dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Oczywiście czytam od deski do deski od dwóch dni nowy numer Muratora.
    Zainteresował mnie artykuł "Bo do projektu trzeba dwoje" i dom jaki owa para sworzyła.
    Konkretnie chodzi mi o cegłę wapienno- piaskową.
    Nigdy wcześniej nie widziałam takiej elewacji i powiem, że bardzo mi sie spodobała.
    Chcialabym sie dowiedzieć czy można ją malować lub czy jest dostępna w innych kolorach. Czy kolor żółty na zdjęciu w gazecie to inna elewacja czy pomalowane. Fajnie wygląda to połączenie.

    Czy któs z was robił taką elewację?

  2. #2
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Jest to cegła silikatowa, tak zwana młotkowana, produkowana przez Cegielnie Olsztyńskie SA, tel 089/5359009; 5273747. Cegła ma kolor biały, ale może być malowana - tego nie zalecamy. Jeśli ktoś chce zastosować cegłe o innym kolorze, powinien kupić cegłe barwioną w masie, jest nieco droższa, ale jej ścieranie nie powoduje białych "łat".
    Paweł Dominiak, dział Budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Baaaardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Nurtowało mnie to - poważnie brałam pod uwagę (i chyba nadal tak jest) jej zastosowanie.
    Dzięki

  4. #4

    Domyślnie

    Może jeszcze do pelni szczęścia jakaś www?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Karola nie wiem skąd jesteś ale najtańszą tego typu cegłę robią zakłady w Żytkowicach. Podam Ci adres silikaty-zytkowice.com.pl. To jest niedaleko Radomia. Sam jestem zainteresowany taką elewacją z tym że chciałem zrobić to jak w metodzie lekkiej mokrej i na styropian nakleić płytki silikatowe, ale na razie rzuciłem hasło w "Napiszcie w Muratorze" i czekam na odpowiedź czy to możliwe. Poza tym wejdź sobie na wp.pl i wpisz hasło silikaty a wyrzuci Ci mnóstwo adresów różnych zakładów z całej Polski, wtedy wybierzesz sobie najlepsze (i najbliższe rozwiązanie). Pozdrawiam.

  6. #6
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Jeśli płytki będą cienkie, 3-7 mm i lekkie - nie ma problemu. Jeśli płytki są grubsze (ok. 2 cm) i cięższe, prawdopodobnie należałoby zastosować styropian twardszy (M30) lub kotwić styropian mechanicznie, a nie tylko kleić. Być może wystarczy zastosować podwójną siatkę z włókna szklanego.
    Te szczegółowe informacje warto poszukać u producentów materiałów do metody ocieplenia lekkiej mokrej, na przykład Atlas, Dryvit.
    Paweł Dominiak, Dział Budowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony