dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Po obejrzeniu wielu projektów prawdopodobnie wybierzemy sielskiego lub projekt indywidualny na bazie sielskiego. Plusy sielskiego to:
    1) taras częściowo zadaszony w bryle domu, częściowo otwarty
    2) wyjscie z kuchni na taras
    3) kuchnia od strony ogrodu
    4) sypialnia z balkonem na piętrze

    Punkt 1), 2), 3) - rzadko spotykane w projektach, a bardzo praktyczne.
    Minusy tego projektu to:
    1) brak spiżarni
    2) zbyt małe wc na parterze, brak miejsca na prysznic

    Chcielibyśmy dostosować ten projekt do naszych potrzeb. Zastanawiamy się nad garażem na dwa samochody, powiększeniem przedsionka kosztem pomieszczenia gospodarczego.
    Czy ktoś może rozpoczął budowę tego domu? Czy wprowadził jakieś zmiany w projekcie i jak ocenia techniczną stronę projektu.

    Pozdrawiamy zwolenników sielskiego

  2. #22

    Domyślnie

    witam

    nigdy wczesniej nie wejrzałam na ten projekt , a po jednym rzucie oka na elewace ogrodowa stwierdziłam, ze mozna sie w nim zakochac
    ten podcien i balkon sa wspaniale!!!!
    nie sa ani najbardziej praktycznymi, ani tanimi rozwiazaniami, ale sa tym czyms, dla czego mozna ten wlasnie dom pokochac.
    bo daje pomarzyc - o sniadanku na balkonie i kawce w podcieniu, o slonecznej kuchni i ogrodzie zimowym przy salanie.
    o domu, który ma styl i jest inny, piekny.
    ale uwaga - bez rezygnowania z elementów, które nadaja mu te urode- ma byc koniecznie kamien i ten sam kamien na podmorowce ogrodzenia, ma byc to okienko z lukiem i drzwi z lukiem.
    wlasciwie nie widze wad tego domku - schody z tylu to zaleta, pokoj nad garazem mozna zrobic cieplutki dzieki wykonczeniu.
    balkon jest przesliczny, zestwienie kolorystyczne idealne - biel, grafitowy dach i sosna w barwie czeresnia lub teak, duze pomieszczenie gospodarcze na dole .
    pewno, funkcjonalnie mozna znalec lepsze projekty, ale czy maja to cos?
    ja bym budowala

  3. #23

    Domyślnie

    Mnie też urzekł ten projekt: prosty, niemal surowy ale jakiś taki swojski przy tym. Jeszcze ostatecznej decyzji nie podjeliśmy, ale jeśli nie bedzie to Sielski to coś przypominającego ten dom.
    Zgadzam się, że wnętrza można było lepiej rozplanować. Pierwsze co się rzuca w oczy to konieczność powiększenie kuchni kosztem łazienki. Ta ostatnia na moje oko spokojnie zmieści się w pomieszczeniu gospodarczym. Oczywiście pomysł na wypoczynek w pokoju na parterze jest nietrafiony. Natomiast to świetne miejsce na komputer i książki, których mamy sporo i nie chcemy się z nimi rozstawać. Dużym plusem jest natomiast zadaszony taras - ciekawe czy gdyby zamontować zdajmowalne (na ciepłe miesiące) ekrany szklane nie dałoby się z niego zrobić nieogrzewanego ogrodu zimowego??
    Duża łazienka na piętrze - ustawienie sprzętów porażka. Nie wiem, też czy gdyby przesunąć toaletę do gospodarczego na parterze to nie zmieściłby się tam także prysznic. Więc jedną z górnych łazienek można przerobić na garderobę.

    W dwóch słowach - nie znalazłam jeszcze projektu, w którym bym nic nie zmieniła. Sielski jest najbliżej mojego ideału pod względem zewnętrznego wyglądu i ma całkiem niezłe zadatki w środku.

  4. #24

    Domyślnie

    Witajcie,
    Cieszę sie,że jest nas kilkoro (wielbicieli sielskiego) . My juz podjeliœmy decyzję. Sielski po kilku przeróbkach bedzie naszym domem.
    Chałupa niby pospolita. architektonicznie nic wymyslnego a jednak.... Ten klimat który posiada jest nie do odwzorowania. za to go cenię

    Œledzę ten wštek od poczštku jak założył go Brynek. i prawie nie miałam wštpliwoœci . Kilka przeróbek (niewielkich )i jest nasz!!! Za chwilę napisze co zmieniliœmy , projekt jest juz po przeróbkach i czeka na złozenie w starostwie... czekanie na pozwolenie to sama przyjemnosc!
    pozdrawiam

    Czy jesteœmy jedynymi, którzy wybrali sielskiego? Na razie wzyscy deklaruja sympatię dla sielskiego...czy ktoœ zakupił projekt i go zaadaptował , tak ja my?

  5. #25

    Domyślnie

    My też wybraliśmy sielski. Jednakże adaptacja sporo nas kosztowała bo dużo było zmian.

    Domek jest uroczy, stoją już mury i strop, teraz budujemy ścianki kolankowe. W tym roku stan surowy zamknięty przewidujemy + instalacje i tynki, może jak starczy czasu do wylewki.

    rodzaj budulca: poroterm 25 P+W
    ocieplenie: styropian 15cm
    okna : pvc okleina zewnętrzna golen oak (złoty dąb) bez szprosów
    dachówka: ceramiczna sirius antracyt (grafitowy)

    Pozdrawiam wszystkich


    Ania&Piotr

  6. #26

    Domyślnie

    Witam budowlancow

    My co prawda jestesmy na zalatwiania wszelkich formalnosci z kupnem dzialki, ale juz bardzo powaznie pracujemy nad projektem domu.

    Projekt sielskiego spodobal nam sie juz dawno. Ksztalt bryly, elewacja, taras - jest super. Niestety uklad w srodku nam od poczatku nie pasowal (glownie parter), a teraz znajac wymiary dzialki - widzimy ze sporo wymaga zmian. Mamy wjazd od poludnia.

    Nam brakuje prysznica na dole i przejscia z garazu do wnetrza domu przez pomieszczenie gosp, aby zmniejszyc ilosc spalin dostajacych sie do domu. No i koniecznie podwojny garaz.

    Jesli macie jakies rzuty sielskiego po zmianach chetnie zobacze. Ja narazie zmieniam na wlasna reke na kompie, ale co na to powie architekt to nie wiem.

  7. #27

    Domyślnie

    Ania&Piotr
    "My też wybraliśmy sielski. Jednakże adaptacja sporo nas kosztowała bo dużo było zmian."

    Jesli zagladacie tutaj jeszcze (a chyba jestescie jedynymi,którzy juz buduja sielskiego) to myslę ,że warto pochwalić się zmianami jakie wprowadziliście.I ponieważ budowa jest mozno zaawansowana to moze też wrzucicie jakieś fotki?


  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    YASEEK

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1

    Domyślnie SIELSKI D72 REAKTYWACJA

    Witam
    Chciałem przypomnieć jeden z ładniejszych projektów dostępnych na stronach MURATORA- SIELSKI D72 (http://projekty.muratordom.pl/projek...IdKolekcji=21#) i zachęcić osoby, które budują lub wybudowały ten domek do pochwalenia się fotkami, podzielenia się doświadczeniami z budowy.
    Jestem zdecydowany na wybór SIELSKIEGO, więc każda rada będzie na wagę zł, a poprzedni temat: (http://forum.muratordom.pl/viewtopic...hlight=sielski) chyba umarł śmiercią naturalną,

  9. #29

    Domyślnie SIELSKI D72 - czy ktoś buduje?

    Witam,

    Chcemy zbudować dom wg. projektu SIELSKI D72 MURATORA. Bardzo prosimy o opinie, wskazówki odnośnie tego projektu.

    Szczególnie interesują nas ewentualne zmiany do projektu.
    Uprzejmie prosimy o kontakt osoby, które realizują lub realizowały ten projekt zwłaszcza w małopolsce.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kachna

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2

    Domyślnie poprawki w sielskim

    Zaliczam się do sympatyków sielskiego, jednak wprowadziłabym kilka zmian:

    1.w miejscu gdzie jest wejście umieściłabym schody /nie podoba mi sie tu to, że wejście jest na przeciw kuchni/

    2.pomieszczenie gospodarcze podzieliłabym i w części przy garażu umieściłabym wc z prysznicem /w aktualnej wersji kuchnia jest dla mnie za mała,a wc w środku domu to porażka/

    3.wejście główne do domu umieściłabym pomiędzy łazienką, a schodami

    4.wejście z garażu wprost na mieszkanie dla mnie nie istnieje /teraz mieszkam w takim domu i z doświadczenia wiem, że to jest nie dobry pomysł/

    I co myślicie o takich zmianach?

  11. #31

    Domyślnie

    My mamy projekt indywidualny, wzorowany na Sielskim.Sielski bardzo nam się podobał, ale było kilka poważnych zastrzeżeń.Więc powstał nowy projekt.Teraz mamy potężny zadaszony taras. Można wyjść z kuchni i z salonu. WC przy kuchni zlikwidowane, jest za to spiżarka. Łazienka jest przy wejściu. Kotłownia jest za garażem. Dom jest piękny
    Działkę mamy z wejściem od południa.

  12. #32

    Domyślnie

    My mamy projekt indywidualny, wzorowany na Sielskim.Sielski bardzo nam się podobał, ale było kilka poważnych zastrzeżeń.Więc powstał nowy projekt.Teraz mamy potężny zadaszony taras. Można wyjść z kuchni i z salonu. WC przy kuchni zlikwidowane, jest za to spiżarka. Łazienka jest przy wejściu. Kotłownia jest za garażem. Dom jest piękny
    Działkę mamy z wejściem od południa.

  13. #33

    Domyślnie sielski d72 d-72

    To rzeczywiscie fajny projekt. W mojej ocenie nalezało by zmienic:
    1. powielic po lewej stronie domu okno z daszkiem (zapomnialem jaka nosi ten rodzaj okna nazwe)
    2. dodac okiennice
    3. z tylu domu powiekszyc okno kuchenne
    4. pod schodami zrobic schowek na miotłę
    5.zabudowac scianke w kuchni, tak, zeby wchodzacy do domu gosc nie wlazil nam do talerza z zupą
    6. zmienic wykusz na bardziej zwiewny
    7. rozwiazac problem braku spizarki i pom. gospodarczego oraz śluzy z garazem : propozycja : miejsce samochodu przesunac w lewo, rozbuwodujac garaz z prawej strony i wydzielajac pomieszczenie na piec CO i pom. gospodarcze oraz spizarke ( wejscie do tego pomieszczenia rowniez z ogrodu)
    garaz oddzielic drzwiami, utworzy sie zatem naturalna sluza i zapobiegnie utracie ciepla w domku. W miejscu projektowanego pom. godpodarczego robimy ogromna garderobe, i juz sie buty nie walaja po przedpokoju. Nie radze robic tam lazienki, bo trzeba by bylo do niej wchodzic z wiatrolapu, a to klopotliwe. byc moze dalo by sie zrobic wejscie do tak zaprojektowanej lazienki z korytarza w domu, ale wtedy trzeba by zmienic polozenie schodow (odwrocic ). prosze o uwagi, bo tak chyba wybuduje swoja Sielska chalupke. Aha, powiekszajac garaz nie musimy koniecznie zwiekszac pomieszczenia nad garazem, lecz wzorem podcienia z tylu wybudowac taras nad powiekszonym garazem.
    Radek

  14. #34

    Domyślnie Budujemy Sielski D 72

    Witam!
    Rozpoczeliśmy budowę Sielskiego z Muratora, oto stan na dziś
    Zapraszamy wszystkich Miłośników Sielskiego na forum















  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafwes

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Widzę, że pojawiły się pierwsze zdjęcia. Gratuluję wyboru projektu. Sam niosę się z zamiarem budowy, jestem teraz na etapie wyboru projektu. Sielski mi się bardzo podoba. Ale... no właśnie, czy poczyniliście jakieś zmiany w projekcie?

    pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie Zmiany.

    witam.
    Zmiany,jakie zrobiliśmy widać trochę już po ławach fundamentowych Wydaję mi się, że większość zmian ,które wprowadziliśmy zostało już wczesniej zaproponowanych na forum , czyli :
    -powiększylismy salon likwidując taras,teraz między kuchnią a jadalnią nie ma żadnej ściany,
    - małą łazienkę przeznaczyliśmy na spiżarnie- sprytnie ukrytą w zabudowie kuchennej,
    - pomieszczenie gospodarcze zamieniliśmy na łazienkę
    góra bez zmian i to wszystko .
    Działamy dalej

  17. #37

    Domyślnie http://forum.muratordom.pl/sielski-z-muratora,t59124.htm?hig


  18. #38

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafwes

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    No to super! Mury pną się do góry! Powodzenia!
    A pomieszczenie gospodarcze gdzie się będzie znajdowało jeśli mozna zapytac?

  20. #40

    Domyślnie ....

    ...no właśnie.... to jest pewien mankament....projekt jest przystosowany do ogrzewania gazowego, my zdecydowaliśmy się na ekogroszek, miejsce na piec wydzieliliśmy z garażu, będzie tam ścianka, no ale wciąż brakuje miejsca na graty.....

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony