dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie

    Może to pytanie tutaj nie za bardzo pasuje.
    W moich okolicach działa tylko TP S.A. Na nowym osiedlu jak na razie nich chcą założyć nowej linii telefonicznej (myślę że brak konkurencji). Polecali mi łącze radiowe ale mi zależy głównie na internecie. Czy ktoś z was korzysta z tego typu łącza telefonicznego do internetu, czy to może działać.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli jest to oferta łacza radiowego od TP SA, to trzymaj się z daleka. Chyba, że lubisz być podsłuchiwany...

    Natomiast są możliwości oferowania internetu przez łącza radiowe. I z tego można już skorzystać.

    A tak w ogóle to zajrzyj na stronę podaną w mojej stopce.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Mam takie coś w domu. Nazywa się NMT. To ważne bo podobno jest kilka typów telefonu radiowego. Fachowcy z TPSA twierdzą, że da się na tym uruchomić modem, choć gwarantowany transfer nie jest za wysoki.
    U siebie chce to sprawdzić empirycznie. Co do podsłuchiwania - to prawda. U mnie telefon chodzi w interferencję z starym radiem sąsiada (dom oddalony 30 metrów). Podsłuchać się nie da, bo są to raczej dźwiękowe zakłócenia, ale może fachowiec by coś z tego wyłowił .
    Też bym się trzymał od tego z daleka, gdybym miał wybór... Co do internetu radiowego, to raczej oferta nie jest skierowana do osób indywidualnych. Cena jest niezbyt zachęcająca - przynajmniej u mnie.

  4. #4

    Domyślnie

    My mamy taki telefon. Całe te urządzenie ma wbudowany modem. Połaczenia z internetem są fatalne - rwie się kilka razy na minutę, co prawda łączy się za chwilę ponownie - efekt: łapie kolejne impulsy = kosmiczy rachunek. Do sytuacji awarynych ( pilnie trzeba wysłać maila ) może być ale nic poza tym.

  5. #5

    Domyślnie

    no wlasnie - kto oferuje internet via radio? jak sie ksztaltuja ceny?

    wojtek

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Na moim terenie znalazłem 3 oferty:

    cromwey, ale to są ceny dla biznesu (1kPLN abonament miesięczny)

    tele2 - ceny do zaakceptowania, ale musi byc minimum 5 odbiorcow w jednym budynku (5 do 1 instlacji/anteny)

    pattern comunications - ceny pyszne, ale ... działa tylko w teorii, oferta handlowa wciąż zerowa, choć technicznie to najciekawsza opcja bo internet przez gnizdko elektryczne

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie czytałem ofertę TELE2, znam tą firmę z Danii i jest OK.
    http://www.tele2.pl/index.php?section=internet_ind

  8. #8

    Domyślnie

    W Warszawie jest firma SFERIA, która oferuje internet drogą radiową. Korzystam z nich od lipca 2002, na początku były kłopoty z jakością, od ok. 2 miesięcy jest bardzo dobrze - prędkość 115 kbps.

  9. #9

    Domyślnie

    w okolicach wroclawia, ktos cos zna?

    wojtek

  10. #10

    Domyślnie

    Popieram przedmówców! Miałem takie łacze od tpSA przez dwa lata. Telefon psuł sie srednio co cztery dni. Napisalismy ponad dwadziescia reklamacji. Przy dwudziestej pani w okienku poradziła nam wystapic o zwykła, analogowa linie. Udało sie! Od tamtej pory jest spokój.
    Z tego co wiem - inni posiadacze tego rozwiazania w okolicy zrobili tak samo.

  11. #11

    Domyślnie

    A tutaj nie piszą dobrze o Sferii:
    http://www.telix.pl/article.php?sid=1518

  12. #12

    Domyślnie

    firma RETEL tez to oferuje , 50zl ryczaltu, ale tylko 14400 w porywach - wiec chyba nie dla mnie

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Jeżeli chodzi o łącza telefoniczne, bezprzewodowe, to T.P.S.A instaluje trzy rodzaje, a właściwie w tej chwili to już tylko dwa. Pierwszy najbardziej rozpowszechniony, to łącze mikrofalowe (takie małe białe pudełko jako "antena"), jest to system oparty na DECT, tak z grubsza. Jest dobry do telefonu, ale internet max. 9600bd, a więc nawet pocztę będzie ciężko czytać, nie wspominając o WWW.
    Drugi, od niedawna instalowany system, NMT, czyli po prostu stacjonarne telefony Centertel Instalowane głównie na terenach wiejskich, ze względu na zasięg. Można poznać po kikuelementowej antenie typu YAGI (taki ok. metrowy profil aluminiowy i kilka do kilkunastu poprzecznych prętów o dł ok. 30-40cm.) Jakośc dźwięku słaba, można bez problemu podsłuchiwać, a nawet wtrącać się w rozmowy posiadając ogólnodostępny sprzęt za nawet 100PLN Modem nie pójdzie więcej niż 9600bps, a i to z kiepską jakością. Ogólnie odradzam.
    Trzeci, wymierający juz system, to telefonia bezprzewodowa na 160MHz. Chyba juz nie instalują. Specjalny radiotelefon, z wywołaniem przez centralę, lub w nowszej wersji automatyczny. Duże, wieloelementowe anteny o długości do ok. 2m, z wieloma poprzecznymi pretami o dł. prawie 1m. Brak możliwości podłączenia modemu. Można za to jeszcze łatwiej podsłuchiwać, wtrącać się w rozmowy, a wprawny radioamator, to i nawet na cudzy koszt da radę zadzwonić!

    Inni operatorzy oferują albo system mikrofalowy na DECT, albo tak jak np. do niedawna Szeptel w Białymstoku tzw. LMDS. To jedyny system godny polecenia. Możliwośc podłączenia kilku linii tel. "Szybki" internet, nawet do 1Mbs, chociaż raczej tylko teoretycznie, bo wszystko zalezy od tego ilu użytkowników na raz używa. Urządzenie można z reguły poznać po niedużym, białym pudełku ze zintegrowaną anteną paraboliczną. Od DECT-a zwykle można odróznić po tym, że "antena" DECT-a jest kanciasta, a LMDS najczęściej z owalną obudową, ale niekoniecznie.
    Czy T.P.S.A instaluje LMDS, nie wiem, ale raczej nie. Na pewno w wielu miastach w Polsce LMDS jest używany. Niestety zwykle niedostępny na terenach podmiejskich, ze względu na mały zasięg nadajników (ok. 12km).
    To chyba tyle
    Spokojnych świat zyczę.

    Sebastian

  14. #14

    Domyślnie

    Wczoraj zainstalowali mi NMT 450. Jest to Nokia aparat (takie ciemno szare pudelko) z antena okolo 50 cm.
    Poki co dziala dosyc dobrze. Dzwiek dobrej jakosci (niedaleko antena nadajaca). Podlaczenie do internetu tylko 4800 bps.
    Jeszcze nie wyprobowalem jak to dziala (nie ma jeszcze gdzie postawic komputera ).
    Jesienia nastepnego roku napisze wiecej jak sie to sprawuje
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Do ArtMedia:
    Co do podsluchiwania na NMT to zycze powodzenia jest to system telefoni komorkowej I generacji dzialajacy na 450 MHz i raczej trudno jest to podsluchac (rodzaj modulacji i transmisji) ,modem dziala kiepsko i te 9600 to mazenie nizsze tak ale nie rewelacja. Nastepny system to tzw. SRDA dziala na czestotliwosci 2,4 Ghz starsze typy i 3,5 Ghz nowe typ urzadzenia o podsluchu nie ma mowy chyba ze specjalistyczny sprzet ,transmisja jest cyfrowa i mozna osiagnac predkosc do 22xxx a nawet 28xxx ale ta gorno granica to przy niedalekiej odleglosci od stacji bazowej i przy malej ilosci abonentow na systemie (od 48 do 160 abonentow na Laczu typu v 5.2 (2Mb/s)).Trzeci system praktycznie na wymarciu w podkarpaciu chodzi ich chyba kilkunastu i co chwila sa likwidowane.
    Ogolnie zaden z systemow radiowych (w tpsa) nie nadaje sie do pracy w interneci (z bieda ujdzie SRDA),ale przy upartosci klijenta jest mozliwosc zalatwienia lacza kablowego , ale to czasami trwa wiecznosc.
    Jacek

  16. #16

    Domyślnie

    Witam.

    To już off-topic, ale niedowiarków zainteresowanych podsłuchiwaniem NMT zapraszam na bezpłatny pokaz. Kontakt via e-mail.
    Ktoś, kto twierdzi, że to trudne, albo nie wie co pisze, albo mydli oczy, bo sam pracuje w TelePsie albo w Centku.
    To zwykły wąskopasmowy FM w dupleksie, ze splitem 10MHz.
    Takie radyjko ma prawie każdy "radioamator".
    Wcinać się w rozmowy nie będę, bo to nieeleganckie, chyba, że ktoś ładnie poprosi
    EOT.

    Sebastian

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony