dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Zabezpieczenie rurek instalacyjnych.

    Mieliśmy niedawno spotkanie z tynkarzem. Na wiosnę planujemy tynki a w styczniu ma być robiona instalacja co. Tynkarz sugeruje by ją zrobić po tynkach, bo mogą przez przypadek być uszkodzone rurki (np. przez taczki, itp.) U nas nie wchodzi to w grę, gdyż z tym instalatorem umówiliśmy się już pół roku wcześniej.
    Mam prośbę do was.
    1. Czy macie jakieś sprawdzone, sprytne sposoby by zabezpieczyć te rurki, które są np. w przedpokoju, gdzie taczki będą najczęściej kursować?
    2. Czy pod te rurki już teraz mamy kłaść papę czy folię budowlaną, czy robić to dopiero przy wylewkach (np. wsuwać pod rurki)?

  2. #2

    Domyślnie

    cześć
    U mnie hydraulicy też radzili rury po tynkach, ale ja głupi nie posłuchałem i później drżałem, i dalej drżę czy aby czegoś nie rozszczelnili. Na szczęście c.o. zrobiłem po tynkach a przed podłogami.
    Możesz zrobić wszystko po tynkach i ryzykować tylko że będziesz miał problemy z ponownym sprowadzeniem tynkarzy do zaklajstrowania dziur, albo przed tynkami i drżeć jak ja, czy po uruchomieniu wszystko będzie ok. Jeśli wstawiasz okna po tynkach, to i tak tynkarze przyjdą do glifów.
    Aha, zabezpieczenie rurek to "mostki" z desek i cegieł, i umowa, że jak coś zniszczą to płacą. Moi tynkarze parę razy przejechali po rurkach taczką, bo twierdzili że ma gumowe, pompowane kółko, to nic się nie stanie. No to ja że jak on przejeżdża przez rurkę, to nie chodzi o jej zgniecenie, ale o poruszanie całym systemem. Poskutkowało.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: andrzej K. dnia 2003-01-02 09:03 ]</font>

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Anonimie
    Napisz jaką planujesz instalację miedź, plastik, w systemie rozdzielaczowym czy tradycyjnie w systemie trójnikowym.Problem zabezpieczenia dotyczy również instalacji wodnych pamiętaj otym. Napisz czy będą podłogówki czy tylko same grzejniki ?
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony