dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Bloczki Optiroc już kupiłem, przez przedstawiciela w rewelacyjnej cenie, bo poniżej 9 zł. Rabat jest duży, jako że kupuje nas kilku i płatność jest od razu. Koszt materiału na m2 ściany jednowarstwowej będzie nieco ponad 70 zł, a materiał mi się nadal bardzo podoba. Niestety przywiozą mi go na mój koszt, czyli 3-4 ciężarówki po 500 zł każda. Materiał na dom parterowy z użytkowym poddaszem ( na ściany nośne jednowarstwowe, fundamenty i ścianki działowe ) to koszt trochę ponad 14000 zł + koszty transportu. Analizowałem ceny u innych producentów. Np koszt zakupu materiału na 1 m2 muru jednowarstwowego z Porothermu to 90 zł.
    Skandalem jest dla mnie, że UG Konopnica za pozwolenie na wpięcie się do instalacji wodnej żąda ode mnie 4000 zł i przebudowania kolektora na długości 180 m z fi 40 na 65. I nie wiem, jak im się dobrać do skóry, bo nie stać mnie na te pieniądze i jest to zwykłe zdzierstwo.

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze byłoby abyś się ujawnił kim jesteś, Ale do rzeczy niestety ceny wpięcia się do sieci są ustalane przez Urzędy i nie ma na to rady. Właściciel sieci ustala warunki podłączenia się do niej i tylko negocjacje z nim mogą dać jakieś efekty.
    Zobacz może się da coś wywalczyć. Na dziko raczej nie proponuję a koszty budowy własnego ujęcia (studnia) chyba są za duże jak dla Ciebie. No i dowiedz się czy ceny podłączenia do sieci nie wzrosną w najbliższym czasie.
    Co do materiału na ściany to nie mam zdania na ten temat.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawi mnie, czy już Masz obliczony koszt całego budynku, pod klucz?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek45

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-030
    Posty
    4

    Domyślnie

    proszę bardzo, już się zalogowałem. Obliczyłem, że na materiały budowlane do mojego domku (GL 133)o 140 m2 z poddaszem użytkowym - za wyjątkiem dachu potrzeba mi jeszcze (uwzględniając ulgi) około 10000 zł. Czyli budując z Optirocu koszt materiału na ściany fundamentowe, zewnętrzne, wewnętrzne, strop, posadzka na parterze, kominy, zaprawę zapłacę około 25000 zł. Policzyłem to jako laik budowlany, ale mam pusty kosztorys i nie musiałem za bardzo studiować samego projektu.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja tez kupilem materialy. Zdecydowalem sie na Maxa. Koszt materialow na sciane 3 watrstwową to 42 zł/m2 ceramika (scian konstr. 19 cm i zewn. 9 cm) i ok. 15 zl/m2 welna 20 cm. To bedzie ciepla i mam nadzieje dobra i trwala sciana.

    Kupilem tez belki i pustaki stropowe (Ceram).

  6. #6

    Domyślnie

    Krzysztof,
    kupiłes Maxa za ile? I jakiego producenta?
    Jesli to nie tajemnica, oczywiscie
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony