dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dostałem warunki techniczne na wodociąg. Pisze tam mniej więcej tak:

    - wodę należy doprowadzić z istniejącej sieci z rur PVC 110 mm

    - wybudować odcinek sieci z rur PVC 90mm na działce (nr działki, jest to planowana droga gminna) i włączyć przy pomocy trójnika do istniejątego wodociągu

    Tej rury 90mm będzie jakieś 50 metrów.

    - przejście rurociągu pod drogą powiatową wykonać w rurze osłonowej.. (itd, itp)

    Rura jest po drugiej stronie asfaltowej szosy. Szosy tej wraz z poboczami itp infrastrukturą jest około 20 metrów. Powyżej podane 50 metrów to już razem z szosą, po jej przebiciu zostanie jeszcze 30 metrów rury do położenia.

    - przyłącze do budynku wykonać przewodem PE i wciąć do projektowanego wodociągu przy pomocy nawiertki samonawiercającej 90x32 mm z obudową

    Od tej rury 90mm do budynku będzie jeszcze z 6 metrów, może 7, tego doprowadzenia.

    - w budynku mieszkalnym zamontować wodomierz 20 mm

    ----------------------------------------------------------

    No i mam pytania do tych, którzy to już robili.
    1. Ile to może kosztować?
    2. Z warunków wynika, że jestem zobowiązany do położenia 50-metrowego kawałka rury dla gminy. Wiadomo że każda gmina ma inaczej, ale czy w tej sytuacji daje się z nimi jakoś negocjować koszty podłączenia do sieci?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nikt na forum wodociągu nie zakładał??

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    250m rura 73mm (ciekawe dlaczego Ty masz 90) przecisk pod torem
    całosc 14,3tys.(projekty geodeci kolejowi wykonastwo materiał przecisk pod torem 6m uzgodnienia)
    W wodociągach wyliczyli mi 32tys.
    Wodociąg pozostał moją własnością.(nie przekazałem go)
    Wszystkie prace były robione przez pracowników RPWiO na prywatne zlecenie.
    Radze wynająć dobrą koparke (zapomnij o ostrówkach itp szkoda czasu i pieniedzy) najlepiej cos z napedem na 4 koła i o dużej mocy, gdyby nie ta kopareczka to bawil bym sie chyba z tydzien, a tak w dwa dni było po wszystkim.

  4. #4

    Domyślnie

    ja robiłem przecisk pod 6 m jezdnią asfaltową rura PE dn 40 + 15 mb do domu - razem 2000,00
    Jest jakaś stawka do 30m i dalej.
    Może komuś sie przyda ta informacja.

  5. #5

    Domyślnie

    Będzie bolało,
    ja płaciłem za metr ruru z robocizną średnio 280PLN plus studzienka 2000PLN
    pozdr,

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Jeszcze nie robiłem, ale mi też kazano zrobić kawałek wodociągu o przekroju 110mm. Co prawda nie przeciskam się pod drogą, ale wcinka, długość 80 m, i inne pierdoły koszt ok. 10.000 zł. Jak się okazało w drodze gminnej i miejskiej wodociąg musi wybudować miasto lub gmina. U mnie własnie dzisiaj ważą się losy mojego projektu, jak moje pisma (i moich przyszłych sąsiadów też - czym więcej podpisów tym lepiej) poskutkują wodociąg będzie za darmo, jak nie to składka i jedziemy ...

    Juras

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Juras
    bardzo duzo Ci wyliczyli
    popytaj pracownikow RPWiK zrobia to znacznie taniej na prywatne zlecenie.
    Mysle ze wiecej niz 5-6tys nie wezma, a jak dobrze pogadasz to moze i taniej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    60m PCV Q32 w drodze prywatnej + przejście pod szutrową drogą gminną + odejście 5m ze studzienką wodomierzową.

    Rów 1,6m wykopał mi "koparkowy" za 600 pln.

    Reszta za 4 tys.pln - materiały i robocizna "pod klucz".
    Robi mi to 6 wykonawca - poprzedni chcieli za to samo od 6 do 10 tys.pln

    Ciekawostka: gaz - praktycznie te same odległosci, ten sam rów, taka sama rura kosztuje bez łaski mniej niż połowę, a kanalizacja (trudniejsza do wyknania - spadki) 900,- pln.

    Woda wogóle jest najdroższa - nie wiem dlaczego ?

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie było około 80 zł za metr + materiał ale tylko 20 m. Przy dłuższych odcinkach powinno być taniej.
    Hej

  10. #10

    Domyślnie

    Okolice Krakowa - 6.000,oo zł za ok.150m przyłącza fi 50mm (po działce gminnej i sąsiada)+cała studzienka (wodomierz.zawór itp)+ wcinka do rurociągu fi 110mm.I jeszcze na naszą prośbę zabezpieczyli przed kradzieżą płytę betonową nad studzienką. Projekt do pozwolenia 400zł - bez faktury.Ponieważ robili to panowie z wodociągów - sami zrobili odbiór a ja tylko podpisałam odpowiednie papiery i oczywiście zapłaciłam.Nic więcej mnie nie obchodziło.Za włączenie do ogólnego wodociągu dodatkowo - 2.600,00 zł.- w sumie drogo.Czytałam, że inne gminy są tańsze.Ale chyba każdy musi dokonać takiej wpłaty.

  11. #11

    Domyślnie

    XanX wrote:
    Juras
    bardzo duzo Ci wyliczyli
    popytaj pracownikow RPWiK zrobia to znacznie taniej na prywatne zlecenie.

    XanX, pytałem różnych i tylko prywatnie i właśnie tyle mi wyliczali.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony