiam
    Kamusiu Kocham Cie na zawsze
    http://img70.imageshack.us/img70/1967/frilu6.gif

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Galja
    bingo-ada: i inni zainteresowani tematem: zapraszam na forum miłośników cane corso http://www.moloss.fora.pl/index.php
    Galja: właścielka 6 letniego cane corso

    Basia: witaj
    Cześć
    Rozumiem, że macie swoje forum, jak "lukrowe świruski"

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska59
    Cześć
    Rozumiem, że macie swoje forum, jak "lukrowe świruski"
    Ano mamy
    Pozdrawiam
    Kamusiu Kocham Cie na zawsze
    http://img70.imageshack.us/img70/1967/frilu6.gif

  5. #105

    Domyślnie

    CCI:
    Przeczytałam, że CC może być cały rok na dworze, chcemy go do pilnowania obejścia, nie zależy nam więc na rodowodzie. Mamy w pobliżu hodowlę w Bielsku - Białej. Są dwa problemiki: musimy dobrze ogrodzić działkę (to potrwa jeszcze rok-półtorej) i mamy domowego psa rasy amstaff, który może nie być zachwycony innym psem na swoim terenie. Jeżeli masz jakieś sugestie, chętnie posłucham

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZofiaD
    CCI:
    Przeczytałam, że CC może być cały rok na dworze, chcemy go do pilnowania obejścia, nie zależy nam więc na rodowodzie. Mamy w pobliżu hodowlę w Bielsku - Białej. mamy domowego psa rasy amstaff, który może nie być zachwycony innym psem na swoim terenie. Jeżeli masz jakieś sugestie, chętnie posłucham
    P primo tylko z rod.! a dlaczego min. innymi dlatego że masz 100% pewnosc ze masz cc a nie mieszańca który tylko wygląda podobnie. Pozatym znasz rodziców i ich charaktery i mniej wiecej wiesz jaki dany pies może mieć charakter choć całkowite ukształtowanie psa zależy oczywiscie od właściciela. Co do trzymania cały czas na dworzu hm nie wiem czy jakikolwiek pies z krótką sierścia nawet gdy ma ocieploną budę wytrzymałby mróz -30. Corso to pies który ma krótką sierśc wiec dodatkowo jest narazony na odczuwanie zimna bardziej niż np. kaukaz czy inny pies z długą sierścia. Więc w zimę niekoniecznie w mrozy na dworku musi mu być dobrze Choć znam osoby które maja cały rok cc na dworku i jest oki w mrozy zabieraja psy do domu O hod. w Bielsku Białej mówisz pewnie o hod. Moniki NUX VOMICA jeżeli sie nie mylę? Jeżeli tak to dowiedz sie czy bedzie miała szczenieta cc bo teraz zajeła sie astkami i wczoraj wygrał jej astek w Rzeszowie serdecznie jej gratuluję przy okazji Jak weźmiesz szczeniaka 8 tyg to Wasz ast go zaatakuje? Ja wziełam BI jak Kama miała 9 lat. Dodam iż Kamulec jest bardzo terytorialną suką. ale od małego "ustawiła sobie" Bi i jest oki poza małymi czasem burknięciami na siebie. Myślę że ast powinien bez problemu podporządkować sobie małego cc no chyba ze na szczeniaki sie rzuca? Ja mam suki więc raczej Ci nie powiem jak jest u psów ale znajomi mają mini bulla i cc oba samce niekastrowane i dogaduja sie bez problemów drudzy maja cc i DA i też jest oki 2 samce.
    Przedewszystkim jestem za socjalizacja szczenięcia a nie za zamknięciem go tylko na posesjii ale nie będę sie powtarzać po raz kolejny bo gdzieś już o tym pisałam.Czyli podsumujmy moje bazgroły
    1. Tylko z rod.
    2. Socjalizacja przedewszystkim
    3. w mrozy do domku
    Pozdrówka
    Pozdrawiam
    Kamusiu Kocham Cie na zawsze
    http://img70.imageshack.us/img70/1967/frilu6.gif

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska59
    Cytat Napisał Galja
    bingo-ada: i inni zainteresowani tematem: zapraszam na forum miłośników cane corso http://www.moloss.fora.pl/index.php
    Galja: właścielka 6 letniego cane corso

    Basia: witaj
    Cześć
    Rozumiem, że macie swoje forum, jak "lukrowe świruski"
    Tak - w końcu bez hipokrytek

    Zofia: a dokładnie gdzie w B-B?Jedna fajna hod. cane coro była w Jaworzu k/B-B, ale ta hodowczyni CCetów miec nie bedzie już.Inne, które mam nadzieje, nie masz na mysli, nawet Ccetów nie przypomina.
    Chyba, ze myslisz o psie po taysonie?
    napisz jaka to hodowla.

  8. #108

    Domyślnie

    Aniuś gdzie 25 ?
    Pozdrawiam
    Kamusiu Kocham Cie na zawsze
    http://img70.imageshack.us/img70/1967/frilu6.gif

  9. #109

    Domyślnie

    Galja: Nux Vomica, www.psy.bielsko.biala.pl Znalazłam w necie i sunia mi się podoba.

  10. #110

    Domyślnie

    ZofiaD: Monika Dawid, jest moja osobista znajoma nie mieszka juz pod tym adresem, a Andromeda po domowemu Athena, szczeniąt juz nie bedzie miec napewno(wiek juz nie ten).Pozatym Athena owszem, jest przesympatyczna suką, wesoła, kocha dzieci, jest karna, ale niestety jej eksterier zostawia wiele do życzenia.
    Zapraszam na forum w wymienione przeze mnie, napewno coś zaradzimy, i polecimy ci szereg hodowli - sprawdzonych, gdzie kupisz dobrego zdrowego i pieknego CCeta Ja hodowli nie mam, więc żadenego intersu w tym nie mam, ale CC to moja pasja.
    Ciesze sie, że sie tutaj poznałysmy.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Galja
    ZofiaD: Monika Dawid, jest moja osobista znajoma nie mieszka juz pod tym adresem, a Andromeda po domowemu Athena, szczeniąt juz nie bedzie miec napewno(wiek juz nie ten).Pozatym Athena owszem, jest przesympatyczna suką, wesoła, kocha dzieci, jest karna, ale niestety jej eksterier zostawia wiele do życzenia.
    Zapraszam na forum w wymienione przeze mnie, napewno coś zaradzimy, i polecimy ci szereg hodowli - sprawdzonych, gdzie kupisz dobrego zdrowego i pieknego CCeta Ja hodowli nie mam, więc żadenego intersu w tym nie mam, ale CC to moja pasja.
    Ciesze sie, że sie tutaj poznałysmy.
    Dzięki bardzo za dobre słowo. Na pewno zajrzę na wasze forum, nie mniej jednak z kupnem muszę jeszcze zaczekać, myślę że rok - jeśli się uda przeprowadzić. Teraz nie mam warunków na 2 psy.
    A tak przy okazji, my, właściciele amstaffów też mamy własne forum - nie mogłam się powstrzymać, żeby się nie pochwalić. To świetna rzecz, bardzo pomaga wychować swojego malucha.

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kondi1

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    tu Bi z Mł.Ch.Pl. MADAME Del Orte i MAXEM canareczkiem

    hello. mam pytanie kto jest właścicielem tych dwóch cuń cc.
    szukam dla siebie szczeniaczka cc - suni.

  13. #113

    Domyślnie

    Masz odp na privie.
    Pozdrawiam
    Kamusiu Kocham Cie na zawsze
    http://img70.imageshack.us/img70/1967/frilu6.gif

  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zawadówka

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ta metoda nie działa mam 5 miesięcznego flat coated retrivera uczyłem go tak ale zamias waruj robi leżeć narazie umie leżeć dawać łape i głos nie moge go zato nauczyc chodzic przy nodze a mój tata nie ma czasu bo pracuje a mysle że by sobie poradził bo miał 3 owczarki niemieckie ale te psy sporo sie róznią owczarek na wystawie powinien ciągnąć a flat musi iść przy nodze i mam też problem z tym że jak biegne pies mnie goni i łapie za noge jak to zmienić, ale sprawdzałem to ze wzrokiem po chwili zaczeła chowac głowe.
    A zapomniałem jej przedstawić ma na imie neris i jest czarna jeśli ktos wie cos więcej o tej rasie to bym chciał bym wiedziec gdzie trzeba im obcinać futro ma łapach bo gdzieś słyszałem że trzeba to robić

  15. #115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal-doberman

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Łódź / Bełchatów
    Posty
    7

    Domyślnie

    wiem, że odgrzewam suchara, ale masz tu ciekawy artykuł, pare lat temu nie było tak rzetelnych informacji o cane corso w polskim internecie: http://www.szkola-doberman.pl/szkole...posluszenstwa/

  16. #116

    Domyślnie

    Hej,
    Czy ktoś z użytkowników miał do czynienia z obrożą treningową aby oduczyć cane coro gonienia innych zwierząt, chodzi o coś takiego https://www.obroza-elektr...etertek-at-918c Chciałbym prosić o opinię kogoś kto faktycznie używał tego czy jest to skuteczna pomoc trenigowa i jak się sprawdziła w szkoleniu? Fora są wypełnione opiniami osób, które nigdy nie używały tego typu sprzętu, chciałabym otrzymać wiarygodną informację. Jestem zwolennikiem zrównoważonego wychowania. Staram się jak mogę, ale pewnych zachowań nie mogę oduczyć psiaka a w moim przypadku szkoleniowców w okolicy brak Liczę na pomoc.
    Pozdrawiam

  17. #117
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal-doberman

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Łódź / Bełchatów
    Posty
    7

    Domyślnie

    lepiej sam tego nie używaj bo zrobisz więcej szkody niż pożytku. idź z psem na szkolenie do psiej szkoły tam go nauczą posłuszeństwa.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony