dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie

    Jestem na etapie kładzenia parkietu.
    Wrocław: parkiet jesionowy, gatunek natural - 66zł/m2.
    robocizna: ZAKRES ROBÓT: przeszlifowanie posadzki,gruntowanie podłoża, wklejenie parkietu w-g ustalonego wzoru (jodła wg projektu), szlifowanie, szpachlowanie i lakierowanie.
    montaż listew przyściennych o wys.do 3,0cm na gwoździe - 40 zł/m2.
    Zużycie kleju: 2 kg/m2, koszt 20zł/m2.

    Co o ty, sądzicie?
    Maciek.



  2. #2

    Domyślnie

    Zwróć uwagę, żeby powyciągali ci kliny po cyklinowaniu, mnie zapomnieli i parkiet podniósł się o 5 cm z braku miejsca na rozprężenie. Zadbaj o sprawdzoną ekipę. Bartt

  3. #3

    Domyślnie

    Czy ktoś zna ceny z okolic Warszawy?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam uzgodnione 32 zł/metr robocizny.

    Okolice Warszawy.

    Fachowiec sprawdzony (widziałem jego podłogi z przed 20 lat).

    Bez rachunku.

    Zaczyna w lutym.

  5. #5

    Domyślnie

    Fachowiec z polacany przez znajomych, bardzo dobre referemcje, 20 pln/metr kw.
    Podkarpacie

    Zbyniu

  6. #6

    Domyślnie

    My dostaliśmy 2 oferty:
    1-sza od stolarza, zakład zarejestrowany, wystawia faktury ale tak zawalony robotą że chyba by się dopiero z pół roku wyrobił, cena 30pln/m2 brutto.
    2-ga od firmy produkującej parkiety - polecają swoich wykonawców, cena 35pln/m2 netto.
    Ta druga oferta droższa ale zakładam optymistycznie że cena jest do negocjacji, a zeleta tego rozwiązania jest taka że usługa jest kompleksowa i firma bierze odpowiedzialność za wszystko.
    Pozdr. B.

  7. #7

    Domyślnie

    Zbyniu a w jakiej okolicy pracuje polecony przez znajomych parkieciarz ? Mamy do ułożenia 70 mkw mozaiki parkietowej oraz 70 m parkietu . Z gory dziękuje za namiary .

    Anka

  8. #8

    Domyślnie

    A ile kosztuje ulozenie mozaiki parkietowej ?
    No i ile za pozostale dodatki (lakier, klej, podklad ....) ?

    Krzysiek

  9. #9

    Domyślnie mozaika przemysłowa

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    A ile kosztuje ulozenie mozaiki parkietowej ?
    No i ile za pozostale dodatki (lakier, klej, podklad ....) ?

    Krzysiek
    Ponawiam pytanei Krzyśka

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie wyszło w praktyce jakies 70 zł/m2 na gotowo, tzn. przeszlifowanie wylewki, zagruntowanie, przyklejenie (klej Silovil - wodny), mozaika z jesionu (II gatunek - ok. 22 zł/m2 brutto, u producenta), polakierowanie (chyba 2 czy 3 warstwy - lakier poliuretanowy wodny) z przeszlifowaniem, plus listwy dookoła pomieszczeń
    Było to w 2004 roku na wiosnę - mówili mi że raczej to drogo wyszło
    pozdr - Krzysiek

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    U mnie wyszło w praktyce jakies 70 zł/m2 na gotowo, tzn. przeszlifowanie wylewki, zagruntowanie, przyklejenie (klej Silovil - wodny), mozaika z jesionu (II gatunek - ok. 22 zł/m2 brutto, u producenta), polakierowanie (chyba 2 czy 3 warstwy - lakier poliuretanowy wodny) z przeszlifowaniem, plus listwy dookoła pomieszczeń
    Było to w 2004 roku na wiosnę - mówili mi że raczej to drogo wyszło
    pozdr - Krzysiek
    Dzięki za info, taka kwota by mnie naprawde satysfakcjonowala, niestety w oznaniu chca troche wiecej:
    45 /m2 - układanie, szlifowanie, lakierowanie
    30 /m2 - koszt kleju dwuskładnikowego i lakierów, o listwach ani slowa

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie 22 zł/m2 mozaiki było w tych 70 zł/m2
    a cóż czasy sie zmieniają, usługi drożeją
    pozdr - Krzysiek

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    ...Dzięki za info, taka kwota by mnie naprawde satysfakcjonowala, niestety w oznaniu chca troche wiecej:
    45 /m2 - układanie, szlifowanie, lakierowanie
    30 /m2 - koszt kleju dwuskładnikowego i lakierów, o listwach ani slowa...
    Ja uważam, że i tak masz suuuper cenę. Z innego Twojego postu wyczytałem "... w Poznaniu do 100 m2 mozaiki przemysłowej...". Jeżeli masz zamiar położyć tą mozaikę "na dziko" a masz parkieciarzy a nie układaczy to nie powinieneś narzekać. W Warszawie zapłaciłbyś za samo układanie 35-50 zł/m2.
    Ja przy tej cenie patrzyłbym im na ręce. Pilnowałbym:
    1. Solidnego przebrania drewna pod kątem wad technicznych (dla jednej osoby, przebranie 100 m2 mozaiki przemysłowej to robota na 3-4 dni).
    2. Aby utrzymali linię podłogi - mozaika przemysłowa "na dziko" często ma tendencję do skręcania i w efekcie masz "esy" zamiast linii prostych.
    3. Aby nie powyciskali kleju. Jeżeli zobaczysz, że łażą po tym co położyli a z pomiędzy klepek wyciska się klej, to opieprz ich jak należy. Ten klej po wycyklinowaniu, zalakierowaniu (olejowaniu) będzie widoczny jak księżyc na niebie. Jeżeli klej będzie jasny a drewno ciemne - to nie będziesz z tego zadowolony.
    Jeżeli tego przypilnujesz to bedziesz zadowolony z położenia a reszta ... jak opatrzność pozwoli.
    Tyle rad od przepłacanego parkieciarza z Warszawy.

  14. #14

    Domyślnie

    Interesuje mnie cena za położenie mozaiki przemysłowej (merbau) na tzw. "mijankę" pod Warszawą - dobrze wnioskuję z powyższego posta, że to koszt. ok. 35 - 50 zł (oczywiście bez materiałów)?
    Czyli to, co proponują w sklepach z drewnem (75 zł) to chyba gruba przesada?

  15. #15

    Domyślnie

    Alma - tak jak pisałem w innym wątku. Układanie przemysłówki na dziko jest po prostu baaardzo czasochłonne i musi mieć to swoje odzwierciedlenie w cenie. Załóżmy, że normalnie parkieciarz standardowy parkiet, deskę układał by w Twoim mieszkani dwa dni to na "dziką przemysłówkę" musi poświęcić 4 dni. Weź czystą kartkę papieru. Ja będę układał na takiej samej kartce "podłogę" z patyczków po lodach, Ty z zapałek. Kto pierwszy skończy?
    Jestem Pan Ratajski, syn Ryszarda
    Moja głowa to bomba, a pięść to petarda.

  16. #16

    Domyślnie

    To dla mnie jasne

    Ale
    Cytat Napisał boorg
    Jeżeli masz zamiar położyć tą mozaikę "na dziko" a masz parkieciarzy a nie układaczy to nie powinieneś narzekać. W Warszawie zapłaciłbyś za samo układanie 35-50 zł/m2.
    Tu chyba chodzi o dokładnie tę usługe, o którą mnie chodzi - układanie przemysłówki na dziko, tak? Czy ja czytac nie umiem?

    Dlaczego w takim razie w sklepie z drewnem chcą za tę samą usługę 75 zł netto - to tylko marża, czy faktycznie jest coś, o czym nie wiem, a co powinnam dodać do tych 35-50 zł/m2? Dodam, że obie ceny są za czystą "robociznę", bez żadnych materiałów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony