dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 11
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 220
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    szczęście ,że miałem 20 metrową miarę pod ręką )
    trzeba byc przygotowanym na różne zaskakujące pytania
    dziękuje bardzo za pomiary i namiary na płytki

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    U nas blat ma długość ok. 4 m. Na pewno nie jest to za dużo; powiedziałabym, że w sam raz. Ściana od okna do barku ma długość też ok 4 m. Oprócz pieca mieszczą się na niej drzwi do pom. gospodarczego oraz niewielki narożny stolik z 2 krzesłami. Gdyby nie te drzwi zmieściłby się tam większy stół. Pozdrawiam
    czyli reasumując Salon ma długość około 7,6 m. No to bardzo ładnie, dużo miejsca i przestrzeni. Chciałabym się dowiedzieć ile Salon ma szerokości?
    ( Pewnie się śmiejecie do rozpuku z naszych pytań - ale prosimy o wyrozumiałość )

  3. #83
    Guest

    Domyślnie

    A ja mam pytanie dot. kuchni, dokładniej okna, zlewu i blatu kuchennego: na jakiej wysokości od podłogi jest okno? Jakiej wysokości są szafki? Czy bateria nie przeszkadza przy otwieraniu okna? I czy okno nie jest często zachlapane?
    Bardzo podoba mi się ten układ, ze blat kuchenny jest na wysokości parapetu. I tu mam jeszcze pytanie: czy blat ,,dochodzi" tylko do parapetu, czy ,,wchodzi" we wnękę okna do samej ramy okiennej?
    Może macie jakieś zdjęcie, które z bliska by to pokazało?
    pozdrawiam
    justa

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gerion

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    854
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Okno sobie możesz wstawić na taką wysokość jak Ci pasuje. Nikt Ci krzywdy za to nie zrobi.
    Ja będę miał szafki kuchenna na wysokości 91 cm (6 cm wyżej niż standard, ale tak właśnie chcemy). Blat grubości 4cm będzi mi wchodził na parapet. Stąd otwór okienny u mnie zaczyna sięna 87 cm. Jako, że okna będę mial dopiero w lipcu, a kuchnie w sierpniu - zdjęć niet, ale może D'arek coś wklei.

    U mnie natomiast zlew będzie w narożniku. Pod oknem wyłącznie blat roboczy. Blat oczywiście wchodzi we wnękę okienną. Tak zazwyczaj się robi.

    pozdrawiam
    Gerion

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Cytat Napisał D`arek
    U nas blat ma długość ok. 4 m. Na pewno nie jest to za dużo; powiedziałabym, że w sam raz. Ściana od okna do barku ma długość też ok 4 m. Oprócz pieca mieszczą się na niej drzwi do pom. gospodarczego oraz niewielki narożny stolik z 2 krzesłami. Gdyby nie te drzwi zmieściłby się tam większy stół. Pozdrawiam
    czyli reasumując Salon ma długość około 7,6 m. No to bardzo ładnie, dużo miejsca i przestrzeni. Chciałabym się dowiedzieć ile Salon ma szerokości?
    ( Pewnie się śmiejecie do rozpuku z naszych pytań - ale prosimy o wyrozumiałość )
    D'arek jak czasami zaglądacie to proszę o odpowiedź na moje DZIWACZNE pytanka

  6. #86

    Domyślnie

    D'arku ile kosztowały drzwi wejściowe?
    "Codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, sprawdzam, czy nie ma mnie na liscie najbogatszych ludzi swiata.
    Jesli nie, to wstaje i ide do roboty."

  7. #87

    Domyślnie

    Witam

    Fajny domek-jednym słowem wszystko SUPER-GRATULACJE.
    Czy mozna wiedziec jaką macie dachówke bo bardzo mi się podoba.

  8. #88

    Domyślnie

    D'arek odezwijcie się do nas. Plissssss

  9. #89
    Guest

    Domyślnie

    gerion napisal
    Okno sobie możesz wstawić na taką wysokość jak Ci pasuje. Nikt Ci krzywdy za to nie zrobi.
    Ja będę miał szafki kuchenna na wysokości 91 cm (6 cm wyżej niż standard, ale tak właśnie chcemy). Blat grubości 4cm będzi mi wchodził na parapet. Stąd otwór okienny u mnie zaczyna sięna 87 cm. Jako, że okna będę mial dopiero w lipcu, a kuchnie w sierpniu - zdjęć niet, ale może D'arek coś wklei.

    U mnie natomiast zlew będzie w narożniku. Pod oknem wyłącznie blat roboczy. Blat oczywiście wchodzi we wnękę okienną. Tak zazwyczaj się robi.
    Gerion, wiem, ze mogę okno wstawić jak chcę, ale chodzi mi o to, czy taki układ jest praktyczny i wygodny.
    bardzo dziękuję za odpowiedź

  10. #90

    Domyślnie

    D'arek i Ela pogniewali się za moje pytania i nie chcą już tutaj zaglądać A mi się tak podoba ich domek

  11. #91

    Domyślnie

    D'arek jak czasami zaglądacie to proszę o odpowiedź na moje DZIWACZNE pytanka
    D'arek i Ela pogniewali się za moje pytania.
    Witam, ani żeśmy się nie pogniewali ani pytanka nie DZIWACZNE , nawał pracy w ogrodzie a do tego jeszcze Mundial….po prostu doba latem za krótka. W każdym razie nadrabiamy zaległości i chętnie dzielimy się uwagami.

    czyli reasumując Salon ma długość około 7,6 m. No to bardzo ładnie, dużo miejsca i przestrzeni. Chciałabym się dowiedzieć ile Salon ma szerokości?
    Dokładnie 7,30 m ( po odjęciu 0,30 m muru dzielącego kuchnię i salon ).
    Szerokość salonu to 4,80 m. Powierzchnia wychodzi więc 35,04 m2 i jest dla nas optymalna.

    A ja mam pytanie dot. kuchni, dokładniej okna, zlewu i blatu kuchennego: na jakiej wysokości od podłogi jest okno? Jakiej wysokości są szafki? Czy bateria nie przeszkadza przy otwieraniu okna? I czy okno nie jest często zachlapane?
    Bardzo podoba mi się ten układ, ze blat kuchenny jest na wysokości parapetu. I tu mam jeszcze pytanie: czy blat ,,dochodzi" tylko do parapetu, czy ,,wchodzi" we wnękę okna do samej ramy okiennej?
    Może macie jakieś zdjęcie, które z bliska by to pokazało?

    Szafki są na wysokości 89 cm od podłogi , standard jak Gerion wspomniał to 85 cm , żeby go osiągnąć zakładając ,że blat będzie dochodził do okna trzeba już na etapie stanu surowego idealnie zgrać wysokość otworu okiennego z poszczególnymi warstwami posadzki. U mnie wyszło 89 bo np. w ostatniej chwili zdecydowałem się na grubszy blat a jeszcze wcześniej murarze zrobili 2 cm grubszą wylewkę a z kolei kafelkarz naniósł dodatkowo 1 cm kleju , żeby wyrównać nierówności po murarzach. Na szczęście ramy okienne są szerokie, nóżki w szafkach regulowane więc błąd w obliczeniach ±5 cm można zniwelować.
    Z tego rozwiązania jesteśmy bardzo zadowoleni, żadnych paprochów za parapetem, jedna gładka powierzchnia blatu.
    Co do zlewu to jest usytuowany tak, że bateria nie koliduje z otwieranym oknem.
    Zdecydowaliśmy się na jedną komorę bo praktycznie wszystko idzie od razu do zmywarki przy zlewie , a większe naczynia myjemy w pomieszczeniu gospodarczym. Nie ma też problemu z zachlapanym oknem –odległość od szyby do rantu zlewu wynosi 30 cm .



    D'arku ile kosztowały drzwi wejściowe?
    Koszt drzwi wejściowych to około 3000 zł .Dosyć tanie jak na dwa skrzydła z górnym świetlikiem i ozdobnymi przeszkleniami ale też producent mało znany. Jak na razie spisują się poprawnie.

    Czy mozna wiedziec jaką macie dachówke bo bardzo mi się podoba.
    Dachówka cementowa IBF kolor antracyt . Więcej o tej dachówce znajdziesz w http://forum.muratordom.pl/viewtopic...er=asc&start=0

    Pozdrawiam wszystkich

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Witam, ani żeśmy się nie pogniewali ani pytanka nie DZIWACZNE , nawał pracy w ogrodzie a do tego jeszcze Mundial….po prostu doba latem za krótka. W każdym razie nadrabiamy zaległości i chętnie dzielimy się uwagami.
    Fakt doba powinna mieć 48 godzin. D'arek bardzo gorąco dziękuję za odpowiedź na moje pytania i innych forumowiczów. A jednak czytasz FORUM, a już myślałam, że nas opuściliście.
    Serdecznie pozdrawiam Aga

  13. #93

    Domyślnie

    A jak Ci się sprawuje mikrofala w takim miejscu? W jaki sposób sie otwiera: na bok czy jak piekarnik do dołu?
    Zastanawiam sie nad takim rozwiązniem jak Ty masz. Mikrofale mam otwieraną jak piekarnik.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    A ja tu juz bylam i znow przyszlam sobie oczki nacieszyc pieknym domem...

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Matko córko, taki pięny domek, a ja dopiero teraz go znalazłam i nie mogę się napatrzeć Jak ja lubię takie dopracowane w każdym detalu domostwa. Super

  16. #96

    Domyślnie

    A jak Ci się sprawuje mikrofala w takim miejscu? W jaki sposób sie otwiera: na bok czy jak piekarnik do dołu?
    Sprawuje się doskonale, żadnej niedogodności podczas użytkowania ,przede wszystkim o ile większa powierzchnia blatu roboczego.
    Otwiera sie standardowo na lewą str. ale to chyba nie ma znaczenia. Pozdrawiam

  17. #97

    Domyślnie

    Elu i Darku! Dom przepiękny i w dobrym guście, dopracowany w każdym detalu. Podobnie zapowiada się ogród. Powiedzcie proszę czym są odgrodzone rabaty od trawy, widzę tam jakieś roślinki, taki mikrożywopłocik. Wyglada to pięknie, nie tak jak ohydny rollerborder czy oklepana kostka. Czy to jest czymś jeszcze odgrodzone pod spodem, że nie przerasta? Jak to się sprawdza przy koszeniu? Ja dopiero startuję - od wiosny przyszłego roku i zazdroszczę (pozytywnie! ) takiego tempa i efektów.

  18. #98

    Domyślnie

    Niczym nie odgradzam rabatek od trawy. Podczas pielenia usuwam wrastającą trawę a raz na rok-dwa ostrym szpadlem odcinam wrastającą darń i odświeżam kształt rabatek. Tak robiłam w poprzednim ogrodzie i było o. k. Rolborderów tez nie lubię. Oklepane a przy trawie to zupełnie się nie sprawdzają - trawa w to wrasta i przy kazdym koszeniu trzeba ręcznie ją wycinać. Kostka może nie jest zła ale nie mam w tym względzie doświadczenia - przy wielometrowych rabatach byłoby trochę zabawy - zaprawa, chudy beton... Pozdrawiam

  19. #99

    Domyślnie

    Ostatnio na targach "Dom i ogród" w Gliwicach widziałam ofertę różnych geowłóknin, które m.in zpobiegają przerastaniu korzeni w rabatach, a są niewidoczne po wyrośnięciu roślin. Wkopuje się taki pas pomiędzy grupy roślin w rabacie lub odgradzający trawę od rabatek i zapobiega to przerastaniu i mieszaniu się korzeni i roślin. Mam nadzieję, że dobrze się to sprawdza w praktyce. Efekt powinien być naturalny, ale pracy mniej.

  20. #100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lzm

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!

    Super domek!
    Mam pytanie ile kosztowalo wszytko, nie poszczegolne etapy a caly dom z wykonczeniem i umeblowaniem w standardzie takim jak Twoj?

    Moze byc orientacyjna kwota.

    Pozdrwiam!

Strona 5 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony