dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie HORYZONT - opinie o pracowni

    Naczytałem się o horrorze z Archipelagiem. Czy ktoś budował z Horyzontem? Wlejcie mi miód w serce. Bartt

  2. #2

    Domyślnie

    Hej Bartt

    Na razie tylko kupiliśmy projekt (Wierzba II)ale firma ze wszystkim idzie na rękę (gratis większe mapki, faktura z umówioną datą).
    Z tego co rozmawialiśmy z naszym majstrem to już budował około 10 horyzontów i wyrażał się pozytywnie.
    Oby nie zapeszyć, za pół roku bedę wiedzieć więcej
    poz
    pyzia

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Pyzia informuj mnie koniecznie. Kupiliście gotowy projekt czy go dostosowywaliście?. Dali wam tylko projekt domu czy również instalacji? Wymiary się zgadzają? Mama nadzieję, że na wszystkie pytania odpowiesz tak bo prawie się na nich zdecydowałem. Bartt

  4. #4

    Domyślnie

    Hej Bartt
    Projekt był gotowy ale jeszcze przed zakupem uradziliśmy co ewentualnie zmienimy. Taką listę do nich wysłaliśmy i po otrzymaniu projektu w "zestawie" mieliśmy również naszą listę podpisaną jako możliwe dodatkowe zmiany, na które autor się zgadza.
    Instalacje w zestawie też są zaprojektowane (ale czy to dotyczy Twojego projektu lepiej zapytaj przed zakupem). Adaptację małą robimy ale lokalnie (bo zgodę już na zmiany mamy - patrz wyżej).

    Najlepiej dogadaj szczegóły telefonicznie i potwierdź mailowo
    pozdrawiam
    pyzia

  5. #5

    Domyślnie

    Co do wymiarów to na razie nieprawidłowości nie wykryto (z tego co czytałam u innych Wierzbowiczów na Forum).
    Jednak to chyba w naszym projekcie zapomnieli w liście materiałów o jednym oknie ? No cóż - już niedługo maj i budowanie się zacznie...

    pyzia

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Pyzia, jak by co pisz na priva.

  7. #7

    Domyślnie

    No więc ja jestem po pierwszych rozmowach z architektem z Horyzontu. Puki co jestem zadowolony. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Bartt, mój brat zbudował ich "Gienię". Projekt raczej bez błędów, sprawna kompleksowa obsługa jeśli chodzi o jego adaptację i załatwianie formalności do pozwolenia.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Akacja II

    Wszystko cacy (mimo dwu błedów w projekcie). Kopie projektu, zgody na przeróbki, itp... bez problemu i od ręki.

    W sumie mogę polecić.
    Jasiu

  10. #10

    Domyślnie

    Jestem obecnie po drugim spotkaniu i zaczynam się zastanawić, czy projekt dojdzie do skutku. Nie spisałem umowy na pierwszym spotkaniu i architekt podjął próby podbijania ceny -
    niby nie zauważył wcześniej garażu ...,
    a przyłączy to on w cenie nie uwzględnił ...,

    W sumie to sympatyczny gość, ale chyba pomylił mnie z kimś
    innym. Jak się nie dogadamy na pełny projekt w uzgodnionej wcześniej cenie to chęć wyrwania kilkuset złotych pozbawi go zarobku w ogóle
    PS Umowa z muratora jest b. dobra - jak ją zobaczył to zaczął się krzwić

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kierownik budowy stwierdził, ze projekt (Horyzontu) jest nieczytelny. Nie patrzałem na niego wcześniej w ten sposób, ale teraz też widzę, ze ustalenie penych wymiarów, czy odległości bez linijki nie jest proste.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja kupilam projekt W Sam Raz. Kilku wykonawcow robilo mi wycene, ale jak dotad tylko jeden (starszy inzynier)mial zastrzezenia. Stwierdzil brak rysunkow konstrukcyjnych dotyczacych fundamentow. Moj kierownik budowy uspokoil mnie, ponoc nie ma potrzeby robienia bardzo dokladnych rysunkow, gdyz buduje sie zgodnie z ogolnie przyjetymi normami. Jak jest naprawde, okaze sie w praniu, czyli w budowie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

    Wymiary podane są na marginesie rysunku. A ponieważ odnoszą się do odległości wielu elementów, więc trudno na pierwszy rzut oka ocenić co jest co. A używanie linijki w rękawicach budowlanych nie jest proste ;o)


  14. #14

    Domyślnie

    Pyzia, ciekawi mnie jak sprawdza się projekt "w praniu" ?
    czy w czasie budowy wyszły jakieś kwiatki? Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony