dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 132
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.635 z 2635
  1. #2621

    Domyślnie

    Ale tu cisza. Wszyscy juz mieszkają i urządzeni. Tylko my zostaliśmy na placu boju.
    W środę skończyliśmy tynki. Dziś wstawiliśmy kominek. Jeszcze dużo przed Nami, ale zupełnie inaczej w środku wygląda. Bardziej jak dom, niż jak budowa
    Trzymajcie kciuki za pogodę, bo chcemy jechać dalej z pracami.
    Pozdrawiamy.

  2. #2622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie


  3. #2623

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie, jak widzę temat z roku na rok niestety umiera A my zamierzamy w tym roku rozpocząć budowę mo4a Działka i pozwolenie czeka już dłuższa chwile.

    Zmiany w projekcie:
    Garaż powiększony o metr w szerz i wzdłuż.
    Salon wydłużony o metr
    Ścianka kolankowa około 96cm
    1 łazienka na gorze

    Temat przeczytałem od deski do deski kilka razy jednak nadal nasuwa mi się kilka pytań.
    Czy ktoś powiększał okna i rezygnował z okien połaciowych ?
    Jakie mieliście wyceny na stan 0 oraz sso bez więźby ? (sama robota)
    Czy ktoś buduje/wybudował wspaniałego w okolicy Lubina ? Baaardzo chętnie oglądnął bym domek na żywo i posłuchał rad ludzi którzy już go użytkują

  4. #2624
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    Hejka Wszystkim

    Jak tam życie w Waszych Wspaniałych ??? Faktycznie temat mocno martwy heh


    Ja tam z perspektywy 6 lat ( już !!! ) mieszkania w swoim bardzo go lubię ! Nie wiem czy następny wybudował bym taki sam ale to nie kwestia samego domu, tylko moze tego ze wszystko moze się zmienia, także my sami ...

    Właściwie to w tym roku, skończyłem dopiero ostatni etap budowy, bo wybrukowałem sobie podjazd, a przy okazji zrobiłem małą reorganizacje przestrzeni i zamiast dużej nieużytecznej zagrody śmietnikowej wygospodarowałem miejsce na małą wiatę na 2 moje stare pupile żeby nie lało na nich i miały dobrze zimą

    A w domu .. zaczynam myśleć o jakimś małym remoncie, może w przyszłym roku, ale właściwie tylko odświeżenie, moze jakieś małe zmiany na ścianach, moze lampy- plafony LED na klatce schodowej i w łazienkach.

    Żałuję że nie mam większej działki, bo ogród lubię najbardziej, jak tylko będzie okazja powiększyć to to zrobię.

    A co u Was ?

    Grzech
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160702_150132_resize.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	365793   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160702_150159_resize.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	365794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160702_150210_resize.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	365795   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160702_150352_resize.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	365796  
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

  5. #2625
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    ... ale tu cisza ...

    Jak sie Wam mieszka ? Jestem ciekawy czy ktoś kto kiedyś z nami budował już Wspaniałego - już się z niego wyprowadził i ma/wybudował już następny swój dom ? Jeśli tak to jaki, jak odmienny i dlaczego ? Co byście poprawili w swoim Wspaniałym ?

    Grzech
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

  6. #2626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Grzechu, czyżbyś zatęsknił za budowaniem?

    Planów przeprowadzkowych nie mam, budowlanych tym bardziej. Mój dom jest optymalny na kolejne dekady mojego życia. Dopiero jak będę starutka to wróce do miasta do jakiegośc przyjemniego mieszkanka z ogródkiem wielkości pokoju
    A jakbym mogła sobie pomarzyć na temat obecnej mojej siedziby to chciałabym mieć kuchnię tak ulokowaną, żeby prosto z niej było wyjście na taras ogrodowy.I zrobiłabym większe okna. Witryny do samej podłogi. Niby ciemno nie jest, ale światła nigdy za wiele. Wolę więcej. Przyznaję swoje skąpstwo w momencie zamawiania okien

    Dzisiaj myślę, że wybrałabym to:
    https://projekty.muratordom.pl/proje...o_1=&wo_0=&sd=

  7. #2627

    Domyślnie

    Witajcie Wspaniali.

    Dzisiaj odczytałem powiadomienie, że coś się ruszyło w starym temacie Wspaniałych.
    My mieszkamy w swoim od sierpnia 2013 i jeszcze parę rzeczy trzeba dokończyć - szczególnie ogród.
    Sprzedawać domu nie mam zamiaru - wszystkie zmiany, które zrobiłem świetnie się sprawdziły i domek jest idealnie dopasowany do naszej 5-osobowej rodziny.
    Ewentualna przeprowadzka jest planowana, podobnie jak u asizett, na starość do jakiegoś niedużego parterowego domku.
    Teraz cieszymy się Wspaniałym.

    Pozdrawiam
    Piotr

  8. #2628
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    Ale fajnie że temat trochę "ożył" ))

    Prowokacja się udała ) Ja też jestem zadowolony ze wspaniałego, ze zmian które wprowadziłem - z jednych bardzo, inne okazały się mało znaczące, a innych zabrakło ( np. okno w małej łazience na dole, okno w górnym holu ...

    Jakie macie koszty ogrzewania w ubiegłych sezonach ? Ja tak ok 1800 - 2600 zl średnio za ogrzewania za sezon zimowy ( odliczając grzanie CWU - u mnie ok 180 zł co 2 miesiące ). Pierwszy rok był nadzwyczajnie duże bo prawie 2 razy większy ... pewnie świeże mury, nie miałem jeszcze elektrozaworów na poszczególne pomieszczenia itd ...

    Pytanie 2 - ktoś z Was ma fotowoltaikę ? Jakie są Wasze opinie ? Zastanawiam sie nad tym.
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

  9. #2629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Grzechu, z Tobą zawsze chętnie pogadamy natomiast pytanie, czy ktoś nowy jeszcze do nas dołączy?

    U nas koszt ogrzewania to 1 200 zł/sezon (również bez ciepłej wody).

    Fotowoltaiki nie mamy, ale chętnie byśmy mięli Możliwe, że jak wygrzebiemy się z kredytu, kupimy nowe auto, wyremontujemy chatę... to kupimy skarbonkę na ten cel

  10. #2630

    Domyślnie

    Pytanie 1
    Mój aktualny koszt ogrzewania to ok. 1200 - 1500 rocznie (w tym CWU). Przez prawie połowę roku CWU z solarów. Nie liczę tu kosztu zasilania: sterownika, pomp i wentylatorów WM. Pierwszy rok to ok 150% tego co teraz. Używam najtańszego paliwa czyli węgla kamiennego. Kocioł grawitacyjnie napędza 1000l bufor, który jest zasilaniem CO i zapewnia przepływowe grzanie CWU.

    Pytanie 2
    Byłem namawiany na "Prosumenta", ale na szczęście odpuściłem - zaszły zmiany w prawie. Podobno teraz jedyny opłacalny wariant to taka ilość paneli, żeby zbilansować własne zużycie - ZE nie chcą płacić nadwyżek. Kolega z pracy był na to napalony lecz niestety wyschło źródełko tanich paneli fotowoltaicznych. Ja mam takie ustawienie wzgl. stron świata. że nie starczyło by mi dachu na sensowną ilość paneli.

    Pozdrawiam,
    Piotr.

  11. #2631
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    Ale jednak w jeśli by w Prosumencie produkować do 100% swojego zapotrzebowania na prąd to wygląda to na dość opłacalne ... i mnie to kusi.

    Co do kosztów ogrzewania to pewnie znaczenie ma także temperatura w domu ( my jesteśmy raczej zmarzluchami ) i mamy w domu ok 22 st ( sypialnia 21 ), kominkiem w zimie palimy może 10 razy głównie dla klimatu, a co gazowe właściwie wł ok 1 listopada i a wył ok 15 kwietnia a resztę roku o nim nie myślę, co pewnie nie jest szczytem oszczędności ale jest mocno komfortowe dla mnie.

    A jak wygadają Wasze ogrody ? Porosły Wam już fajnie rośliny, krzaki i drzewa ?
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

  12. #2632
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    Witajcie - mam pytanie ?

    Czy ktoś z Was orientuję się może albo może sprawdzić w projekcie - jakie jest zapotrzebowanie na ciepło naszego WSPANIAŁEGO ? Potrzebuje tych danych a niestety, nie moge znaleść swojego projektu i mam problem. Podobno w większości nowych projektów to zapotrzebowanie jest już w projekcie, nie wiem czy w naszym jest i nie mam jak sprawdzić, a jeśli nawet nie ma to może ktoś z Was to wyliczał ?

    Będę baaardzo wdzięczny za pomoc

    Grzesio
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

  13. #2633

    Domyślnie

    Witam.
    Cytuję z projektu (M04b):
    "Sezonowe zapotrzebowanie ciepła do ogrzania budynku 23803,6 kWh/rok
    Obliczono je zgodnie z PN-B-02025"
    To są oczywiście wyliczenia dla domu wybudowanego zgodnie z projektem.
    Ja u siebie zrobiłem dużo zmian w kierunku energooszczędności i u mnie to zapotrzebowanie spadło do ok. 8000 kWh/rok
    Pozdrawiam
    Piotr

    PS.
    Powiadomienia o nowych postach na Muratorze są jak "błyskawica" - dopiero dzisiaj dostałem informację o Twoim pytaniu z 16.04.
    Ostatnio edytowane przez piotrmw ; 23-04-2018 o 22:31

  14. #2634
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    Tak czy inaczej dziękuje za odpowiedz Piotr ) Juz podane, końcem roku sie okaże czy gmina dostanie dofinansowanie. Swoją drogą muszę spisać z rachunków i wyliczyć "z natury" ile u mnie wychodzi z ostatnich kilku lat.
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

  15. #2635
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzech35
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    80

    Domyślnie

    Moi Drodzy, mam dla Was fajną niespodziankę !! )

    Wspaniały w Muratorze ! ))

    W grudniowym numerze Muratora jest opisany nasz "Wspaniały" dom, a konkretnie mój dom

    Więc po latach "Wspaniały zgarnia nawet okładkę ! )

    https://photos.app.goo.gl/mUHR9EGAFRKghui2A

    Tutaj znajdziecie pełny tekst ( dostep do tego artykułu jest otwarty ):


    https://miesiecznik.murator.pl/archi...arda_4619.html

    Miłej lektury, i cieszę się że mogę Was u siebie gościć, chociaż wirtualnie

    Mam nadzieje że jeszcze trafią tu nowi którym spodoba sie nasz projekt i wybudują swojego Wspaniałego

    A co tam u Was w Waszych Wspaniałych ? Jak się mieszka ?

    Grzech
    ____________________________

    Grzech

    https://get.google.com/albumarchive/...J-Z3f7Lko3b0gE

Strona 132 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony