dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 220
  1. #181

    Domyślnie

    dziękuję bardzo!! ja jeszcze raczkuję na tej stronie. nie wiem gdzie i jak szukać potrzebnnych informacji. A ten dziennik budowy to na prawdę kopalnia wiedzy o budowie plejady!! Przekażę małżonkowi i tacie, ponieważ to oni będą głównymi wykonawcami . Na razie mamy działkę, suporex i bloczki fundamentowe! Mapka do celów projektowych się robi u geodety, warunki zabudowy są, projekt PRAWIE kupiony. teraz muszę udać się do miejscowego architekta, którego wybraliśmy i popytać co dalej jeśli chodzi o papierkowe sprawy potrzebne do rozpoczęcia prac! pozdrawiam
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  2. #182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Krecza121, zamierzacie budować Plejadę "kanoniczną", 2G czy 2P? Zauważ, że są dość istotne różnice w tych projektach, ponadto jakość dokumentacji też jest różna. My z żoną chcemy "hybrydę", czyli 2P z garażem mniejszym od dwustanowiskowego, ale większym od jednostanowiskowego - po prostu mamy za wąską działkę. Po konsultacjach na forum i ze znajomymi mogę powiedzieć, że warto jednak zbudować Plejadę z dachem 35 stopniowym.

    Pozdrawiam

  3. #183

    Domyślnie

    My będziemy mieli plejadę 'zwykłą'. 126 m2+ chcemy podnieść całość o 2 pustaki i mieć też na strychu duży salon imprezowy z barem, plazmą na ścianie stołem bilardowym. Taki nasz koncik dla znajomych. Biorąc pod uwagę te zmiany w konstrukcji dach będzie 35 stopniowy, ale nie wiem bo takimi rzeczami zajmuje się u mnie mąż. Ja jestem od wymyślania, on od myślenia czy tak się da i od realizacji. a jaka jest różnica w dokumentacji? jak dzwoniłam do Domus to powiedzieli że przy zakupie projektu Plejada wysyłają pełną potrzebną dokumentację, więc jakie mogą być różnice?? Ze zmian jakie chcemy wprowadzić to być może częściowe podpiwniczenie, ponieważ musimy gdzieś zrobić kotłownię. (nie chcemy mieć gazowego ogrzewania). pozdrawiam
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Krecza121, Plejada zwykła, nazwana kiedyś przez Geriona "kanoniczną", ma dach 30 stopniowy. 35 stopniowy jest w wersji 2P. Osobiście odradzałbym podnoszenie ściany kolankowej w domu parterowym z kopertowym dachem. Ostatnio oglądaliśmy taki "produkt" w terenie. Zachwianiu ulega symetria bryły i całość wygląda ... W tym wątku pisał facet (chyba ze Szczecina) i pokazywał fotki takiej przeróbki. Obejrzyj foty i poczytaj komentarze forumowiczów, nie były entuzjastyczne. Jeśli zrobicie dach wyższy, taki jak w 2P (35 stopni), miejsca będzie sporo na salonik i dla gości.

    Różnice w projektach są takie, że m.in. w wersji kanonicznej nie przewiduje się użytkowego poddasza, więc schody na strych zaplanowano jako właz ukryty w stropie. W 2P schody na poddasze ulokowane zostały w miejscu garderoby (szkoda, prawda?). Przyjrzyjcie się jak biegnie komin od kominka w obu wersjach (w kanonicznej wyczystka wypada w małym pokoju, a to już koszmar). Poza tym wymiarowanie rzutów jest lepsze w 2P, czytelniejsze. Różnica w cenie obu projektów to 50 zł , więc warto sobie dać czas i przemyśleć, którą wersję kupić pod adaptację.
    Co do piwnicy, dobry pomysł, bo Plejada ma stosunkowo małe pomieszczenie gospodarcze. Musicie jednak pamiętać, że podpiwniczenie to jednak droga impreza.

    Pozdrawiam

  5. #185

    Domyślnie

    Egon- dziękuję bardzo za cenne uwagi i pomoc 'Blondynce'. Jak tylko wrócę do domu to podzielę sie z mężem nowinkami. Jak dobrze, że ktoś zauważa takie rzeczy, bo ja jak wspomniałam (lub nie) nie znam sie na budowaniu kompletnie i szczegół dotyczący komina byłby dla mnie nieistniejący, gdyby nie to że zarejestrowałam sie na tym forum !! (SIŁA INTERNETU) Mam jeszcze jedno pytanko: czy jak kupimy projekt plejady 2p to np. zmiany takie jak garaż jednostanowiskowy możemy sobie zrobić (po pierwesze mamy 1 auto a poza tym osobiście nie podoba mi się że garaż 2 stanowiskowy 'wystaje' z boku. w plejadzie ściana zewnętrzna domu ze ściana garażową tworzy jedną ładną ciągłość), czy wszystko zależy od miejscowego architekta??
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał krecza121
    Mam jeszcze jedno pytanko: czy jak kupimy projekt plejady 2p to np. zmiany takie jak garaż jednostanowiskowy możemy sobie zrobić (po pierwesze mamy 1 auto a poza tym osobiście nie podoba mi się że garaż 2 stanowiskowy 'wystaje' z boku. w plejadzie ściana zewnętrzna domu ze ściana garażową tworzy jedną ładną ciągłość), czy wszystko zależy od miejscowego architekta??
    Oczywiście, możecie przerobić sobie garaż na jednostanowiskowy, ale przy zakupie projektu powinniście podać w Domusie chęć przeprowadzenia takiej zmiany. Wtedy oni udzielą Wam pisemnej zgody i miejscowy architekt będzie mógł spokojnie to przeprojektować w trakcie adaptacji.

    Pozdrawiam

  7. #187
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alex_a

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Widzę, że wątek cokolwiek obumarł
    Czy ktoś z budujących Plejadę 2P mógłby na priv podesłać rzut poddasza i przekrój budynku? Stoję przed wyborem zakupu projektu "kanonicznego" lub 2P. W obu przypadkach będą konieczne przeróbki, ale takie plany pomogłyby podjąć decyzję.

    Pozdrawiam "plejadowców" z nadzieją na ożywienie dyskusji i fotki ukończonych domów
    Witam,
    potrzebujesz jeszcze te rzuty?

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał alex_a
    Witam,
    potrzebujesz jeszcze te rzuty?
    Oczywiście. A najbardziej przekroje.
    Pozdrawiam

  9. #189
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alex_a

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Cytat Napisał alex_a
    Witam,
    potrzebujesz jeszcze te rzuty?
    Oczywiście. A najbardziej przekroje.
    Pozdrawiam
    właśnie poszły mailem
    Pozdrawiam

  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał alex_a
    właśnie poszły mailem
    Pozdrawiam
    Bardzo dziękuję i pozdrawiam

  11. #191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Podnoszę wątek. Czy na forum nie bywają już budowniczowie tego fajnego domu? Może ktoś mógłby się pochwalić fotkami gotowej Plejady?

  12. #192

    Domyślnie

    witam.
    my z mężem wybraliśmy projekt plejada. postanowiliśmy (po długich rozmowach) zrobic piwnicę pod całym domem.
    ruszyliśmy z budową w sierpniu. na dzień dzisiejszy zalaliśmy strop i to by było na tyle do wiosny.
    oto zdjęcia z prac....

    [/img]http://zapodaj.net/6e4cdeda90fe.jpg.html[/img]

    [/img]http://zapodaj.net/ad17138790e3.jpg.html[/img]
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  13. #193

    Domyślnie


    [img][IMG=http://img217.imageshack.us/img217/6503/65645259.th.jpg][/IMG][/img]
    [img][IMG=http://img517.imageshack.us/img517/6291/31503291.th.jpg][/IMG][/img]
    teraz dopiero wkleiły sie linki do strony ze zdjęciami
    pozdrawiam
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  14. #194

    Domyślnie

    No coś mi te zdjęcia przypominają.
    Jaką wysokość tej piwnicy macie?

    Pozdrawiam

  15. #195
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Konti

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!!!!
    Jestem na forum zupełnym nowicjuszem,ale nie przypadkowo znalazłem się w wątku o Plejadzie,bowiem przymierzamy się właśnie do tego projektu.Jednak przed podjęciem ostatecznej dezycji marzy nam się aby zobaczyć Plejadę "na żywo"
    Jeśli ktoś z forumowiczów zamieszkuje w takim domku lub ma sąsiadów to gorąca prośba aby dać znać.Najlepiej byłoby w woj. warm-mazur. jednak jesteśmy chyba gotowi jechać dalej
    Pozdrawiam/Michał

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAW
    No coś mi te zdjęcia przypominają.
    Jaką wysokość tej piwnicy macie?

    Pozdrawiam
    witam.
    wysokość piwnicy 2,2m. czekamy aż zima minie i ruszamy dalej z pracami....
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  17. #197

    Domyślnie

    To tak samo jak moja. Jeżeli nie macie jeszcze stropu to radze dołożyć jeszcze jedną warstwę z bloczków bo te 2,20 to trochę jednak mało 2,30 byłoby lepiej.

  18. #198

    Domyślnie

    no my już strop mamy, niestety.
    może prześlesz jakies zdjęcia z waszej budowy?? ja też postaram sie dodać aktualne
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  19. #199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jak wygląda sytuacja na pomorzu? Czy ktoś w okolicy Trójmiasta buduje Plejadę 2G? Bardzo mi zależy żeby zobaczyć pojekt przed zakupem, porozmawiać na temat ewentualnych zmian, poradzić się.

  20. #200

    Domyślnie

    Dorota_N- ja z mężem budujemy plejadę na pomorzu, koło Lęborka, z tym że my mamy Plejadę Kanoniczną. jesteśmy na etapie wstawiania okien.
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony