dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Mam nadzieje, ze ktos choc troche rozwieje moje watpliwosci, bo zglupieje.
    Skoro tu jestem to wiadomo co mi chodzi po glowie - bodowa domu. Zeby jednak sie do tego przymierzyc trzeba wiedziec, ile to chociaz mniej wiecej kosztuje. Wiadomo, temat rzeka, od razu mozna powiedziec, ze to moze kostowac i 1 mln PLN, ale prosze mnie troche zrozumiec. Bez wiedzy na temat za ile moge zbudowac w srednim standardzie wykonczenia w ogole nie ma sie co brac za budowe domu. W muratorze 10/02 zamieszczono 75 projektow domow z kosztorysem uwzgledniajacym roboty wykonczeniowe lacznie np. z malowaniem scian zewnetrznych. Generalnie koszty te oscyluja wokol 1800PLN za metr POWIERZCHNI UZYTKOWEJ, dla domu o pow. okolo 150m.
    Ostatnio na pl.misc.budowanie bylo cos na ten temat, ale tam stwierdzono, ze trzeba liczyc okolo 1500 pln za metr pow. CALKOWITEJ ( co mnie zmrozilo)
    Poszedlem do salonu muratora i mnie ZAMROZILO bo facet stwietdzil ze bezpieczne liczenie to 2000PLN za 1 m pow. CALKOWITEJ
    Moje pytanie jest nastepujace.
    Na ile koszty z kosztorysow w cd (1800) sa miarodajne przy zalozeniach:
    - dom ok 150 m z poddaszem uzytkowym, dach niezbyt skomplikowany (2-spadowy + "daszek" jak w d21
    - wykonczenie srednie ( okna wolomin, glazura powiedzmy 50pln/m itp)
    - zatrudniam ekipy do kolejnych robot ( jak sadze taniej)
    - nie licze kosztow dzialki i przylaczy

    I drugie pytanie o ile takie koszty wzrosna przy zatrudnieniu firmy?
    Pozdrawiam
    Emil

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Emilu,
    polecam wątki na forum o kosztach budowy. Forumowicze piszą za ile wykonali poszczególne etapy.Jest rozpiętość w kwotach, bo są rekordziści, którzy budują rzeczywiście tanio (własna praca, wyszukanie tanich materiałów, no i mały , prosty domek)Ale w większości domy są podobnej wielkości, jako też nasze możliwości i system budowy-ekipy i własny nadzór.
    Dlatego zachęcam do uważnego śledzenia wątków na ten temat, których było sporo.Sporo wyczytasz w dziennikach.Ale też w wątkach-Lista płac.I w ogólnych dyskusjach ( a były gorące, oj były o kosztach budowy domu)
    Pozdrawiam i nie zrażaj się.

  3. #3

    Domyślnie

    Emil, proponuję zacząć od tego:
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...75&forum=36&33
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...=4787&forum=42
    Warto, tak jak poleciła opal postudiować dzienniki ( są tam m.in. linki do prywatnych stron z pełnymi kosztorysami), trochę informacji znajdziesz w dziale "Projekty".
    W projekcie mojego domu ( 144m2 powierzchni netto ) był podany orientacyjny koszt stanu surowego zamkniętego. W tej chwili mam stan surowy otwarty z docelowo pokrytym dachem i mój koszt ( warunki jak u Ciebie ) wyszedł ponad 50tys. taniej. Do zamknięcia brakuje mi okien, drzwi zewnętrznych i podłogi na gruncie. Faktem jest, że wg projektu jest ściana jednowarswowa, u mnie będzie 2-warstwowa - więc muszę jeszcze ocieplić - ale to i tak wyjdzie taniej. Oczywiście można też było przekroczyć tę sumę o 50 tys. - wszystko jest kwestią tego z czego i jak się buduje. Pozdrawiam. B.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Zgadzam się z opal. Koszt budowy jaki wynika z kosztorysu, zalezy od wielu czynników, między innymi:
    -ile robót zamierzasz wykonać we włanym zakresie
    -czy wykonawca dostarcza materiały
    -gdzie i w jakiej cenie kupujesz materiały
    -czy zamawiasz u wykonawcy "budynek pod klucz", czy decydujesz się zapewnić we własnym zakresie koordynację, nadzór i rozliczenie kosztów budowy.
    Jeżeli odpowiesz sobie na powyższe pytania, możesz wtępnie ustalić jakie środki powinieneś zgromadzić przed rozpoczęciem inwestycji.
    Dlatego posłuchaj opal i zapoznaj się z doświadzeniami innych inwestorów.
    Kosztorysowe wartości mogą różnić się nawet o 50% w zalezności od danych wyjściowych jakie przy opracowaniu kosztorysu przyjęto.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sanipro dnia 2003-01-03 11:40 ]</font>

  5. #5

    Domyślnie

    Podobnie jak inni - poszukaj po wątkach, ale powiem tak:
    cena za 1m2 domu aby w nim zamieszkać należy szacować od 1000zł do 2000zł no może 2500zł. Średnio sugerowałbym 1500zł. Masz prosty domek i myślę że jak pokombinujesz to 200000zł wystarczy a jak się sprężysz to i 150000 tys. wystarczy. Poczytaj dzienniki, zobacz na ceny. W razie pytań pisz śmiało.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony