dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie Chcę kupić psa - JUŻ!

    No właśnie - chcę kupić psa (a właściwie suczkę) póki mieszkamy w wynajętym domu z naszymi starymi wykładzinami, które i tak już się do niczego nie nadają i starymi meblami. Po długich przemyśleniach doszłam do wniosku, że chcę mieć leonbergera, hovawarta albo owczarka niemieckiego. Problem w tym, że nie mogę teraz (budowa lada moment się zacznie) wydać 2000 zł na szczeniaka. Myślałam o kupieniu takiej "niepełnowartościowej", nienadającej się do hodowli, bo to ma być pies do kochania a nie do wystawiania, ale nie wiem, jak się zabrać do szukania takiego "egzemplarza". Zależy mi na cechach charakteru tych ras, a nie na nienagannym wyglądzie. Te dwie pierwsze rasy sa na tyle rzadkie, że pewnie nie uda się znaleźć suczki bez rodowodu albo niezdatnej do hodowli, więc pewnie stanie na ONie. Na pewno też nie pojadę po psa nad morze czy na Mazury.
    Swoją drogą, jak sobie poczytałam wątek o hovawartach, to doszłam do wniosku, że światek hodowców psów rasowych to takie małe piekiełko Brrr!

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro Ci nie zależy na wystawach i wyglądzie suczki to weź ją ze schroniska. Na tej stronie są pieski podobne do rasowych. http://republika.pl/rasowypies

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz pukać do normalnych hodowców z pytaniem o rozłożenie płatności na raty lub mniejszą cenę za "pet'a". Ja tylko Cie proszę: bez względu na cenę, jeśli w ogóle masz płacić- wybieraj szczeniaki z metryką , po przebadabych (dysplazja) rodzicach. Teksty typu " rasowy ale bez rodowodu bo ...coś tam...niech od razu Cie alarmują (sprzedawanie psa rasowego-bez rodowodu to zwykłe naciąganie i oszustwo, takie same psy sa za darmo do uszczęśliwenia w schroniskach a to już druga opcja: zapodana przez Joanka77
    pozdrawiam
    Mwanamke

  4. #4

    Domyślnie

    ON - ka z rodowodem można spokojnie znaleźć za mniej niż 1tys. Przejżyj strony hodowców (wystarczy wpisać rasę w wyszukiwarkę), powysyłaj listy . Nawet na allegro są oferty od "normalnych" hodowców. I nie daj się naciągnąć na "porodowodowego". A w "światku hodowców" jest naprawdę wielu , wielu fajnych ludzi (poczytaj "psie" fora )

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie Re: Chcę kupić psa - JUŻ!

    Cytat Napisał thalex
    .........No i musisz wiedzieć, że pieski kupuje się raczej późną wiosną lub w lecie
    Dlaczego ????
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  6. #6

    Domyślnie Re: Chcę kupić psa - JUŻ!

    Cytat Napisał Jajcek
    Cytat Napisał thalex
    .........No i musisz wiedzieć, że pieski kupuje się raczej późną wiosną lub w lecie
    Dlaczego ????
    Aby możliwie daleko wpłynąć na ich charakter.

    Pies który długo pozostaje w stadzie ( w hodowli) jest trudniejszy w tresurze.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie Re: Chcę kupić psa - JUŻ!

    Cytat Napisał thalex
    Cytat Napisał Jajcek
    Cytat Napisał thalex
    .........No i musisz wiedzieć, że pieski kupuje się raczej późną wiosną lub w lecie
    Dlaczego ????
    Aby możliwie daleko wpłynąć na ich charakter.

    Pies który długo pozostaje w stadzie ( w hodowli) jest trudniejszy w tresurze.
    Nadal nie rozumiem czemu pozna wiosna albo latem ???
    Ja kupilem wczesna wiosna dlatego zeby za dlugo w stadzie nie przebywal

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  8. #8

    Domyślnie

    Sory za nieścisłość, chciałem napisać aby psa kupować/nabywać możliwie młodego a sam doświadczyłem bo nabyłem psa 5,5 - miesięcznego i uważam, że powinienem go nabyć o jakieś 4 miesące wcześniej !

    (oczywiście dokładnie tego samego!! , ale wcześniej!)
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Sory za nieścisłość, chciałem napisać aby psa kupować/nabywać możliwie młodego a sam doświadczyłem bo nabyłem psa 5,5 - miesięcznego i uważam, że powinienem go nabyć o jakieś 4 miesące wcześniej !

    (oczywiście dokładnie tego samego!! , ale wcześniej!)
    Tera OK. Pora roku nie ma znaczenie

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  10. #10

    Domyślnie

    Agduś, wczoraj znalazłam na allegro ogłoszenie hodowli hovawartów Pałacowe Piękności. Jest do sprzedania jedna czarna suczka z bardzo dobrego skojarzenia, za 1800 zł i z możliwością rozłożenia na raty! Kawałeczek trzeba by podjechać, ale uwierz mi, warto, psa bierze się odpowiedzialnie na kilkanaście lat, a z kiepskim psychicznie, z wadą genetyczną lub obciążeniem dysplazją będziecie się męczyć, nie wspominając o mękach psa i Waszych kosztach. Wybierajcie starannie i przyglądajcie się uważnie hodowcom i rodzicom szczeniaków. Leonki też są przesympatyczne, natomiast dobrego ONa trzeba dobrze szukać -mam na myśli zdrowie i psychikę. Poza tym z doświadczenia znajomych wiem, że ONy to pracoholiki i brak zajęcia, a raczej pracy, kończy się problemami z głową. Zastanów się czy podołasz; oczywiście każdym psem trzeba się zajmować, ale ONki są pod tym względem ponoć szczególnie wymagające. No, ale może potwierdzą lub zaprzeczą temu właściciele Onów. Życzę udanego i trafnego wyboru
    Pozdrawiam, Ada

  11. #11

    Domyślnie

    Bez względu na porę roku , najwłaściwszym momentem na zabranie szczeniaka z hodowli jest przedział między 7 a 10 tygodniem życia psieka.

    Jeśli "hodowca" chce abyśmy zabrali szczenię np. w 6 tygodniu, to możemy być prawie pewni, że nasz ulubieniec będzie miał kłopoty w kontaktach z innymi psami.
    Jeśli zabieramy zwierza starszego niż 12 tygodni, a "hodowca" nie zadbał o socjalizację maludy, to czeka nas ciężka praca związana z wprowadzaniem pupila w ludzkie życie.
    Oczywiście zdarzają się przeróżne odstępstwa

    @Agduś na "DOGOMANII" w galerii znajdziesz conajmniej 4 zwariowane właścicielki leośków.
    Oooogromne miłośniczki rasy Zwróć się do nich o pomoc.

  12. #12

    Domyślnie

    Gdybym planowała bardzo długo i porządnie powiększenie rodziny o szczeniaka, to zaplanowałabym termin wiosenny. Dlatego, że z takim szczeniakiem i młodziutkim pieskiem trzeba co chwilę na dwór wychodzić, często w nocy, albo upiornie wczesnym rankiem, co w środku zimy lub późnej jesieni jest mało przyjemne.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mwanamke
    Możesz pukać do normalnych hodowców z pytaniem o rozłożenie płatności na raty lub mniejszą cenę za "pet'a". Ja tylko Cie proszę: bez względu na cenę, jeśli w ogóle masz płacić- wybieraj szczeniaki z metryką , po przebadabych (dysplazja) rodzicach. )
    witam

    zgadzam sie 100%!. Jako przyklad na poparcie..mamy dwa psiaki, jeden z popierami, drugi bez (prezent od tescia). Wyleczenie tego drugiego dysplazji (ciezka operacja na biodrach z cieciem kosci w 3 miejsach) kosztowala 3x wiecej niz nasz drugi psiak rodowodowy. A nerwów i strachu o psiaka nie da sie przeliczyć na zadne pieniądze. Gdyby nie to- to pies prawdopodobnie by już nie chodził teraz , ......a ma dopiero rok.
    Nor(a) - z latajacymi po głowie seterami, suszarką z praniem w pokoju, porywająca się z motyką na słońce na budowę

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    My kupowaliśmy naszego berneńczyka późną jesienią. Z tymi szczenięcymi spacerkami w słotę i deszcz, później mrozy to fakt...Niefajnie było...
    Agduś, jeszcze wtrącę trzy grosze: pamiętaj o tym, że jeżeli zdecydujesz się na leosia, to jest to rasa, która nie powinna być trzymana na zewnątrz. Te psy wymagają stałego kontaktu z człowiekiem, mimo, że wyglądają na podwórzowe - duże i kudłate. Nie pisałaś, że chcesz go trzymać na dworzu... Ja tylko tak... na wszelki wypadek

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kamil1967

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    588
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Myślałam o kupieniu takiej "niepełnowartościowej", nienadającej się do hodowli, bo to ma być pies do kochania a nie do wystawiania, ale nie wiem, jak się zabrać do szukania takiego "egzemplarza". Zależy mi na cechach charakteru tych ras, a nie na nienagannym wyglądzie
    Właśnie kiedyś biorąc pod uwagę takie uwarunkowania kupiliśmy spanielka.
    Oczywiście jest wspaniały i kochany przez calą rodzinę ale w wieku kiilku lat ujawniła się katarakta i mimo operacji obecnie prawie nic nie widzi.
    Oczywiście nie można powiedzieć, że jest to powód ale na jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że psy bez rodowodu "o wyglądzie rasowym" są obciążone chorobą dziedziczną.
    Jeżeli kiedyś się zdecyduję na kolejnego psa to na pewno b. poważ nie to przemyślę.
    Pozdrawiamy B i S
    "Poszukujemy projektu małego domku"

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Naprawdę absolutnie nie jestem "rasistką", ale nie wezmę psa ze schroniska, bo mam trójkę dzieci (8, 4 i 1,5 roku) i ich bezpieczeństwo jest priorytetem, a, jak wszyscy wiedzą, pies ze schroniska, podobnie jak "cundelburry" jest nieprzewidywalny. Wezmę takiego, to już nie oddam, bo by mi sumienie nie pozwoliło. A co, jeżeli okaże się agresywny? Albo będzie miał traumatyczne doświadczenia z dziećmi w roli głównej?
    Wytypowałam te trzy rasy, bo odpowiadają mi ich charaktery i wygląd. Dla mnie pies zaczyna się od takiego rozmiaru, żeby można było go pogłaskać bez schylania się i musi byc kudłaty (wiem, wiem, kłęby kudłów w domu itd, ale to już przerabiałam z moją św. pamięci suczką rasy cundelburry i wiem, co mnie czeka).
    Nasz pies musi być podatny na układanie (moja wiedza jest teoretyczna, ale chyba solidna, w dodatku zamierzam koniecznie skorzystać z pomocy fachowców), nieagresywny, ale budzący respekt wyglądem, tolerancyjny w stosunku do dzieci (które oczywiście są uczone właściwego stosunku do zwierząt, ale, jak to dzieci, mogą czasem się zapomnieć i władować łapkę np. do psiej miski, co pies musi przyjąć ze stoickim spokojem), chętny do zabawy i długich wypraw (my na rowerach lub pieszo, więc benek odpada, bo nie lubi ponoć biegać za rowerem), nieszczekliwy ale czujny (czy ja szukam psa, czy anioła?). Aaa no i przede wszystkim musi być suczką w wieku 7 - 10 miesięcy.
    Nasza psica będzie zwierzakiem domowym z zakazem wstępu do łóżek. Będzie też mogła pobiegać po ogrodzie i, jeżeli jej to będzie odpowiadało, dostanie tam budę na czas naszej krótszej nieobecności w domu. Ale przede wszystkim będzie miała zawsze wstęp do domu.
    Co do kupna na raty, to muszę się zastanowić.
    Wiem, że nie warto kupować psa pseudorasowego na bazarze (sąsiedzi kupili takiego ONa i byli bardzo dumni, bo mu uszy stanęły - tyle, że łapy ma co nieco za krótkie - chyba się mamusia na jamnika zapatrzyła).
    Dzięki za wzsystkie rady. Zaraz przemyślę i przedyskutuję sprawę. Poszukam tych leosiów w DOGMANII i Pałacowych Piękności.
    W dalszym ciągu liczę na jakieś namiary i inne podpowiedzi.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna
    Agduś, jeszcze wtrącę trzy grosze: pamiętaj o tym, że jeżeli zdecydujesz się na leosia, to jest to rasa, która nie powinna być trzymana na zewnątrz. Te psy wymagają stałego kontaktu z człowiekiem, mimo, że wyglądają na podwórzowe - duże i kudłate.
    @Jagno, a skąd masz takie informacje?
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bez względu na porę roku dorosły leon spędził kilka, a nawet kilkanaście godzin poza domem

    A berneńczyki nie wymagają stałego kontaktu z właścicielem? A podhalany? Gdzie trzymasz swojego berneńczyka, gdzie spędza noce?

    @Agduś, nie brałaś pod uwagę Owczarka podhalańskiego?
    Duży , kudłaty , wspaniały stróż i szczeniaczki dużo tańsze

  18. #18

    Domyślnie

    Leoncjo ... co jest prawdą, a co nie

  19. #19

    Domyślnie

    Agduś
    Na już psa z rodowodem możesz kupić ( z tego co słyszałem ) szpica wilczego. IDEALNY STRÓŻ !!!
    Rok temu o tej porze nabyłem psa tej rasy.
    Po roku potwierdzam idealny stróż.
    Mieszkam jeszcze w bloku więc pies jest dobrze ułożony, choć wymaga konsekwencji. Suki są spokojniesze, ale rasa ta wybitnie nadaje się do stróżowania. Jest nieufna wobec obcych.
    Pomimo zamieszkiwania w domu jego cechy stróża są niepodważalne.
    Na działce momentalnie jest aktywny.
    A domu... nic nam nie zniszczył, jest posłuszny, choć wymaga konsekwencji. Nie choruje - rasa pierwotna, mało je i długo żyje.
    Dzieci go w domu "tarmoszą" i nie sprzeciwia się.
    Z tego co słyszałem są do nabycia szczeniaki u właścicielki w okolicach Lublina. Koszt chyba 1 tys PLN ( w takiej cenie ja kupowałem). Mają obecnie 2 tydzień. Jeśli jesteś zainteresowan to mogę podać kontakt.

    Coś o rodzicach można tu zobaczyć

    http://4lapy.pl/rasy/index.php?selra...isel=&wlossel=

    A więcej zdjęć rasy np:

    http://www.cromis.se/Valpar/valpar_d.htm

    Pozdrawiam

    Mobby

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska59
    Cytat Napisał Jagna
    Agduś, jeszcze wtrącę trzy grosze: pamiętaj o tym, że jeżeli zdecydujesz się na leosia, to jest to rasa, która nie powinna być trzymana na zewnątrz. Te psy wymagają stałego kontaktu z człowiekiem, mimo, że wyglądają na podwórzowe - duże i kudłate.
    @Jagno, a skąd masz takie informacje?
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bez względu na porę roku dorosły leon spędził kilka, a nawet kilkanaście godzin poza domem
    Basiu kochana, moje nie chcą tyle siedzieć same One chyba zasłuchały się w słowa piosenki: "...zawsze tam gdzie Ty..."

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony