dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Dziennik Niemców - komentarze

    Witaj!
    Hmmm... w grudniu chyba za wiele się już nie da zrobić, ale to zależy od pogody. W ubr było fajnie nawet w styczniu, ale potem mrozy porobiły się siarczyste. Gdzie budujesz?

    Pozdrawiam !!!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robinfr

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witaj

    Budujemy sie w Woli Morawickiej koło Kielc ale ja z Kielc nie pochodze jakby ktos przez przypadek nie lubił kielczan
    Mamy wąską działkę 16m i bedziemy jak "Bóg Da" budować najprostrzy i najtańszy (mam nadzieje ze za 120 tyś) dom na swiecie z Archetonu - Baba Jaga :

    http://www.archeton.pl/APLC/Projekty...tatus=2&idp=32

    Pozdrawiam
    Robert
    [/i]

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Bardzo fajny i bezpretensjonalny. Plan finansowy bardzo ambitny. Życzę Ci udanej budowy, a przy okazji oby Ci się chciało prowadzić dziennik.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robinfr

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzięki za zyczenia, mam nadzieje ze mi sie bedzie chciało min. po to aby pokazać ze nie tylko sie buduje domy za 300-500 tys. tak jak niektóre na tym forum ale można mam nadzieję naprawde tanio...
    Mam nadzieje ze mi sie to uda...z pomoca szwagrów, rodziny, etc.
    Jak sie umieszcza odnośniki do stron w stopce wiadomości tak jak maja inni, np. Komentarze do dziennika?

    Pozdrawiam
    Robert

  5. #5

    Domyślnie

    Dołączam się jako nowa czytelniczka.Projekt bardzo fajny,zyczę udanej budowy!!!!!!!!

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Projekt z zewnątrz ładny, w srodku mi sie mniej podoba, ale skoro dla Ciebie jest ok to nie pozostaje mi nic innego tylko zacisnąć kciuki za udaną budowę. Pozdrawiam.

    Ps. Zamierzasz coś zmienic w projekcie ? Mnie przerażałaby odległośc od pokoju dziennego do kuchni i brak podziału na część dzienną /nocną.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał robinfr
    Jak sie umieszcza odnośniki do stron w stopce wiadomości tak jak maja inni, np. Komentarze do dziennika?

    Pozdrawiam
    Robert
    zapraszam do klubu budujących- klub zaczynających na wiosnę '06 tam wyjaśnili i mnie jak się to robi, ale tak z marszu ci nie powiem bo sama (jak to baba) się męczyłam. W gruncie rzeczy to proste się okazało
    My mamy mieć pozwolenie za miesiąc- zobaczymy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robinfr

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    Projekt z zewnątrz ładny, w srodku mi sie mniej podoba, ale skoro dla Ciebie jest ok to nie pozostaje mi nic innego tylko zacisnąć kciuki za udaną budowę. Pozdrawiam.

    Ps. Zamierzasz coś zmienic w projekcie ? Mnie przerażałaby odległośc od pokoju dziennego do kuchni i brak podziału na część dzienną /nocną.
    Witam

    Oczywiście spotkałęm sie z róznymi opiniami na temat naszego projektu. Nie twierdze że jest to najładniejszy projekt, czy w srodku wg. innych poukładany, ale tez ma taki nie być. Ten dom ma stać na wąskiej działce 16m szerokości i długości około 150 m. W środku jest wszystko to co być powinno tzn. kuchnia, 3 pokoje kotłownia, składzik, spiżarnia. no i ma być tani w wybudowaniu (fundament -rzut prostokąta, wienieć - rzut prostokąta, dach - dwuspadowy, etc.,itd.,itp.)
    Ja osobiscie nie lubie pokoi połączonych z kuchnia gdzie jest wielki łuk zamiast dzwi i nie można go zamknąć oraz jest kominek. Uważam to za zbędne marnotrasto przestrzeni w domu, w którym nie da sie położyc gości w tym pokoju tak aby sie mogli np. pokotłowac w nocy jeżeli jest to małżeństwo . Tak jest u mojego brata w domu i jak tam jesteśmy i śpimy to albo ktoś schodzi na dół do łazienki, albo do kuchni, albo na balkon i z kotłowania nici...
    Natomiast bede miał garaz za domem i grill i altanki oraz mam nadzieje w przyszłości wędzarke do wędlin i piec do pieczenia chleba. Takze mam zamiar spędzać na dworze i w odródku ile sie da i tam wypoczywać.

    W tej chwili mieszkam z żoną i córeczką 4l w hotelu pracowniczym , który ma 1 pomieszczenie 17m2 łązienke i aneks kuchenny. Płacę ok 530-550 zł miesiecznie z pradem za wszystko (woda - ryczałtem, ścieki, ogrzewanie w zimie 26-28*). Blisko mam do pracy ok.2min ale sie tak nie da mieszkac za długo.
    Takze dom z 3 pokojami w tym jeden duzy, skłądzik -warsztat przed kotłownią, warsztacik w pomieszczeniu z garażem, mały pokoik na mój gabinet ten przy kotłowni to jest szcyt moich mażeń.
    Nawet dywagowaliśmy z żona ze gdyby wygrać w toto-lotka 11 mln to i tak byśmy wykończyli i wybudowali ten dom na tej działce w pobliżu szwagra i rodziny żony na wsi wsadzając w niego oczywiscie lepszej jakioci wykońxczenie, meble, etc..(np. deska barlinek zamiast paneli za 17.99PLN)

    Co do zmian w domu to bedzie podniesiona scianka kolankowa na 3 SILKI tak zeby zamiedszkac na poddaszu w przysłości, dach z 30 na 35 stopni tak aby było przynajmniej 2.20m do jętek, przedd kotłownią bedzie składzik ze scianki działowej wczesciej, wyjscie na poddasze bedzie w spizarni ze schodów drewnianych własnej produkcji. Poddasze narazie nie wykończone tylko ocieplony strop. Jak zajdzie taka potrzeba bedzie wykoćzenie GK i oceieplenie dachu. Na górze bedzie 3 pokoje, garderoba i łazienka w przyszłości. Powstana tez wtedy okna dachowe jak bedzie gotówka i większa rodzina...

    Pozdro
    Robert

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie


    Bardzo sympatyczny ten domek. Życzę Wam aby udało się zbudować go tak jak to sobie wymarzyliście.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony