dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    wyborcza.gazeta.pl/info/artykul.jsp?xx=647024&dzial=011201

    Wklejam link (nie wiem czy mi sie udało?) do ciekawego artykułu w Gazecie Wyborczej.
    Poczytajcie - może podyskutujemy.

    Nie chce mi sie wierzyć, aczkolwiek znając polska przedsiębiorczość wszystko możliwe.
    Rozpoczynam budowę, kaluluję, odliczam, planuję.
    A tu taki artykuł. :-0

    Znaczy sie koszty budowania zależne są od punktu siedzenia (bądź zamieszkiwania)
    Worek cementu a worek cementu to już nei to samo?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Robocizna bez faktury? No problem - każda firma na to idzie. Szara strefa do prostych robót? Zawsze tak było.
    Towar co nie przechodzi przez kasę? Wszędzie tak jest widzę to i w sklepie spożywczym i na stacji benzynowej. Kwestia jak uczestniczyć w tych korzyściach.

    Na ulicy mojego ojca robiła tynki w szwalni firma z ludźmi na czarno. Życzliwy sąsiad zadzwonił gdzie trzeba (źle ustawione rusztowania, brak wtyczki u betoniarki) i zwaliła im się kontrola. Sprawdzili wszystkich i teraz firma ma problemy. Jednak na kontrole trzeba uważać.

  3. #3

    Domyślnie

    Robocizna na czarno istniała zawsze - fakt!
    Jak to 'pięknie" pisze jeden z bohaterów artykułu - "co koledze pomagać za darmo mi nie wolno?"

    Raczej zainteresowała mnie informacja o sprowadzaniu zza granicy oraz kupowaniu bez faktur.
    Polak potrafi!

  4. #4

    Domyślnie

    Przeraziła mnie trochę ta część o wytwarzaniu kotew i rusztowań w garażu, to bym ścigała, w końcu tu chodzi o życie i zdrowie ludzi!

  5. #5

    Domyślnie

    Redaktorzy Wyborczej ameryki nie odkryli - każdy kto budował wie, że to 100% prawda i tak się załatwia dom - a im człowiek bardziej obrotny tym taniej buduje
    Agnicha

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Chej "Inwestorzy"! Czyżbyście tak oczywistej prawdy nie zauważyli, ze to właśnie WY tę szarą strefę tworzycie? Gdybyście nie zatrudniali na czarno, żądali właściwych rachunków (bez rachunku jest rzeczywiście taniej? - nie wierzę, że nie umiecie liczyć i to nie tylko korzyści doraźnych), i td. nie byłoby żadnej szarej strefy, a "rynek" sam uregulował by ceny (teraz uregulował "czarnorynkowe"!). Wykonawca przecież musi zarobić - jak chcecie Mu liczyć ile ma zarobić, to zatrudnijcie Go na Umowę o pracę! Nie znam Wykonawcy, który będzie pracował poniżej kosztów, czyli bez zysku - chyba że samobójca finansowy! Ale to już inna sprawa. Powodzenia w negocjacjach cenowych

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Hej,
    własnie dlatego, ze umiemy liczyc.
    to nie my tworzymy szara strefe, tylko m.in. zabojczo fiskalna polityka panstwa.

  8. #8

    Domyślnie

    Howgh!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony