dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ogrzewanie

  1. #1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich. Podobnie jak skuns jestem tu nowy, ale do rzeczy. Czy myśleliście nad tym aby zamontować solary na dachu, wtedy ogrzewanie elektryczne nie jest takie drogie, dotyczy to też innych sposobów ogrzewania. Czy mieliście już styczność z takim "dodatkowym" źródłem energii. Pytam bo jestem na etapie wyboru sposobu ogrzewania domu. A co się tyczy kominków to uważam to za bardzo dobry sposób wspomagania ogrzewania. Sczególnie gdy jest połączony z systemem dystrybucji ciepła i np. turbiną.

  2. #2

    Domyślnie

    Rafaelo, podobno urządzenie )solary) amortyzuje sie dopiero po 20-25 latach, więc ekonomicznie sprawe rozpatrujac, sens jest wątpliwy. Był w Muratorze lub Ładnym Domu artykuł kogos, kto sobie cos takiego zainstalowal - ale on traktowal to raczej hobbistycznie i sam kwestionowal opłacalność.

  3. #3

    Domyślnie

    A co do kominka z wkładem, to - chociaz ogrzewamy dom głównie w ten sposób, b. tanio - nie mozna sie obejsc bez dodatkowego źródła. U nas jest to piec elektryczny i koksowy w piwnicy. Dom budowany był schyłek lat osioemdziesiątych i dopiero teraz go modernizujemy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony