dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 132
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2635
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    labrador

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Gratuluję wyboru!!! Ja też zaczynam na wiosne i upatrzyłem właśnie ten projekt. Nietrawię jedynie w tym projekcie schodów w salonie myślę że można je przeprojektować w miejsce garderoby i kombinuje jak by tu zadaszyć taras. Jeśli masz dokładne rozeznanie kosztów to bardzo proszę.

  2. #22

    Domyślnie

    [ehh ja tez ni etrawiie tych schodów i jesli ostateczni esie zdecyduj en aten projekt to bede próbował zrobić osobna klatke. Nie ni emam rozeznania w kosztach bo ja napisałem ni ejestem do konca zdecydowany co do wyboru.
    Ja jeśli juz troche przedłużyłbym chałupke o 0.9 lub 1,8 m.
    A która wersje wybierasz z jedno czy dwustanowiskowym garażem?
    Pozdrawiam i czekam n ainfo
    Marti

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    labrador

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    garaż będzie zdecydowanie dwustanowiskowy! wybór projektu rozpoczoł się od założeń , garaż dwustanowiskowy i dach dwuspadowy.pierwsze ze względu na taką potrzebe drugie ze względu na nasz gust.ten manewr ze schodami to jest na razie mój koncept zmieni to układ poddasza ale tam chcę zostawić dwa pokoje, łazienke i "pralniogarderobe".chętnie zobaczyłbym ten dom w naturze

  4. #24

    Domyślnie

    Widzę, że niewielu ludzi chce budowac taki dom. Ciekaw jestem jaki jest tego powód. Jeśli tu zagladacie powiedzcie coś, poradźcie , skrytykujcie.
    Labrador, a kiedy zaczynasz budowę, jak postepy w realizacji zmian?
    Ja tak naprawde zakupiłem działke dopiero teraz tyle to się wszystko ciagnęło i nie jestem w stanie ruszyc wiosną z budową. A ja chciałbym jeszcze by domek stał na wyzszym fundamencie ( około 1 m ), który potem obsypany bedzie ziemia. To ze wzgledu na grunt i bliskośc rzeki- heheh Wisły.
    Pozdrawiam Marti

  5. #25

    Domyślnie

    Witamy wszystkich. To jest nasz debiut i przy okazji możemy pochwalić się zakupem tego właśnie projektu tj. "wspaniały wariant z dwu stanowiskowym garażem". Też nam po głowie chodzi co z tymi schodami zrobić. Może jakieś sugestie ktoś ma?

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,ja bym zrezygnowała z 8 na dole czyli z garderoby i dałabym tam schody.

  7. #27

    Domyślnie

    Myślę o tym, ale jest wtedy spore zamieszanie na górze, jak to rozplanować by miało ręce i nogi, jeszcze tego nie widzę, ale pracuję nad tym.

  8. #28

    Domyślnie

    SUPERRRRR !!!!!!!!!! Wreszcie znalazł sie ktos kto wybrał ten projekt . Jak pisano juz wyzej te schody to problem al etrzeb ago jakos rozwiazac . Fakt najlepiej by było w 8 schody. Mam nadzieje ze zamieszanie n agórze da sie jakos opanowac. A moze zapytac Muratora jak to widzi? Jak kupowałes projekt ni epytałes sie o zmiany??
    Jeśli cos juz wykombinujesz to powiedz co. Trzymam kciuki i czekam.
    Czy masz wstepny kosztorys budowy tego projektu?
    Pozdrawiam
    Marti
    PS
    Mam nadzieje ze ten watek wreszcie nabierze rumieńców bo przeciez ten projekt z jednostanowiskowym garażem jest w Top 10 Muratora. Czy to nie dziwne, że tak mało realizatorów tego projektu tu zagląda?

  9. #29

    Domyślnie

    ja także się cieszę, że będę miała z kim o tym podyskutować.
    Przy kupnie projektu pytałam o zmiany, ale wtedy pierszą naszą propozycją było odwrócenie schodów, tj. wejście na nie nie od strony przedpokoju, ale od strony salonu, wtedy także zyskujesz juz miejsce w salonie, i jest to do zrobienia, a nie trzeba tak duzo zmieniać. Na razie uważam, że należy zrobić odbicie lustrzane łazienki na dole, by wejście do gabinetu nie było tuż czy raczej wręcz na wejściu do łazienki, w ten sposób będzie troszkę luźniej w tym kącie.
    Czy mam rozumieć, że Ty także budujesz ten projekt ?!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga&Seb
    ja także się cieszę, że będę miała z kim o tym podyskutować.
    Przy kupnie projektu pytałam o zmiany, ale wtedy pierszą naszą propozycją było odwrócenie schodów, tj. wejście na nie nie od strony przedpokoju, ale od strony salonu, wtedy także zyskujesz juz miejsce w salonie, i jest to do zrobienia, a nie trzeba tak duzo zmieniać. Na razie uważam, że należy zrobić odbicie lustrzane łazienki na dole, by wejście do gabinetu nie było tuż czy raczej wręcz na wejściu do łazienki, w ten sposób będzie troszkę luźniej w tym kącie.
    Czy mam rozumieć, że Ty także budujesz ten projekt ?!
    Ech z tymi schodami to problem przeniesienie ich na 8 jest łatwe ale spowoduje całkowite zaburzenie na górze. Oto co napisano mi z Muratora
    O ile na pierwszy rzut oka można rzeczywiście w prosty sposób przenieść
    schody w miejsce pom. 8, to zdecydowanie gorzej przedstawia się sytuacja na
    poddaszu, gdzie przeniesienie ich spowoduje brak możliwości połączenia
    części mieszkalnej domu z pokojem nad garażem, tj. sypialnią nr.16.
    Rozumiem że są Państwo zdecydowanym przeciwnikiem chodów w pokoju dziennym,
    może w takim razie wydzielić pokój dzienny osobnymi ściankami działowymi.

    Być może jest to jakies rozwiazanie ale nie wtedy kuchnia jest bez otwarcia na salkon- moze to atut?
    Wejscie na schody od strony salonu - nie wien czy to duzo zmieni? Nie potrafie dobrze wyobrazic sobi etego . A moze dobrac jakis rodzaj schodów który w jak najmniejszym stopniu przeszakadzałby w salonie.
    Co do budowy - juz prawie mam działke i wiem ze jest waska (20 m) i ten projekyt od poczatku spodobał sie zarówno mi i moijej zonie heheh - to bardzo wazne. Wzne było by była spizarnia , na dole pokój gościnn/gabinet i n agórze nasza strefa. Z tym ze myśleliśmy o tym by ni erobic n agórze dwóch łazienek- koszty . AQ tak na marginesienie jak z kosztami budowy wiecie juz cos n aten temat, czy wybieracie takie ściany jak w projekcie i czy budujecie z garażem jedno czy dwustanowiskowym. Czy ni emyśleliście troche o wydłuzeniu dokmu o 90 cm lub 180 cm?
    Pozdrawiam serdecznie
    Marti

  11. #31

    Domyślnie

    Faktycznie wąska działka, ale tak naprawdę to korzystasz z działki z przodu i tyłu domu, a po bokach wystarczą krzaczki oddzielające Was od sąsiadów. Ja z mężem obejrzeliśmy mnóstwo projektów i ten naprawdę, stwierdziliśmy, że jest prosty, wdzięczny i spełnia nasze "wymagania / oczekiwania".
    Rozmawialiśmy z architektem i przedstawiliśmy naszą koncepcję zmiany tych schodów, tj. wejście na schody od salonu. Architekt stwierdził, że jest to dobre rozwiązanie, bo już na wstępie zyskuję więcej mniejsca w salonie, a jakie dokładnie będą te schody (tj z czego) mogą spowodować jeszcze zaoszczędzenia więcej miejsca. A przeniesienie ich do 8 powoduje, co się potwierdza, bałagan na piętrze.
    Jeśli chodzi o koszt budowy, myślę, że mniej więcej poznamy go w przeciągu dwóch tygodni, w tej chwili ekipa budowlana ma go do wglądu i ma nam wycenić / ocenić itp.
    Teraz tak sobię myślę o 2 (hol) obo w sumie taka powierzchnia nie wykorzystana, bo nic nie wstawię, trochę pusto, w każdym razie jeszcze nad tym myślę. A co myślisz o łazience na dole, co pisałam wcześniej ?!

  12. #32

    Domyślnie

    A ja jak już pisałam,dałabym na dole schody w 8 a na górze wtedy łazienka tam gdzie schody czyli 17 z 12 i niema żadnego u góry bałaganu.

  13. #33

    Domyślnie

    Chyba zgadzamy sie co do piekna tego projektu, jego skromnej bryły i przez to komponującej sie dobrze w niemalze kazdym terenie. No tak działka wąska ale długaśna 120 m i dlatego dla nas wazne było wyjście n ataras z tej strony jak w projekcie, bo wtedy mamy wspaniały widok na (przyszły) ogród.
    Z tym lustrzanym odbiciem rozumiem, ze chcesz łązienke tu gdzie garderoba a garderoba tam gdzie łazienka, czy tylko odwróceni esamej łazienki?
    A co do holu no tak moze i duzy ale tez nie ma chyba co tam zbytnio mącic by nie stracił swojej funkcji łaczacej pomieszczenia.
    Alis, a masz juz projekt tych zmian czy sa one faktyczni etak niewielkie ze bez zbednego zamieszania zmieniając tylko jak Ty to napisałas uzyskuje schody z 8?
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze postepy.
    Ja juz kupuje działke własni edostałem od notariusza tel. ze agencja nie chce kupic tej działki.
    Hurrraaaaaaaaaa!!!!
    Mart

  14. #34

    Domyślnie

    Gratulacje ! Nie ma to, jak kupić coś upatrzonego, oczekiwanego !
    Działeczka faktycznie baaaaaardzo długa, no to macie pole do popisu, tyle miejsca za domem - piękny ogród - fajnie !
    Zmiana łazienki, to miałam na myśli odbicie lustrzane, ale w tym samym miejscu co jest (wejście tam gdzie szafa), myślę, że to troszkę ułatwi komunikację w tym kącie ?!
    A co do holu, to pewnie racja, może się troszkę już rozbrykałam z tym zmienianiem, ale z drugiej strony teraz mogę na to sobie jeszcze pozwolić, po rozpoczęciu budowy już nie, czyż nie ?!
    Alis - dołączam też swoją prośbę do Marti, jeśli masz gdzieś te zmiany do wglądu, to byłoby super je zobaczyć, bo zmiany góry jeszcze nie umiem sobie wyobrazić

  15. #35

    Domyślnie

    A tak na marginesie gdzie budujecie??
    Ja prawie w Puławach nad Wisłą mam działkę - woj. lubelskie
    Pozdrawiam
    Zamieszczam jeszcze link do wariantu domu z garażem na dwa samochody

    http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject

  16. #36

    Domyślnie

    My budujemy się w woj. mazowieckim, ok. 40 km od W-wy. Natomiast co do projektu, to zdecydowaliśmy się na wspaniały - wariant 1, tak więc powiększony, dwu-stanowiskowy garaż, niewielka różnica z wersją podstawową, a jednak jest spora, zyskujesz garderobę na górze i większy pokój nad garażem.

  17. #37

    Domyślnie

    Super! Bardzo sie ciesze, ze znalazłem ludzi którym ten projekt sie podoba. Czekam na dalsze informacje- wszystkie jesli mozna
    A co do garazu ja z dwu-stanowiskowym bede pewnei musiał zrezygnowac z okiem bocznych- szerokośc domu i działki i te przepisowe 4m i przenieśc okna na sciane ogrodowa lub uzyskac zdode na delikatne przekroczenieo 2 m.

  18. #38

    Domyślnie

    A może by tak, zamiast okien zrobiłbyś lukswery, wówczas ten wymagany odstęp od ogrodzenia jest mniejszy. Mój mąż wpadł na przykład na zrobienie na tyłach działki jeszcze jednego garażu, wolnostojącego, bo grzebanie przy samochodach to jego hobby, u Ciebie zdało by to egzamin jeszcze lepiej, przy tak długiej działce - nie zagracisz sobie tak działki, jak my. Jest to też jaikieś rozwiązanie.
    Jak będą pojawiać się u nas jakiekolwiek nowe pomysły, oczywiście, że będziemy je tutaj dawać, osoba z boku, może mieć jakieś dobre argumenty za lub przeciw uwzględnieniu czegoś, czego ja już na przykład nie wzięłam pod uwagę.

  19. #39

    Domyślnie

    Czekam niecierpliwie na każda informacje i trzymam kciuki.
    Pozdrawiam
    Marti

  20. #40

    Domyślnie

    My również będziemy czekać na Twoje propozycje i pomysły !
    No to będziemy w kontakcie

    Pozdrawiamy
    Aga & Seb

Strona 2 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony