dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie projekt D72 SIELSKI

    Witajcie,
    jestem po raz pierwszy widoczna choc od dłuższego czasu czytam forum. Wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania znalazłam za co wielkie dzieki tym którzy mają chęc pomagać stawiającym pierwsze kroki. . Ale przejdę do rzeczy. Szukam osób które wybrały projekt gotowy muratora D72-sielski. Chciałbym usłyszec kilka opini o tym projekcie. Niepokoi mnie wysoka cena , podana w kosztorysie przez Muratora. Jak móc wczesniej skalkulowac koszty majac niewielkie informacje na temat projektu?
    Wolałabym przed ostatecznym zakupem projektu zorientowac sie w jaki sposób ograniczyc te dosc spore jak na mój gust wydatki
    Czekam na pomoc z Waszej stronyi pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie Sielski z muratora

    Czy ktos buduje sielskiego lub wie gdzie mozna o nim poczytac ?
    Bede wdzieczny za podpowiedz
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    Jeszcze raz wita i jeszcze raz prosze o odpowiedz. czy anprawde nikomu nie podoba sie D72 czyli SIELSKI z muratora?
    Pozdrawiam
    Toemk

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Pytania trzeba było inaczej sformułować. Linki wkleić.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie



    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    1) Bryła zwarta, a 3 kominy.
    2) Do czego ma służyć podcień na parterze? Wychładza sypialnię o góry (sufit/podłoga).
    3) W ogóle ten balkon ładny, ale użytecznie dziwny. No chyba że ktoś żonce będzie śniadanko do góry na balkon nosił.
    4) 4 na parterze bardziej gabinet niż wypoczynek
    5) łazienka 13 niezbyt trafnie zaaranżowana (wanna kibel w skosie dachu).
    6) pokój 12 jest niesprawiedliwy, tam będzie zimniej bo od garażu, no i skosy są niżej.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    A i jeszcze przez pojedyncze drzwi do garażu będzi zapaszki spalin zaciągać.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki za pierwsze uwagi. Juz mi ktos tez zwrocil uwage na ten balkon, ze na parteze szkoda pod nim miejsca wiec moze by tak puscic sciane na wprost? Lazienki na gorze i tak chcialbym polaczyc. No i garaz ja musze miec na dwa auta. Z biura projektowego zapewnili ze nie ma problemu i wtedy sypialnia na pietrze bedzie wieksza. maly pokoj na parterze oczywiscie na gabinet.
    Zastanawiam sie tez nad przerobieniem WC na spizarke a pomieszczenia pod schodami na WC. Tylko nie wiem czy sie da. No i czy podoba wam sie w ogole ten projekt?
    Tomek

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jest b. dużo podobnych projektów. W takiej bryle zrobić garaż na 2 auta to nie problem.

    Możesz zobaczyć choćby Kopciuszka z Archipelagu, a jest jeszcze co najmniej kilkanaście podobnych.
    Może coś jeszcze innego znajdziesz, co Wam odpowiada a bęcie nieco ładniej rozplanowane.


    Miłego przeglądania.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    panenka

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    1) Bryła zwarta, a 3 kominy.
    2) Do czego ma służyć podcień na parterze? Wychładza sypialnię o góry (sufit/podłoga).
    3) W ogóle ten balkon ładny, ale użytecznie dziwny. No chyba że ktoś żonce będzie śniadanko do góry na balkon nosił.
    4) 4 na parterze bardziej gabinet niż wypoczynek
    5) łazienka 13 niezbyt trafnie zaaranżowana (wanna kibel w skosie dachu).
    6) pokój 12 jest niesprawiedliwy, tam będzie zimniej bo od garażu, no i skosy są niżej.
    Witam
    1) w kuchni to nie komin jeno wentylacje, no chyba, że ktoś piec chlebowy sobie fundnie - a jak nie, to można zakończyc dachowką przelotowa na dachu albo deflektorkami i zostaną dwa kominy czyli tak, jak należy
    2) ja też nie wiem do czego ma służyc ten podcień ale może przyszli mieszkańcy na to wpadną.... a strop od spodu można ocieplic styropianem i się nie będzie nic wychładzac
    3) śniadanko, albo obiad, albo kolacje... żonce albo kochance
    4) może trafi na lekarza, będzie jak znalazł
    5) no niezbyt fakt, ktoś nie myślał, jak rysował, można pomyślec przy budowaniu
    6) skosy są niższe fakt, ale jest szerzej więc wychodzi na zero jesli chodzi o powierzchnię, a strop można docieplic tak jak ten w podcieniu

    I fakt... takich projektów jak ten jest mnóstwo.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Przyjrzyj się budynkowi w rysuku, jest tam komin, jeno wentylacyjny.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #13

    Domyślnie

    hallo hallo czy naprawde nie ma nikogo komu podoba sie ten projekt?
    Tomek

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał brynek53
    hallo hallo czy naprawde nie ma nikogo komu podoba sie ten projekt?
    Tomek
    bryla domku bardzo mi sie podoba. Najbardziej chyba ten taras. Wydaje mi sie bardzo przytulny, zreszta caly domek ma taki ciepły, własnie sielski klimat. Z wnetrzami jest troche gorzej...Wada jest dla mnie zbyt mala kuchnia. i brak prysznica w wc na dole, w koncu gabinet czasem moglby byc pokojem goscinnym. Nie do konca podobaja m sie tez schody.tzn zeby dojsc na gore trzeba isc na koniec mieszkania, ale moze to byc rowniez zaleta, bo dzieki temu nie slychac na gorze o czym sie mowi w salonie. budowalabym taki domek tylko po solidnej korekcie wnetrz.

  15. #15

    Domyślnie

    Witaj,
    Ja juz pytałam o ten domek na forum-bez odzewu. Ale nie wkleiłam linków. i to pewnie dlatego.
    Dom bardzo mi sie podoba i prawie jesteśmy zdecydowani na ten właśnie projekt. Po prostu wpadł nam w oko i po przejrzeniu jemu podobnych jak sugerował ktoś na forum nic to nie pomogło.
    Co do funkcjonalności -kwestia gustu-widziałam o wiele gorsze rozwiazania przestrzenne. dla mnie to co mnie nie odpowiada to kuchnia visa-vie wejscia. Chciałabym równiez powiekszyc tą przeszklona cześć salonu a ponieważ bede miała ja od południa ogród zimowy jka malowanie.No i tak jak w twoim przypadku garaz na dwa samochody ale to w tym prokekcie to najmniejszy problem.Reszta jest jeszcze do dyskusji ale to juz myśle z architektem.
    Domek ma swój klimat i uwazam ze tak jak w naszym przypadku bardzo ładnie wkomponuje sie w otoczenie na działce. Nie podobaja mi sie niestety te wszystkie jak na mój gust spowymyślane architektonicznie projekty-cenie sobie prostotę.
    Pozdrawiam i ciekawa jestem czy znajdziesz coś podobnie interesującego jak Sielski.

  16. #16

    Domyślnie

    witam
    Dzieki za słowa pocieszenia. Czyli jednak nie tylko mi się podoba ten projekt. Moje poszukiwania w innych katalogach to poki co projekt Archonu dom w konwaliach. Podobna bryła i chyba lepiej rozwiązane wnętrza. Jak ktoś widział proszę o ocene.
    pozdrawiam
    Tomek

  17. #17

    Domyślnie

    Projekt dla mnie super jeżeli chodzi o bryłę i taras z podcieniami
    (wyjście na taras z salonu i z kuchni -ok).Niewieka zmiana wymiarów i układu wnętrza i bedzie bardzo sympatycznie.Bardzo powaznie się nad nim zastanawiam ale widze BRYNEK ,że chyba sie podałeś widząc niewielkie zainteresowanie tym projektem.Czy ktosik może jeszcze też gustuje w SIELSKIM?

  18. #18

    Domyślnie

    Dla mnie to całkiem fajny projekt.
    Podoba mi się ten podcień na parterze, nawet bardzo. Bardzo fajny pomysł z tym wyjściem z kuchni.
    Projekt jest odpowiedni dla osób mających wjazd od zachodu (ja tak mam). Wtedy ten podcień byłby zawsze w cieniu (trochę źle a czasem dobrze )

    Dla mnie faktycznie "niesprawiedliwy" jest pokój nad garażem. W czteroosobowej rodzinie byłby to pokój dziecka a więc trochę mi to nie pasuje. Z drugiej strony to nie wiem czy dobre ocieplenie wystarczy aby ten pokój nie był zimniejszy.
    Minus to również pojedyncze drzwi do garażu.


    .

  19. #19

    Domyślnie Kto buduje lub zbudował Sielski D72

    Witam,

    jestesmy bliscy decyzji wyboru projektu Sielski D72 z muratora.
    Wczesniej jednak chcielibysmy porozmawiać z kimś kto ten dom budował.

    Pozdrawiam

    Andrzej z Wrocławia

  20. #20

    Domyślnie

    Obawiam się ,że nie znajdziesz nikogo budującego ten dom ,co dla mnie jest dziwne .Domek ma swój klimat i ja go też brałem poważnie pod uwagę.Niestety wejście mam od strony południowej i chyba będę robił projekt indywidualny ale uwzględnieniem zarysu sielskiego.Bardzo mi sie podoba taras i to wejscie z kuchni,co juz podkreslalem wczesniej.Bądź co bądź jak jest ciepło to taras jest dla mnie podstawą domu i musi być zadaszony i przytulny.Chyba jednak z racji małego zainteresowania(przez innych budujących) sielskim należymy do "dziwaków".Pozdro dla majacych podobny gust

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony