dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    Mam pytanie:
    Na działce której 1/2 odkupiłem, poprzedni własciciel uzyskał pozwolenie na budowe ogrodzenia (w granicy działki,od strony drogi powiatowej).Budowe rozpoczał - wpis w ksiązce budowy jest.
    Mnie mój architekt podczas planu zagospodarowania działki przesunął ogrodzenie o ok. 1,5 m.w głab działki. Motywując przepisem mówiącym o odległości 8m. od drogi powiatowej.Sąsiedzi mają już zbudowane ogrodzenia w odległości mniejszej od 8m. Dzwoniłem do Zarzadu Dróg z zapytanie- odesłali mnie do Gminy. Gmina potwierdziła ze mogę w granicy działki- mam na piśmie. Pokazałem architektowi projekt i pozwolenie na ogrodzenie działki przed podziałem.Powiedział ze jeśli tak to mogę budować. A poprawkę na planie nanieść po inwenteryzacji powykonawczej.
    Czy projektant nie powinien poprawić projektu i powtórnie oddać go do ZUT-u? Czy dać spokój i nanieść poprawki podczas inwentaryzacji powykonawczej?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym to zrobiła teraz. Szykuje się nowa ustawa, zdaje się, ze za każdą zmianę przy odbiorze trzeba będzie płacić, diabli wiedzą, co nasi ustawodawcy wymyślą

  3. #3

    Domyślnie

    Ogrodzenie powinno być położone poza liniami rozgraniczającymi drogi (są ustalone klasy dróg D,L,Z.. i ich minimalne linie rozgraniczające; szczegółowe ustalenia powinny być w planie zagospodarowania przestrzennego), Odległość 8m dla drogi powiatowej dotyczy obiektów budowlanych, a ogrodzenie jest urządzeniem związanym z obiektem budowalnym i ta odległośc nie obowiązuje. Istotne natomiast jest to czy ogrodzenie będzie położone w liniach rozgraniczających, czy poza nimi, ponieważ obiekty i sposób zagospodarowania terenu zawierającego się w liniach rozgraniczających określa Zarządca Drogi, a może on wydać formalnie tylko zgodę na usytuowanie obiektów tymczasowych, czyli przeznaczonych do czasowego użytkowania lub rozbiórki. W przypadku przebudowy drogi lub jej urządzeń obiekty tymczasowe należy zlikwidować na własny koszt, a teoretycznie odszkodowanie jest wartością dziwiczego gruntu. W praktyce może się zdarzyć inaczej. Najlepiej po poradę się udać do Zarzadu Dróg i Organu achit-budowlanego. Jednak co kraj to obyczaj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony