dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    Cały czas dopytuję się o paro przepuszczalność ścian każdy producent chwali swoje dostałem artykuły od producentów styropianu ściana nie oddycha od producentów wełny oddycha, ale mało wydawnictwo Murator wraz z Atlasem w poradniku r jak remont z Atlasem artykuł „Krótki oddech ściany” pisany przez pana Krzysztofa Milczarka dopisek "w tej i innych budowlanych sprawach można dzwonić do nas pod bezpłatny numer firmowej infolini (0 800 168 083)orazwysyłać listy pocztą elektroniczną:e-mail [email protected] pisze o przepuszczalności ściany ceglanej 443 g
    Ściany z betonu komórkowego 1440 g; ściany ocieplonej w systemie ATLAS ROKER 1536; ściana ocieplona w systemie ATLAS STOPTER 211 g a jak jest ze ścianami z keramzytobetonu gdzie się nie pytam odpowiedź jest jedną, iż ściana z jamistego keramzytobetonu nie stanowi żadnej bariery dla pary wodnej, czyli tyle ile przyjmie tyle odda prosiłem o odpowiedź wszystkich, ale nikt nie odpowiada czyżby spisek a może ta ściana jest tak dobra, że wszyscy się jej boją czy ktoś może mi pomóc a może spróbujcie wyciągnąć taką odpowiedź od redakcji bo ja od kilku miesięcy nic nie mogę się dowiedzieć brak odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Jes książka właśnie w księgarniach,
    coś chyba "Mikroklimat pomieszczeń".
    Są tam tabele z paroprzepuszczalnością wszelakich
    materiałów, z uwzględnieniem producentów również.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    I tak żadna ściana nie przepuści tej pary, co to się w domu wytwarza.

    Na mój gust z tym oddychaniem to jest tak:

    #1. Jeśli ściana ma takie właściwości, że pochłonie nadmiar pary gdy powietrze jest za wilgotne a odda go, gdy jest za suche, to dobrze. To stabilizuje mikroklimat.

    #2. Jeśli ściana ma takie właściwości, że w jej środku, albo na granicy ocieplenia, para wodna się skropli, to źle. Na takiej skroplonej wodzie chętnie rosną grzyby, a i bez nich woda niezbyt dobrze wpływa na materiały budowlane.

    Co do reszty, to na razie w nic innego nie wierzę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony