dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Wiem, że 7% na usługi i mieszkania od developera utrzymamy do 2007, na materiały budowlane tylko do 1 stycznia? czy też maja? 2004(może ktoś wie na pewno).
    Słyszałem o pomyśle, że po tym terminie zlecając budowę developerovi można uniknąć VATu na materiały, bo on wliczy to sobie w koszty.
    Dajcie znać o swoich przemyśleniach bo 22% VAT na materiały to jakieś 50 tys. drożej, a ja nie wiem gdzie leży "sezamie otwórz się"

  2. #2

    Domyślnie

    Co do sezamu to polecam podkop pod najblizszy bank

  3. #3

    Domyślnie

    Mowiac powaznie to wole wziac teraz kredyt i szybko postawic dom niz czekac co wymysli teraz nasz kochany rzad.
    Pozdrawiam
    Adamski

  4. #4

    Domyślnie

    Kredyt i tak wezmę, ale najpierw muszę poczekać na zakończenie pewnych formalności - zajmą lata
    Pozdr. Bartt

  5. #5

    Domyślnie

    Znając zapędy złodziei rządzących tym krajem VAT 22% na materiały budowlane będzie obowiązywać od 1 stycznia 2004 roku. Bardzo mnie to martwi, bo nie zdąże do tego czasu wykończyć domu.

    Co do deweloperów, to ulga (a właściwie okres przejściowy) dotyczy chyba tylko mieszkań a nie budowy domów jednorodzinnych, nawet wykonanych przez deweloperów.

  6. #6

    Domyślnie

    jest pięknie - nie mam ulgi, na zwiększonym va-cie będę musiał kupić wszystko od stolarki począwszy, ciągle nowe obciążenia /niech taką winietkę tu wymienię /
    żyć nie umierać, a jestem "normalnie" może nawet skromnie zarabiającym facetem.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    nie panikujcie, najprawdopodobniej jezeli wogóle wejdzie 22% VAT na materialy to i tak będzie różnica zwracana. Tak slyszalem ale czy tak bedzie ...

  8. #8

    Domyślnie

    dobrzykowice - a niby komu będzie zwracana?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Dobrzykowice - taki duży a jeszcze wierzy w bajki Przecież to kolejny pic na wodę fotomontaż, albo kolejny pomysł na ręczne poprawianie rynku, który co najwyżej bardziej zamota wszelkie rozliczenia.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Może być zwracany ,ale napewno nie dla tych co już z dobrodziejstwa państwa skorzystali ,czyli ulgowiczów ,tak zawsze było.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Co złapiesz teraz to twoje,zawsze tak bylo w tym kraju ,bo jutro można się obudzić z ręką w nocniku.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    no to super
    najpierw pi......na elektrownia zablokowała mi prace na rok, a teraz to.
    miałem plan postawic w tym roku stan surowy ale cus mi sie zdaje ze trza bedzie zrobic o wiele wiecej (tylko czy żyłka nie pęknie)

  13. #13

    Domyślnie

    A może znajdzie się jednak ktoś, kto wie o sprawie konkretnie, ze szczegółami? czekam niecierpliwie

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    (PAP, JB/03.01.2003)
    Od maja 2004 r. stawka podatku VAT na materiały budowlane wzrośnie z 7 proc. do 22 proc.


  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    hmmm ale czy my na 100% wejdziemy do tej uni ????
    mysle ze rzadzacy sa zbyt pewni siebie ze spoleczenstwo w referendum opowie se za unia (chyba ze jak ktos zaglosuje NIE bedzie znaczyc TAK no bo kto ma interes by polska znalazla sie w uni ???
    rolnicy - NIE
    pracownicy budowlanki - NIE
    budujacy dom -NIE
    POLITYCY -TAK

  16. #16

    Domyślnie

    Ko jak kto, ale rolnicy mają największy interes w tym, żeby wejść do Unii.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    A kto ma interes żebyśmy nie weszli?.Jest takie znane powiedzenie
    ,,NIE CHCE A MUSZE"

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Państwo nasze ( finansówka ) zaczyna być pazerne już od 2003 r.
    Nie ma to nic wspólnego z Unią . Zmiany b. niekorzystne w Ordynacji Podatkowej.Wszystko po to aby " wydoić " klasę średnią
    czyli nas - którzy mamy jeszcze pieniądze aby budować .
    Jeżeli tak - to kupując bez vatu ( 22 % ) zaoszczędzamy więcej
    niż 19 % odpisu. Moje zdanie jest jedno PAZERNOŚĆ NIE POPŁACA.
    I tą myśl dedykuję naszym politykom. Siłą napędową naszego kraju jesteśmy MY - a oni nasz niszczą !!!!

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Oczywiście, że polityką tak zależy na Unii. SLD-UP-PSL tak się spieszy z wejściem, bo liczą na parę ciepłych stołeczków, Samoobrona i PSL walczyła tak zawzięcie o dopłaty, bo tam pełno duuuużych gospodarzy i dopłaty dla nich to czasem i 100 tys. i lepiej. A my? Chyba niestety wyjścia niet, bo NAFTA zbyt daleko. Biednemu zawsze wiatr w oczy.

  20. #20

    Domyślnie

    Ale czy wejdziemy do Uni czy nie i tak obciążenia podatkowe są coraz większe...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony