dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 41
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 812
  1. #1

    Domyślnie

    Planuję instalacje pieca kondensacyjnego oraz kominka z płaszczem wodnym. Jednak mój hydraulik nie ma doświadczenia z podłączeniem do instalacji CO również kominka.
    Na co powinnismy zwrócic uwagę, może ktoś ma jakieś doświadczenia,
    pozdr,

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Był dosyć dokładny opis podłączenia w wątku "współpraca kominka z płaszczem wodnym i C.O". My zamontowaliśmy taki kominek i jesteśmy bardzo zadowoleni. Montaż dość skomplikowany, najlepiej jak instalator orientuje się w temacie. Napisz jakiej firmy montujesz kominek i z jakiego jesteś regionu.

  3. #3

    Domyślnie

    Majka,
    planuję kominek Fonte Flamme, Łódź,
    pozdr,

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My mamy CTM. Rejon malopolska. Na Twoim terenie potrafią powiązać jedno ogrzewanie z drugim instalatorzy współpracujący z dealerami Fonte. Zastanów się czy ich nie zatrudnić.
    - Porównaj moc kominka z przekrojem komina /my musielismy robić portki/
    - znajdź miejsce na naczynie wzbiorcze
    - czy Twój kocioł będzie miał pogodówkę?
    - sterowanie /termostat/ nalezy umieścić z dala od kominka
    - podłączyć automatyczny spust i dopuszczanie wody wrazie jej braku
    itp.
    Wszystkie inne szpeje powinny być opisane w instrukcji.
    Gregg, czy odszukałeś dawniejsze wątki o takim połączeniu?

  5. #5

    Domyślnie

    Majka,
    tak odnalazłem dzięki, dużo mi pomogły zrozumieć ale też trochę ostudziły zapał,nie chodzi o koszty co raczej o dodatkową instalację wodną!!!
    jednak chyba się zdecyduję,
    pozdr,

  6. #6

    Domyślnie

    Majka, napisz ile zuzywasz drzewa na ogrzanie domu, jak pamietam masz okolo 300 m2 powierzchni, i w jakim procencie wykorzystujesz kominek do ogrzania domu? Tak wogole to napisz cos wiecej jak sie sprawuje

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Drewna zużywamy b.dużo. Pewnie chciałbyś, abym podała w kubikach - nie mam pojęcia. Tzw. "jedna skrzynia" na wieczór.
    palimy mokrą wierzbą, bo mamy jej spory zapas /gmina wycięła nam 8 drzew rosnących wzdłuż drogi/. Jak będziecie uzywali suchego drewna, to nie potrzeba go tak dużo. Ale nawet na mokrym drewnie da się ogrzać dom /temp. wody 60 - 70 stopni - wychodząca z kominka/. Trzeba pamiętać też o tym, że pierwszy sezon grzewczy jest bardziej "ciepłobiorczy" niż kolejne.
    W każdym razie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej inwestycji i nie zamienilibyśmy się na DGP.

  8. #8

    Domyślnie

    .......W każdym razie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej inwestycji i nie zamienilibyśmy się na DGP.

    Wlasciwie na tym fragmencie mi zalezalo
    Mam wielka nadzieje, ze w przyszlym roku bede testowac w/w kominek

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiscie zapytam, ale wydaje mi sie, ze sa automaty, ktore doprowadzaja odpowiednia ilosc powietrza co przeklada sie na "ogien" w kominku, osobiscie zakladam kominek firmy Makroterm.
    Zwracam przede wszystkim uwage na obsluge i pozniejszy serwis, ktory wg mojego wywiadu jest OK.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam zamiar plaszcz wodny kominka wykorzystać do podgrzewania ciepej wody użytkowej. Myślę, że często zapomina się o tej praktycznej kwestii. Zbiornik zasobnikowy 300 l i praktycznie nie ma problemów z odprowadzeniem ciepa z plaszcza wodnego. Poza tym plaszcz wodny do kominka, który mam zamiar zastosować jest wyposażony w pelną automatykę : zawory bezpieczeństwa, które w razie niebezpieczeństwa przegrzania dopuszczają do ukladu zimną wodę albo pozwalają na wydostanie się gorącej.

  11. #11

    Domyślnie

    Hej
    Czy na kominek z plaszczem wodnym potrzebuje wiecej miejsca niz na normalny. Jestem na etapie stanu surowego otwartego. Jakie sa kruczki aby zamontowac w/w kominek. Czy to jest tak samo jak kominek zwykly? Gdzie moge poszukac info na ten temat. Moze jakis link, schemat?

  12. #12

    Domyślnie

    Czesc Majka
    Czy mozesz podac adres firmy w ktorej kupowalas swoj kominek. Ja tez jestem zainteresowany zalozeniem takiego sprzetu u siebie.
    Jak narazie rozmawialem z kilkoma instalatorami nt temat ale chyba sa troche niereformowalni bo kazdy mowil ze to nie ma sensu (chyba ich to przerasta) a ja wieze ze to jest dobre rozwiazanie.
    Czy teraz przy takich mrozach dogrzewasz jeszcze czyms czy wystarcza tylko kominek - wiem ze masz duzy dom wiec moze to nie bedzie az tak miarodajne dla mnie ja mam ok 200 m2 ale jezeli w takim duzym domu zdaje to egzamin to dlaczego nie umnie ma sie sprawdzic.
    pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kominki z płaszczem wodnym są różnej mocy, zdaje się, że zaczynają się od 9kw, więc, każdy może wybrać sobie, taki jaki potrzebuje. My mamy b. duży dom, dlatego wybraliśmy 24kw, nie robiliśmy specjalnie cwu /chociaż dopłata nie była wielka/. Z jakiego powodu? Nie bardzo mogłam zrozumieć zasady tego połączenia, a zawsze staram się wiedzieć co robię. Tak więc wodę podgrzewa nam kocioł.
    Informacja dla Grzesia - zadzwoń do Womaru na Skośną.

  14. #14

    Domyślnie

    do M@M, teraz powinienes zdecydowac jakiej firmy wybierzesz kominek i "pociagnac" do niego instalacje CO i prad, najlepiej bys zrobil kontaktujac sie z firma, ktora sprzedaje i jednoczesnie instaluje kominki, ja tak robie, rozwiazuje mi to pozniejszy ewentualny serwis i gwarancje

    do Grzeska z Krakowa
    jak bedzieszw Zakopanym to wstap do firmy Makroterm ul. Sienkiewicza 22, tam sprzedaja i instaluja kominki, mozesz u nich takze sprawdzic jak dziala taki kominek bo w firmie ogrzewaja nim 300 m2

  15. #15

    Domyślnie

    Majka
    Dzieki za info pojade tam i zobacze zreszta juz sie do nich przymierzalem oni chyba tez sprzedaja Viessmana (chce miec tez jakies alternatywne zrodlo ciepla)jak mnie len dopadnie


  16. #16

    Domyślnie

    Czesc pay
    Do Zakopanego to zadzwonie moze bedzie im sie oplacalo i sprzedadza taniej. W krakowie strasznie się cenia. Ja np wole kupowac w Bochni lub Brzesku gdzie mozna sie zawsze dogadac nie mowiac o tym ze na dziendobry maja juz nizsze ceny

  17. #17

    Domyślnie

    sory paj
    za duzo tej angielszcyzny u mnie na codzien i troche przerobilem ci nick mam nadzieje ze sie nie obrazisz

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Hej M@M wszystko piękinie.
    Zasonik 300 l przy mocy 24 kW z temp 10 do 60 C zostanie wygrzany w niecałą godzinę a co potem, ciepły gejzerek na podwórku czy napełnianie szamba???
    Zastanów się czy nie lepiej kominek bez płaszcza wodnego i rozprowadzenie ciepłego powietrza po całym domu.
    pozdro
    Pegaziatko

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Anonimowy, a dlaczego 24kw przecież można zamontować z mniejszą mocą. Czy masz taki kominek i Ci się nie sprawdził, czy z jakiegoś innego powodu tak to rozwiązanie krytykujesz?

  20. #20

    Domyślnie

    Wiem, ze w Zakopanem kupuja ludzie z "Polski- cepry ", piszemy o tym samym kominku czy ogolnie, ze w Polsce jest taniej? Z tego co wiem to oni sa producentami. Jezeli ich kominek, np w Brzesku kupie taniej to przeciez nie bede przeplacac


Strona 1 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony