dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: D22

  1. #1

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba ten projekt ,tylko jak tu zrobić garaż na 2 samochody? Może ktoś mieszka w takim domku i miał podobny dylemat? Albo Sawka go zna)?

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobilem u siebie sporo przerobek, w czesci polegaly one na zmienie daszku nad garazem i urzadzeniu tam pracowni.
    Mysle ze gdyby gio poszerzyc w strone wejscia i chyba troche na zewnatrz to zmieszcza sie dwie fury

    Pozdr
    Zbyniu

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobilem u siebie sporo przerobek, w czesci polegaly one na zmienie daszku nad garazem i urzadzeniu tam pracowni.
    Mysle ze gdyby gio poszerzyc w strone wejscia i chyba troche na zewnatrz to zmieszcza sie dwie fury

    Pozdr
    Zbyniu

  4. #4

    Domyślnie

    A gdzie wybudowałeś się?

  5. #5

    Domyślnie

    POd Rzeszowem.

  6. #6

    Domyślnie

    Trochę to daleko od Wielkopolski,żeby wpaść na kawę i pooglądać domek(

  7. #7

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wyciągnąć wątek na górę, ponieważ D22 zyskał kolejnego zwolennika. Właśnie kupiłem projekt i chętnie bym się dowiedział,...., właściwie wszystkiego. Jeśli bylibyście się skłonni podzielić uwagami, a osoby które są juz zaawansowane, jak np. metal, czy Zbyniu, guz, lub MF może podzieliłyby się również informacją o kosztach, które już ponieśli.
    Chcę zrobić w tym roku fundamenty, w 2004 resztę.

    Z niecierpliwością czekam na odzew

    Arkadly
    [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Cześć Arkadly.
    Poważnie mnie zaatakowałeś. Powiem krótko: już prawie zbudowałem D22 i nawet przez chwilę nie przestał mi się podobać i kocham go coraz bardziej. Jak patrzę na inne projekty, które kiedyś brałem pod uwagę, to się załamuję.
    Co do kosztów, to może najpierw z czego powstało moje gniazdko, chociaż już wielokrotnie na tym forum o tym pisałem: fundamenty z bloczków betonowych, ściany Ytong 36,5cm, strop Terriva z pustaków keramzytowych, dachówka cementowa Unibet, okna plastikowe z jednostronną okleiną, z szybami P2, tynki wewnętrzne gipsowe, zewnętrzne w tym roku, instalacje co i wodna Hepworth, kocioł Viessmann Vitopend 100, grzejniki Korado, częściowo kafle na podłogach - to razem daje jakieś 170 tys zł. Do zamieszkania brakuje mi jakieś 20 000: kuchnia, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne.

    Ktoś wyżej pytał jak zrobić garaż na dwie furki - ja zrobiłem i jest naprawdę wielki i moim zdaniem nie szpeci nic a nic.
    Wprowadziłem dość sporo zmian głównie wewnątrz, a o tym może na priva, bo może niewielu interesują szczegóły.
    Buduję 20 km od Wrocławia w kierunku Kudowy Zdr. jakby ktoś chciał mnie odwiedzić to zapraszam.
    Pozdrowionka
    Metal

  9. #9

    Domyślnie

    To jeszcze raz ja.
    Arkadly mój serwer odrzuca Twój adres e-mail.
    Masz jakiś inny?

    Pozdrowionka
    Metal

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Czy mogłabym dowiedzieć za ile wybudowaliście D22, lub za ile zamierzacie. Arkadly pisał w wątku PARTEROWY, ze może kosztować 283.000. Myślę że to trochę dużo , da się taniej???????
    Czy dobrym rozwiązaniem byłoby "wypchnięcie" garażu bardziej do przodu,żeby przesunąć pokój 4, i powiększyć łazienkę????

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o funkcjonalność, zapewne dobrym. Ale wtedy albo przeprojektujesz dach, albo bedziesz miała jeszcze większy kawałek garażu z płaskim dachem. Ja tak nie zrobiłem jeszcze z jednego powodu - dom ma po najdłuższej ścianie 19m nie chciałem zwiększać tej długości, ponieważ chcę mieć trochę wolnej przestrzeni za domem.
    A koszt 283kzł jest kosztem podawanym przez Murator - zapewne wg. cenników Sekocenbudu, sądzę, że za 200kzł da się spokojnie zamieszkać.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Arkadly dnia 2003-05-19 11:53 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony