dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie kocioł gazowy De Dietrich DTG 111 - czy dobry?

    Planuję kupić kocioł gazowy żeliwny do instalacji c.o. starego typu (z grzejnikami żeliwnymi). W tej chwili zastanawiam nad trzema modelami.
    I tak:
    1/ kocioł De Dietrich DTG 111 kocioł 24 kW + oddzielnym zasobnikiem c.w.u. 115L + "pogodówka" - mogę kupić go w promocji za netto 4.400 zł (model wycofywany z produkcji i sklep wypycha go z wystawy). Zasobnik to oddzielna szafka, którą można postawić pod kotłem i utworzyć tzw. "słupek" - to dla mnie zaleta. Firma francuska z własną odlewnią żeliwa (chyba zaleta?). Czy zna ktoś te kotły? Może macie jakieś doświadczenia? I czy to na pewno okazja?
    2/ kocioł SAUNIER DUVAL typ "NIEDŹWIEDŹ" żeliwny 26kW. W jednej kompaktowej obudowie typu tzw. "lodówka" jest kocioł i zasobnik c.w.u. 100L + pompa+zbiornik przeponowy. Cena netto 5.300 zł. Jakie widzę zalety: jest to jeden z nielicznych kotłów, który ma palnik 2-stopniowy (ponoć to dobrze). Produkt czeskiej firmy Proterm powstałej w 1990 roku, przejęta w 2000r przez Hepworth -Saunier Duval a od 2003 jest w grupie Vaillanta. Mam kontakt z osobą, która ma go od 1.5 roku i jest zadowolona. Polecał też serwisant.
    3/ kocioł Immergas Nuova Ares 25 Eco Plus. Włoski żeliwny kocioł 21 kW bez zasobnika ale z wbudowaną w obudowę pompą i naczyniem przeponowym za 3.200 zł netto. Dodatkowy zasobnik c.w.u. za ok. 2000 zł i musi stać z boku (wada). Dlaczego o nim myślę: bo sprzedawca "fajnie=umiejętnie" go poleca jako przetestowanego do instalacji "starego typu". Przez wiele lat sporo ponoć tego sprzedali. "Prosta konstrukcja (może archaiczna) powoduje, że sprawdza się z każdych warunkach a awaryjność jest nie większa jak u Vaillanta" - cytat za sprzedawcą. Producent informuje o sprawności 88%.

    Co byście wybrali na moim miejscu? Może ktoś ma te kotły? Miał jakieś dobre lub złe informacje. Chętnie wysłucham za i przeciw.
    Szczególnie interesują mnie teraz opinie o kotłach De Dietrich i zaletach palników 2-stopniowych.
    Darek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jest jeszcze Immergas Super Sirio 25 Plus.
    Taki Ares z zasobnikiem 120 l ze stali nierdzewnej w jednym pudełku.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest aktualnie oferowany, może to stara nazwa jakieś kompletacji. W sklepach nic mi o nich nie mówili. Nie znajduję ich też w cenniku Immergasa :
    http://www.e-instalacje.pl/pdf/cenniki/14.pdf
    ani na ich stronie:
    http://www.immergas.com.pl/menu_2/z_...kterystyka.htm

    Poza wymienionymi De Dietrich DTG 111 , SAUNIER DUVAL typ "NIEDŹWIEDŹ, Immergas Nuova Ares 25 Eco Plus brałem pod rozwagę (i jeszcze o nich myślę) :
    - Vitogas 100 netto za netto ok. 4.000 zł bez zasobnik cwu
    - Wolf netto ok. 4.050 zł bez zasobnika cwu
    - Vaillant atmoVit za 3.300 zł lub combi (z c.w.u.) za 5.600 zł
    - Vaillant atmoVit exclusiv za 5.600 zł bez zasobnika cwu
    - Termet Thermo Comfort z zasobnikiem cwu - za netto 4.650 zł (z pogodówką i palnikiem 2-stopniowym), obiecujący pakiet, ale ............ obawiam się "polskiego podejścia" do tematu.

    I jestem w kropce, ...... czy z palnikiem 2-stopniowym (mało mi znanych firm) czy iść za większością śladem "marki i renomy", a to może być złudne.
    No i który tutaj sobie zafundować?
    Wiecie co - samochód jest łatwiej kupić !
    Darek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ja, na Twoim miejscu, na pewno wybrałbym kocioł z palnikiem dwustopniowym.
    Kiedyś pisałeś, że zasobnik już masz więc wybrałbym bez zasobnika. W razie potrzeby łatwiej coś zmienić w układzie c.w.u.
    Wydaje mi się, że poziom techniczny różnych firm jest zbliżony i trudno wskazać jednoznacznego faworyta.
    Cóż, jak zwykłe ostateczną decyzję trzeba podjąć samemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Andre
    Nie mam zasobnika a boiler gazowy Ariston 80L (i ta ilość starcza wierzcie mi). W Twoich podpowiedzi co do palników 2-stopniowych wynika, że powinienem wybierać pomiędzy modelami:

    1/ Vaillant atmoVit exclusiv za netto 5.600 zł bez zasobnika cwu - "exclusiv-y" ponoć są składane w Niemczech. Oddzielny zasobnik c.w.u. 115L do zestawu to koszt netto ok 3.000 zł. Łącznie 8.600 zł netto - DROGO !
    3/ kocioł SAUNIER DUVAL typ "NIEDŹWIEDŹ" żeliwny 26kW. W jednej kompaktowej obudowie typu tzw. "lodówka" jest kocioł i zasobnik c.w.u. 100L + pompa+zbiornik przeponowy. Cena netto 5.300 zł. Produkt czeskiej firmy Proterm powstałej w 1990 roku, przejęta w 2000r przez Hepworth -Saunier Duval a od 2003 jest w grupie Vaillanta. Kocioł chyba mało znany i trudno jest o opinie, dlatego niepewność czy to dobry sprzęt. Chociaż poważnie nad nim myślę. Rozpoczęli prdukcję w 1990 - i mają krótszy staż niż inni (chyba najkrótszy).
    3/ Termet Thermo Comfort z zasobnikiem cwu - za netto 4.650 zł (z pogodówką i palnikiem 2-stopniowym), obiecujący pakiet, ale ............ obawiam się "polskiego podejścia" do tematu.

    Pomimo, ze mam boiler gazowy poważnie zastanowiam się nad np. kotłem "kompaktowym" Niedzwiedz. W średniej cenie moge kupić kompletną kotłownię z c.w.u. Tym bardziej, że brakuje mi kanałów kominowych i odłączenie Aristona pozwoliłoby mi rozdzielić przełącza dymowe (teraz mam węglowy i gazowy podłączany do jednego przewodu kominowego)
    Darek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony