dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Ile pieniedzy wydanych na budowę domu macie zarejestrowanych na fakturach?
    Jak wynika z moich doświadczeń na stan surowy+dach wydałem ok 100 tys. zł. Wchodzą w to materiały, robocizna. Na fakturach mam niestety jedynie jakieś 70 tys., które to mogę przedstawić w Urzędzie Skarbowym jako podstawę do odliczeń. Wychodzi, że jakieś tylko 70% wydatków na budowę domu będzie odliczonych. Więc żeby osiągnąć 189 tys. (limit podstawy do odliczeń) muszę wydać jakieś 270 tys.
    Jak jest u was. Nie wierzę, że macie 100% na fakturach.
    J.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-12-23 09:50, Anonymous wrote:
    ... Nie wierzę, że macie 100% na fakturach.
    Masz rację.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie zrobiłem podobne podliczenie, bo też to mnie interesowało. W moim przypadku mam faktury na 55% wszystkich wydatków, gdybym się postarał (nie zawsze brałem, bo mi nie zależy) doszedłbym do 65-70%. W moim przypadku prawie cała robocizna jest bez rachunku i większość drobiazgów (które oczywiście po podliczniu okazały się znaczące). Podstawowe materiały z vatem.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam na fakturach prawie wszystko nie licząc dokładnie ok. 95%kwoty.
    Pamiętajcie,że faktura to nie tylko dokument dla fiskusa, ale również dowód w przypadku dochodzenia swoich praw z tytułu rękojmi.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Sorry coś mnie wylogowało to byłem ja.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Na potwierdzenie, że gość to robił są wpisy w dzienniku, zdjęcia z placu boju, itp., itd. Poza tym w mniejszych społecznościach zła opinia też jest straszakiem. U mnie nikt do tej pory się nie opierał przy ewentualnych poprawkach. Ja nie wierzę w dom za 200tys. (jest nawet gorzej niż myślałem), a dokładając do tego jużzrobione odliczenia przez KM, to nawet mógłbym mieć i mniej niż 50%

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też z tego samego powodu co Frankai właśnie.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tak, nie jest trudno zgromadzić faktury w górnej kwocie limitu (186 000 zł). Budowa niestety kosztuje. Radzę być bardziej wybrednym w wybieraniu materiałów czy też usług. A już na pewno nie uzależniać wyboru od tego czy kontrahent wystawi fakturę. Ci którzy zaczynaja obecie budować są w trochę innej sytuacji. Według obecnego stanu prawnego, możliwość dokonania odliczeń od poniesionych wydatków kończy się bodaj, że z dniem 31 grudnia 2004 r. Ci którzy zamierzają kończyć budowę po tej dacie są w zdecydowanie gorszej sytuacji.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Anonimowy, a czy Ty nie jesteś ze Skarbówki, że tak wypytujesz?
    Jak fiskus jest pazerny to oczywiście, że część towaru i robociznę załatwiam bez faktury ale taniej.
    Jak mogę od razu mieć upust wolę nie czekać aż fiskus zwróci mi to samo za rok po rozliczeniu PIT.
    A w ogóle to zacząłem budować głównie dlatego, że płaciłem za dużo podatków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony