dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 220
  1. #161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Może kolega RAW podrzuci kolejne rysunki/propozycje facjatek do Plejady? Czekamy!
    Zaczynam się łamać pod siłą argumentów żony (chodzi o jedną lukarnę od czoła), tym bardziej, że byłbym potencjalnym beneficjentem tej zmiany . Pozostaje dylemat, komu powierzyć ewentualne doprojektowanie tego elementu, ile to będzie kosztować i czemu tak drogo?

  2. #162

    Domyślnie

    Rozczaruję Cię bo mi się tak podoba jak jest i więcej nie wymyślam.
    Dach zaczynają robić w przyszłym tygodniu. Jak coś będzie widać to wkleję zdjęcia.
    A co do projektowania facjatek, to są one drewniane i u mnie cieśla/dekarz sam sobie bez żadnego projektowania poradzi. Ma to w głowie - podał mi od razu ile materiału domówić (drewno + pokrycie). Drewno - koszt niecały 1500, a pokrycie jakieś 5000 (łacznie 5szt. facjatek). Czyli u mnie jedna facjatka w materiale to okolo 1200-1300 złotych + okno. Do tego jeszcze styropian i tynki.

  3. #163
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Czekamy zatem na fotki gotowych lukarn, a w międzyczasie radzę spojrzeć na wątek dotyczący ocieplania facjatek i zapytać swojego cieślę o wiedzę na ten temat. Taki mały sprawdzian kompetencji nie zaszkodzi

  4. #164

    Domyślnie

    Witam.

    Wstępny efekt macie poniżej.





    Mnie się podoba, a jakie jest Wasze zdanie?

    Pozdrawiam

  5. #165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Bardzo ładnie!!! Dachówka też śliczna!!!
    Jakie okna (wymiary) wchodzą w te lukarny?

  6. #166

    Domyślnie

    Wymiary okien do facjatek:

    szerokosc: 1090
    wysokosc: 1240

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Fazi35

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Czy ktos tutaj z obecnych buduje bądź wybudował Plejadę w mazowieckim, podkarpackim lub lubelskim???


    Będę wdzięczny za kontakt

    Pozdrawiam

  8. #168
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Yogi.

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    domek 1 klasa, ale to już zostało powiedziane kilkadziesiąt razy

    Jeśli można, mam pytanko - podbitka to rozumiem z Pvc? Można wiedzieć jakiej firmy? Nie odkształca się? Jak to wygląda siedząc pod zadaszonym tarasem - nie zbyt sztucznie?
    Osobiście upieram się właśnie z pvc ale wiekszość mi doradza drewniane:/

  9. #169
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    nasza plejada juz od miesiaca zamieszkana!!!!

    narazie nei mamy dostepu normalnego do netu, wiec nei bede sie chwalic zdjeciami, ale nadrobie to tylko jak bede miala dostep

    z wrazen pierwszych- wszystko git!!! jak na razie nic bym nie zmienila(moze oprocz psa sasiada, ktory szczeka...najczesciej w nocy)

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta1210
    nasza plejada juz od miesiaca zamieszkana!!!!

    narazie nei mamy dostepu normalnego do netu, wiec nei bede sie chwalic zdjeciami, ale nadrobie to tylko jak bede miala dostep

    z wrazen pierwszych- wszystko git!!! jak na razie nic bym nie zmienila(moze oprocz psa sasiada, ktory szczeka...najczesciej w nocy)
    Gratuluje Plejady!
    Sledze wasz dziennik, ale od jakiego czasu nie ma do niego linka w podpisie postow,a ostatnie wpisy sa sprzed paru miesiecy. Chcialm Wam zadac mnostwo pytan dotyczacych Plejady, ale nie chce zasmiecac forum i chcialam napisc w komentarzach.
    Zamierzamy przerobic Plejade 2P na energooszczędna.
    Pozdrawiam, Mistli

  11. #171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistli
    Zamierzamy przerobic Plejade 2P na energooszczędna.
    Czyli jak? Napisz trochę szerzej

    My z żoną zastanawiamy się, czy lepiej kupić 2P i przerobić na jednostanowiskowy garaż (podwójny nie wejdzie, bo mamy działkę o szerokości 21,5 m), czy też zakupić projekt "kanoniczny" i przeprojektować dach na 35 stopni. Nie wiemy co będzie mniej kosztowne.

  12. #172

    Domyślnie

    Energooszczedna, czyli maksymalnie ocieplona, z wentylacja mechaniczna, rekuperatorem, GWC, ewentualnie solar do CWU, moze plyta fundamentowa, ogrzewanie elektryczne ( i tak nie mamy gazu).
    Czytam forum i rozmawiam z ludzmi budujacymi, zeby ustalic jakie rozwiazania sa ekonomicznie uzasadnione.
    Z lektury forum wiem, ze niektorzy maja juz rekuperacje w Plejadzie.
    Pozdrawiam, Mistli

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon

    My z żoną zastanawiamy się, czy lepiej kupić 2P i przerobić na jednostanowiskowy garaż (podwójny nie wejdzie, bo mamy działkę o szerokości 21,5 m), czy też zakupić projekt "kanoniczny" i przeprojektować dach na 35 stopni. Nie wiemy co będzie mniej kosztowne.
    To ja sie zastanawiam, czy w ogóle kupowac projekt gotowy jesli chce go przerobic na energooszczedny, czy zrobic projekt indywidualny wzorowany na Plejadzie.
    Moze DOMUS zrobi sam energooszczedny projekt gotowy, zeby ludzie, ktory chca miec "dom cieply" nie musieli kombinowac?
    Pozdrawiam, Mistli

  14. #174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistli
    Moze DOMUS zrobi sam energooszczedny projekt gotowy, zeby ludzie, ktory chca miec "dom cieply" nie musieli kombinowac?
    Domus za przeróbki liczy sobie niezłe pieniądze. Jakiś czas temu napisałem do nich mail'a z pytaniem ile wzięliby za podniesienie dachu do 35 stopniu w wersji kanonicznej. Cena była równa kosztowi gotowego projektu.
    Co do energooszczędności to mam nieco odmienne podejście, bardziej wyluzowane. W żadnym razie nie chcę rekuperatora, bo kojarzy mi się ze sztucznym powietrzem nadmuchiwanym w wielkich centrach handlowych. Ale może się mylę ...

    Pozdrawiam

  15. #175
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    hej
    faktycznie gdzieś mi sie podpis zagubil do komentarzy

    jesli ktos ma pytania odnosnie domu, to zapraszam na priva, na wszelkie odpowiem

    my ze zmian w plejadzie 2p zagospodarowalismy inaczej parter, uwazam ze wyszlo mu to na lepsze (bez wc) i przenieslismy kuchnie/kotlownie

  16. #176
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    D`arek masz piękną elewacje domku, strasznie podoba mi się takie zestawienie kolorów, jest po prostu cudny

  17. #177
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Widzę, że wątek cokolwiek obumarł
    Czy ktoś z budujących Plejadę 2P mógłby na priv podesłać rzut poddasza i przekrój budynku? Stoję przed wyborem zakupu projektu "kanonicznego" lub 2P. W obu przypadkach będą konieczne przeróbki, ale takie plany pomogłyby podjąć decyzję.

    Pozdrawiam "plejadowców" z nadzieją na ożywienie dyskusji i fotki ukończonych domów

  18. #178

    Domyślnie

    Hej, czy ktos buduje Plejade w centrum Polski - najlepiej w województwie łódzkim. Chetnie obejrzalabym, jak domek wyglada w rzeczywistości!

    Z forum wynika, ze Plejady powstaja głównie koło Poznania
    _________________
    Pozdrawiam, Mistli

  19. #179

    Domyślnie

    witam. Czy ktoś buduje plejade w województwie pomorskim?? My z mężem kupujemy po długim weekendzie majowym projekt. interesowały by mnie zdjęcia z budowy, rady, wskazówki.
    BĘDĘ BUDOWAĆ PLEJADĘ

  20. #180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał krecza121
    interesowały by mnie zdjęcia z budowy, rady, wskazówki.
    Polecam dziennik budowy Geriona na tym forum. To kopalnia informacji o budowie Plejady 2G. Powodzenia!!!

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony