Jak słusznie zauważył ZOOLO wybór ściany jest po części zdeterminowany wcześniejszymi decyzjami - zmieniając rodzaj muru (a więc jego grubość) trzeba pamietać o grubości ścianek fundamentowych, a nawet o długości krokwi. Być może trzeba też będzie przeliczyć strop.

IMHO najpopularniejsza jest ściana 2W bo jest łatwa do zrobienia, tania, a jej wady są do zaakceptowania (elewacja podatna na uszkodzenia).

1W jest modna (nowoczesna technologia, szybkie i czyste budowanie) ale stawia wysokie wymagania przed wykonawcą - większośc budowlańców to papraki: "tutaj nie apteka - ważne żeby *jakoś*, a nie *jakość*"

3W jest trochę trudniejsza w wykonaniu od 2W, troszkę droższa, wymaga grubszych fundamentów, ale za to trwalsza.

Wybór BK czy ceramika nie ma IMHO wiekszego znaczenia. Ceramika jest twardsza. Jest to czasem zaletą (mozna budować do 7 kondygnacji, a z BK tylko do 3), a czasem wadą (akurat skończyłem robienie instalacji elektrycznej i zaczynam wodną - w BK otwory, przepusty i bruzdy to bułka z masłem).

Ja polecam BK 24cm odm.600 ocieplony styropianem 12 cm - ściana jest wytrzymała, ciepła i jedna z najtańszych i najprostrzych w wykonaniu.